Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Magyarországon miért ilyen...

Magyarországon miért ilyen felelőtlenek és ostobák a macskatartók?

Figyelt kérdés
Elnézést a kifejezésért,és természetesen tisztelet a kivételnek!Annyi kérdés van itt hogy terhes a macskám,meghalt az anya mit csináljak a kölykökkel,halva született és/vagy benne maradt pár cica az anyába stb.Miért nem lehet felfogni,hogy túl sok itt a macska nem kell még 50 havonta!A nőstény cicáknak sem kellemes a párzás és a szülés,a hímek verekednek stb.Miért nem gondolnak bele az ilyenek hogy ha azok a szerencsétlen cicák éhenhalnak elcsapja őket az autó vagy bármi ilyesmi,az a felelőtlen cica tartó hibája!A másik a tehéntej.Minden egyes kérdésnél tehéntejet akarnak adni a kicsiknek,hiába van leírva ezen az oldalon is 1000-szer hogy nem lehet!Szoktam kutya/macska eledelt vinni a közeli menhelyre,megsétáltatom a kutyusokat,takarítok,segítek ahol tudok és van rá igény.De sosem jutunk 5-ről a 6-ra ha naponta haldokló menthetetlen állatokat (mostanság főleg szinte újszülött cicákat) hoznak.Bocsánat a hosszú kifakadásért.Kinek mi erről a véleménye?

2014. máj. 20. 09:17
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
Ezek mind jó ötletek!Én személy szerint nem engedem ki felügyelet nélkül a cicáimat,szabad állat persze,de annyit nem ér a szabadság hogy baja essen.Nem azt mondom hogy minden cicát ivartalanítani kéne,de ez a helyzet katasztrófa,egyszerűen tömve van a menhely pedig sokan azt is bevállalták (köztük én is) hogy ideiglenesen otthont adnak pár állatnak.
2014. máj. 20. 11:13
 12/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az ivartalanításon múlik az egész.
2014. máj. 20. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%

De gondolom azt észrevettétek, hogy sok terhes lett a cicám kérdést ugyanazok a személyek teszik fel? Más is írta már, de én is észrevettem, hogy ugyanazok a hibák, a szóhasználat, minden provokatív dolgot belesűrítenek, plusz még ki is kötik, hogy ivartalanítás-mániások ne írjanak a kérdésre-tehát ismerik a gyakori kérdéses macska szekciót (és ennek ellenére ugyanazt teszik fel mindig).

Szerintem sok provokáló van itt fent.

Viszont a kérdésre: iszonyú, ami ebben az országban megy "állat-ügyben". A a hiedelmek, állattartási szokások még az értelmesebb családoknál is olyan maradi...Egyik barátnőm például kikelt magából, amikor közöltem, hogy én ivartalanítom a macskámat. Kifejtettem neki az észérveket, erre ő csak annyit tudott mantrázni, hogy "ez állatkínzás". Elmondtam neki, hogy az az állatkínzás, amikor a házunk kertjébe minden tavasszal "feleslegessé vált" macskakölyköket dobálnak be felelőtlen szomszédok és úgy kell őket kiszedni a kutyák szájából a félholt cicákat, persze mi visszük el állatorvoshoz is őket, stb.

Erre a válasza ez volt: hát akkor senki ne tartson nöstény macskát. És hát ilyen sötétség él az átlag emberek fejében. Sok helyen a macska fogyóeszköz, és a felelősségteljes, normális emberek isszák meg a levét a "leszarom majd lesz valami" felfogásnak.

Legutóbb öcsém látta, hogy egy pár kitett egy doboznyi kutyát egy forgalmas környéken, majd elrohantak. Nem értem az ilyen emberek logikáját, nem lenne egyszerűbb egyszer kifizetni egy cipő, vagy x heti cigi árát az ivartalanításra, mint hogy minden félévben újracsinálni a "születtekkiskutyákcicákmittegyek" procedúrát?

2014. máj. 20. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!