Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hová tüntek a kiscicák?

Hová tüntek a kiscicák?

Figyelt kérdés

A helyzet a következõ: multhét csütörtökön fialt le a macskánk aki kóborkémt került hozzánk. Az udvaron be is költözött egy ûresen maradt kutyaólba. Minden rendben volt, 4 kicsinye lett, aztn tegnap mire hazértem munkából eltünt mind!

Az anyja nyilván semmit nem tud roluk mert le-fel jár, nyìg, keresi öket. Én kerestem minden létezõ helyen a környékem és sehol semmi. Nem fér a fejembe hová tüntek!? azt mondják az öregek h nem-e egy szomszéd kandúr elintézte õket? ti mire gondolnátok? Emberi idegenkezûség kizárva, az anyacica is 'ártatlan', nem ô költöztette el a piciket!!! Akkor?



2014. máj. 27. 12:52
 1/10 anonim ***** válasza:
Valószinüsíthető hogy megette valami, patkány, nyest.
2014. máj. 27. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
de akkor nem kéne lennie mi nyomának? szivacsok is vannak az ólban de vér sincs meg semmi. sôt végigjártam még a házunk elõtti melletti részeket és semmi :( egyébként 3 macskánk van, mind kóbor (illetve már nem azok) és van egy aki konkrétan mindent megfog. Vakondot, gyíkot, egeret, patkányt, verebet gyilkol napi szinten. Ezzel nem ôt hibáztatom, már majdnem egy hetesek voltak a cicák, nem zavarták ôt, arra célzok h nyest, patkány megélne a kõzelûnkben? Mert az emlitett macska szemrebbenés nélkül nekiesne szerintem.
2014. máj. 27. 13:05
 3/10 A kérdező kommentje:
*lennie valami nyomának.
2014. máj. 27. 13:06
 4/10 anonim ***** válasza:

Valóban lehet kandúr a ludas. Sajnos gyakran előfordul hogy ha nem tőle vannak a kicsik, akkor elintézi őket hogy a nőstény újra tüzeljen bízva abba hogy ezúttal ő lesz az apa.


A nyest sem kizárt éppenséggel. Az én macsekom is mindig mindent meg fog, madarat, egeret, vakondott. De valamiért azzal a vakonddal aki most garázdálkodik nem bír.

2014. máj. 27. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Már városokban is elterjedtek a nyestek, patkányok, párom szüleinél egy 50.000 fős város közepén találkoztam rókával is. Szaporodási időszak van a vadállatok körében is, ahol a picik lassan akkorák, hogy szilárd ételt esznek. Szóval nem, nem kell annak nyomának lennie, nement egy nyest, "terített asztal", vitte a saját kölykeinek. De a legtöbb ilyen vadállat amúgysem a helyszínen fogyasztja a zsákmányát, elviszi biztos, nyugodt helyre, ahol senki nem zavarja, míg eszik. Maximum felfordulást találhatsz, de sok esetben még az sincs.
2014. máj. 27. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszi a valaszokat. Igaz ez már nem változtat semmin, csak probálok rajönni h mi történhetett. De egy vadállat egyszerre el tudott vinni 4 cicát? Bizva abban h esetleg egyet elejtett tényleg átnéztem még az utca széleit is a fûben, sikertelenül. Röhej h nem is rajongtunk az új jövevényeknek, mert a 3 naggyal együtt már heten lettek volna. Na de már meg akartunk tartani, a sors rohadt fintora miatt ahogy jöttek, ugy el is tüntek :( Sajnos ez van, nincs mit tenni.
2014. máj. 27. 14:10
 7/10 anonim ***** válasza:
Kutya, kerítéslyukon bejött, szomszéd, vagy családtag aki nem szólt róla?
2014. máj. 27. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Csak a szembeszomszédnál van két kutya de azok ki sem teszik a lábukat az udvarukról, nyitott kapunál sem. Meg nincs is hol bejönniük, szétszedett keritéssel nem találkoztam, ugyhogy kutyát kizárnám. Embert is, sem családtag sem senki más nem jött be zárt kapukon. Itt meg ha valaki bemászna a keritésen abbol rögtön pletyka lenne, falun élek! :) Inkább valami dögre gyanakszom, ahogy mondták nyest patkány vagy kandúr.
2014. máj. 27. 16:25
 9/10 anonim ***** válasza:
Sajnos igen, el tud vinni 4 kicsit is nagyon rövid idő alatt. Nem egyszerre, de ha rájött, hogy adott helyen ott a rengeteg "kaja", utána többször is visszamegy, míg talál valamit. Most jól belaktak, de szerintem számíthatsz rá, hogy még ezek után is visszajön, hátha talál valamit. Nálunk a szomszédban 13 csibét (nem a pici sárga pelyheset, de még fiatalok voltak) tűntetett el egy nyest 3 nap alatt, mire sikerült elkapni, már csak 2 maradt...
2014. máj. 28. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Szomorú dolog :(
2014. máj. 28. 09:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!