Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Szeretnék egy cicát mert a...

Szeretnék egy cicát mert a barátnőm macskájának most fognak születni kiscicái! De nem tudom hogy győzzem meg a szüleimet hogy kapjak 1-et?

Figyelt kérdés
már mikor kissebb voltam akkor is szerettem volna,de bele törődtem mert mondtam magamba hogy minek idegesítsem fel őket ha úgysem kapok? de már nagyon szeretnék, és itt lenne az alkalom (és én ingyen kapnék 1-et) az anyukámnak már több mint 1 éve nincs munkája és gondolom emiatt se engednék meg.
2009. dec. 31. 17:05
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
a cicára is költeni kell! oltások,tp,ivartaléanítás stb..
2010. jan. 1. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

8 évesen kérdeztem: "anya, lehet kiscicánk? -Nem."

Másnap hazavittam.. Elsőre beleszerelmesedett, 12 évet élt a drágánk :-)

2010. jan. 5. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Nekem szobacicám van, a férjemmel múltkor kiszámoltuk, hogy kb egy hónapra 2-3 ezer forintot költünk a cicára. Ebbe benne van hónapokra lebontva az oltási költség, a féreghajtó, a kaja (Prémium minőségű, de olcsó kategória), alom és egyebek. Az ivartalanítási költséget nem vettük hozzá, mert az egy egyszeri kiadás. Lánycicánál ez nekünk 13 ezer volt, fiúcicánál 10 ezer. Plusz költség a "kezdőcsomag", vagyis amit veszel először neki (tálak, alomtálca, kaparófa stb.) és még hozzájön költség, ha beteg lesz. Ez szobacicáknál ritka, kintinél viszont gyakoribb. (Bár ivartalanítva a verekdési balesetek elkerülhetők.)


/Én biztosan megengedem majd a gyerekeimnek, hogy állatot tartsanak, bár ha rajtam múlna, a világ összes kóbor macskája nálunk lakna :) /


Ez egy reális számolás, fontos, hogy csak akkor legyen cicád, ha akkor is tudod vállalni a költségeket, mikor megbetegszik. (Sajnos nagyon sok olyan kérdést olvasok itt, hogy "eltörött a macskám lába, milyen házi praktikákkal tudom meggyógyítani?")

Szóval a cica pénz, de egész ólcsón ki lehet jönni, ha szerényebben tartod és nem lesz beteges.

Ivartalaníttatni mindenképpen kell.


Ha ingyen cicát szeretnél, akkor rengetegen hirdtenek, pl.:

[link]

Én is itt találtam az egyik cicámat, ő egy tünemény.


Szerintem a szüleid csak félnek a felelősségtől vagy nem szeretnék, hogy még egy gondot a nyakukba kelljen venniük. Vállald a cicával járó összes dolgot, győzd meg őket arról, hogy felelősségteljes vagy. Mondd, hogy nekik semmit nem kell majd csinálniuk a cicával. Esetleg vállalj házimunkát cserébe, az én szüleimnél ez hatásos volt anno.


Hát sok sikert hozzá, a cica a legjobb háziállat :)


Aztán majd írj, hogy hogy sikerült.

2010. jan. 5. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Egy cica egyáltalán nem kerül sokba. És nem is olyan koszos. Persze mi szabadon tartjuk, de akkor is. A mi cicáink maradékokat kapnak, azt legalább nem kell kidobni. Macskakaját csak ritkán adunk nekik. Magyarázd el ezt nekik, és győzködd őket. Én is 13 éves vagyok, nekem így egy idő után mindent (na jó azért nem teljesen mindent) megengednek. Az én anyukám is munkanélküli, apu meg tanár (Hát ős sem keres valami sokat) Legyél nagyon engedelmes, segíts nekik minél többet, fejezd ki, mennyire szeretnéd, ígérd meg nekik, hogy gondját viseled, és meglátod sikerülni fog:)
2010. jan. 5. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
ha maradékot kap ivartalanítani akkor is kell ez 10-13 ezer forint hacsak nem akartok egy év alatt 8 kölyköt. és ezt minden évben.
2010. jan. 5. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!