Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Utolsó kérdések a cica érkezés...

Utolsó kérdések a cica érkezése előtt?

Figyelt kérdés

Holnap érkezik a kiscicánk, először vállalkozunk ilyesmire.

Pár dolgot még szeretnék az utolsó pillanatban tisztába tenni.

1. Kiscicának való alomtálcát vettem, ami alacsony és kicsi is, később ha nagyra cserélem, lesz valami gondom az új wc miatt?

2. Ha száraz tápból minőségit, nedvesből középkategórásat vettem, az úgy jó?

3. Kell készülnöm bármi gyógykészítménnyel itthonra?

4. Cicáknak is kötelező a chip? Na nem kibújni akarok alóla, de ha nem kötelező, akkor nem biztos, hogy rögtön ezzel kezdeném, főleg, hogy lakáscica lesz. (később úgyis berakatom, soha nem lehet tudni alapon)


2014. máj. 30. 17:02
 1/3 anonim válasza:

1. A szobatisztaságot kb. 1-2 hónap alatt tanulja meg (saját tapasztalat).

2.Az első hónapokban a nedves ételt ajánlom mert még cicababa(gondolom) és a beleinek nem tenne jót a kemény táp.

3.nem szükséges gyógyszer.

4.Nem kell chip de szerintem orvoshoz az első hetekben el kéne vinni mert megmondja ,h allergias-e a macska és ha igen akkor mire.

+ ha kertben lesz akkor ajánlom még a kullancsvédő nyakörvet.

2014. máj. 30. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

1: Semmi gond nem lesz, de ugyanazon a helyen legyen ahol megszokta a régit.

2: Jó, de néha adj neki házi kosztot vagy húst is,nekem úgy van, hogy reggel este etetés napközben van neki száraz kaja és friss víz mindig(igaz a pocsolyából imád inni inkább :) )És heti egy nap böjt.

3: Nem kell semmi gyógyszer, illetve féreghajtót kell adni neki kb féléves koráig havonta egyszer utána háromhavonta. Nem létszükséglet de a macskák könnyen férgesek lesznek ami veszélyes az emberre is szóval jobb megelőzni.

4: Nem kötelező sőt felesleges teljesen chipeltetni.

2014. máj. 30. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

1. Nem lesz semmi probléma. Cicamentőként tömegével fordulnak meg nálam a kicsi és nagy cicák, eddig soha semmi probléma nem volt az alomtálcák/wc-k cseréjéből.

2. Teljesen jó!

3. Nem kell. (Kivéve 3 havonta féreghajtó)

4. Nem kötelező, de a biztonság kedvéért én is tetetek a benti cicáimba, ártani nem árt, az biztos. De ezzel ráérsz. Ami fontos kiadás az elején, az az oltások, ivartalanítás, minőségi kaja.

+ egy tipp: érdemes minden hónapban egy kis összeget félretenni orvosi kiadásokra. A baj mindig hirtelen jön, jobb ha felkészül rá az ember. Így nem lesz olyan, hogy anyagi okok miatt nem tudod orvoshoz vinni a cicát, ha szükséges.

2014. máj. 30. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!