Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Vad lesz? Kismacskát hozunk...

Vad lesz? Kismacskát hozunk kertes házba egy 2 éves és egy 6 éves gyereknek. Már 5 hetesek, de még nem látta őket senki, úgy eldugta az anyacica. El merjem így hozni, hogy nincs gyerekekhez szoktatva?

Figyelt kérdés
Máshonnan tudnék olyan macsekot hozni, aki születése pillanatától gyerekek mellett van. Viszont akitől kértem nagyon jó barátnőm. Mekkora az esélye, hogy vad lesz a kiscica?
2014. máj. 29. 15:07
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
58%
Most le fognak sokan hurrogni, de ne vigyél haza kicsi gyerekhez macskát, az én fiam 1 hétig volt kórházban macskakarmolási betegséggel, pedig csak a kézfején volt egy kis karmolás, de rá egy hétre nagyon belázasodott és az összes mirigye beduzzadt.
2014. máj. 29. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 1-es.


Igen a gyerekkel (emberrel) együtt élő állatok hordoznak egészségügyi kockázatokat. A tapasztalat azonban az, hogy megfelelő körülmények között tartott (oltás, féreghajtás) állat csökkenti az orvoslátogatások számát, szignifikánsan csökkenti az allergia kialakulásának esélyét. A macskáról nem találtam szép összefoglalót, de a kutyáról igen (a források szerint a kettő nagyon hasonló) [link]


Ha a macskát nem "támadjátok le", hanem szépen bevezetitek a család életébe, akkor jó eséllyel nem lesz vad

2014. máj. 29. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Semmiképp nem lesz letámadva:)

A nagy ért a szóból, a kicsivel meg elbírok :)

2014. máj. 29. 15:33
 4/15 anonim ***** válasza:
Játszás közben karmolta meg, nem bántásból.
2014. máj. 29. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Értem én. De mindennek van kockázata. Egy faág is megkarcolhatja, üvegbe, rozsdás vasba is beleléphet a gyerek.

Ez nem tart vissza.

Egyébként zöld praclit kaptál.

2014. máj. 29. 15:45
 6/15 anonim ***** válasza:
59%

A macska körmén mindig van baci ,hiszen azzal kaparja el a xarát. Amúgy a saját köpésében fürdik meg.


Aki sterilitásban akar élni annak háziállatnak domesztosos sültcsirkét ajánlom. Normál emberi immunrendszer megküzd a fertőzésekkel és utána védett lesz .Nem kell ezt túlaggódni, egy tescos tolóskocsi fogóján több a fertőzésveszély..


A kiscicát ki kell választani, nem csak úgy odahozza valaki aztán lesz valami.Látszik rajtuk hogy vadak e vagy sem . Ha fújnak karmolnak menekülnek ,akkor ugye nem érdemes elhozni őket,vagyis sok türelemmel megszoktathatóak,de van egy rakás eleve bújós játékos kismacsek is.

2014. máj. 29. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Köszi!
2014. máj. 29. 15:55
 8/15 Medvi ***** válasza:
100%
Így igaz, nézzétek meg a kiscicákat, és máris látni fogjátok, hogy mi a helyes döntés. Én régi macskás vagyok, van egy 6 éves, és egy 15 hónapos kislányom, valamint 14 felnőtt ivartalanított cicánk. Kiscicát nem a gyerekek egészsége miatt nem mernék most befogadni, hanem azért, mert a kisebbik még túl kicsi hozzá, csupa szeretetből megölné egy pillanat alatt, amíg nem néznék oda, és fel sem fogná, hogy mit tett. Szerintem a 2 éves is elég necces, nem tudsz minden pillanatban mellette lenni. Ilyen szempontból a vadócoknak jobbak az esélyei az életben maradásra, mert elbújnának előle.
2014. máj. 29. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Nagyon oda fogok figyelni a kétévesre! Kinti cica lesz, a kislányom meg úgyis csak velem mehet ki a kertbe, mert van egy 60 kg-os kutyánk, aki párszor már fellökte a gyereket, mert nekidőlt, hízelkedett. Csak ezt ugye egy felnőtt ember is alig bírja ki :)
2014. máj. 29. 16:08
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Saját tapasztalat, ha a maccs bemehet (akár csak enni), sokkal több kapcsolatotok lesz vele, és sokkal hízelgőbb, barátságosabb lesz. Egyszerűen adjatok egy helyet, ahol elbújhat
2014. máj. 29. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!