Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mitől halt meg? Bővebben lent

Mitől halt meg? Bővebben lent

Figyelt kérdés

Sziasztok,


Sajnos meghalt a macskám, és most magam okolom, hogy lehet megmenthettem volna ha egy másik állatorvoshoz viszem. Szóval úgy kezdődött, hogy bágyadt volt, elvittem dokihoz, azt mondta fertőző gégegyulladás. 2 Injekció, oké hazaviszem meg minden, kb 1 hónap múlva elkezdett felpuffadni a hasa, és lefogyott. Elvittem megint dokihoz, azt mondta még mindig a fertőző gégegyulladás van, megint 2 injekció. Mikor ezután sem lett jobban és egyre jobban felpuffadt, megint elvittem, és azt mondta hasvízkór. Ezután lett, hogy kapott megint injekciót meg azt mondta doki, hogy vízhajtót vegyek neki rendeset a patikában amilyet az ember is eszik. Ma kicsivel ebéd után, nagyon rosszul lett, feküdt a betonon odakint, és nyávogott, majd a szemével lett valami elkezdett a sarka befehéredni. Aztán hányt is ilyen zöldes sárgás színűt. Próbálgattam minden állatorvost a környéken, de hát mér is ne ilyenkor lenne ünnep :( Ezután már nagyon gyenge lett és nem tudott mozdulni se, maga alá pisilt, gyorsan vette a levegőt, víz folyt a szájából, majd életét vesztette :( Valaki légyszíves mondja meg mi történt vele? Gyógyítható lett volna? Talán másik állatorvos vagy műtét?



2014. jún. 9. 23:03
 1/8 vinviri válasza:
100%
Nem tudom mi lehetett, de ez borzasztó. Szegény cica,nagyon sajnálom. A mi macskánk is hasonlóképpen halt meg. Felpuffadt a hasa meg nem is evett már, de szegény pár nap alatt túl volt rajta. Nekünk azt mondták, hogy mérgezés. Sajnos van az utcánkban olyan akiről simán elhiszem hogy képes ilyesmire. Nagyon sajnálom a cicádat. :(
2014. jún. 9. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Részvétem, ne okold magad te elvited állatovoshoz.Lehet hogy másik állatorvos megtudta volna gyógyitani, de nem biztos,de azért atól,hogy pünköst van nem értem miért nem jönnek ki az állatorvosok.Ha egy ember beteg hozzá kijönnek az állathoz meg nem? nem érts félre nem utálom az állatorvosokat de azért én pünkösdkor is kimmenék az nem tul nagy ünnep
2014. jún. 9. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszi nektek, de igazából még ha fel is vették volna a telefont, de mindegyik autómata üzenet, meg hangposta volt. :/
2014. jún. 10. 00:53
 4/8 anonim ***** válasza:
Lehetett akár fip is (nedves), így lehet, hogy nem is lett volna gyógyítható, de ezt már sosem tudjuk meg. Ne okold magad, megtettél minden tőled telhetőt. Sajnos nekünk, gazdáknak nincs más lehetőségünk, mint bízni az orvosban, hiszen nem tudjuk felülbírálni a diagnózisukat, ők végeztek orvosit, nem mi. Sajnos sokszor a legjobb orvosok sem tudnak rájönni, mi is a gond, de azért egy behatóbb vizsgálat biztosan nem ártott volna (mintát venni pl. a felgyűlt folyadékból).
2014. jún. 10. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Hogy mi történhetett, azt nem tudom, de tényleg borzasztóan hangzik, nem irigyellek, hogy végig kellett nézned. Ne okold magad, én is maximálisan megbízok a saját orvosomban, bármit ajánl, én azt teszem. Ilyen ünnepekkor nálunk is csak ügyelet van, az meg a 25 km-re lévő városban általában, akik ilyenkor ki sem jönnek, oda kell vinni minden állatot. Sajnálom a cicád, de gondolj mindig arra, hogy szép életet teremtettél neki, mindent megtettél, amit csak tudtál, máshol lehet, hogy már kölyökként is elpusztult volna.
2014. jún. 10. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ezek egyértelmű Fip tünetek, mondjuk a doki annyit tehetett volna, hogy lecsapolja a mellüregben felgyülemlett savót, és egyúttal javaslatot tesz a végleges altatásra is, ne kelljen a cicának szenvednie. Sajnos nem gyógyítható, nem tehettél volna az altatáson kívül semmit. Temesd el és ültess fölé virágot, fát, bokrot.
2014. jún. 10. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Medvi ***** válasza:
100%
Igaza van Csoszrinak, egyértelműen a macskák fertőző hashártyagyulladása pusztította el a cicádat. Sajnos gyógyíthatatlan betegség, de van ellene védőoltás, amit pici korban kell beadatni neki. Ha többet szeretnél tudni a betegségről, vegyél egy ilyen témájú könyvet.
2014. jún. 10. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Védőoltás megelőzhette volna a tragédiát, de sokan még állatorvoshoz sem vitték volna el, olvasd csak végig a kérdéseket, valaki napokig hagyja szenvedni a macskáját, miközben itt teszi fel a kérdéseket. Te megpróbáltál mindent.

A dolgokon már változtatni nem tudsz, gondolj arra, hogy amíg élt, jó dolga volt cicádnak, mert jó gazdija voltál.

2014. jún. 10. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!