Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan kell megtanítani a...

Hogyan kell megtanítani a kiscicákat önállóan enni és hogy szobatiszták legyenek?

Figyelt kérdés
Olyan régen volt kiscicám. 2 gyönyörűség, 5 hetesek. Az anyukájuk is itt él. Próbáltam nekik tejet adni először, belenyomtam az orrukat, de nem ettek, elfordultak. Vettem nekik junior macskaeledelt is, de addig nem adnám nekik, míg még a tejet sem eszik így. A másik: belerakom őket macskaalomba, aztán már ki is ugranak. Vagy még kicsik ehhez? Várjak egy hetet? Tapasztalatok?( Ráadásul az alomhoz szoktatás úgy is nehéz, hogy anyucica mindent "eltakarít". :-))

2013. máj. 31. 09:24
 1/8 anonim ***** válasza:
Jaj a kis Édesek! :)) Szerintem még picik Ők ahhoz, hogy tálból egyenek, elég nekik a cicizés! Várj még ezzel, talán többet is mint egy hét! Ne aggódj, majd idővel maguktól rájönnek, nem nagyon kell a fejüket belenyomni a tejbe! Először majd rágcsálni fogják a tál szélét, mert azt hiszik ez is olyan elven alapul, mint a cici. :))) De aztán rászoknak a lefetyelésre! Szép lassan ha az anyacica eszik , engedd őket is oda, és majd ellesik tőle, hogy ott is fincsiség van!
2013. máj. 31. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Milyen tejet adtél a piciknek? A sima nem jó!

299.- a mizo laktóz mentes tej! Ugyanaz,mint a cica tej,a lényeg,hogy laktóz mentes legyen! Édeskésebb az íze,és az illata is más! Én ezt adom a 4 gyönyörűségemnek,és NEM MEGY TŐLE A HASUK! :) Isszák,de inkább úgy írnám "zabálják",mert amit levágnak... :) Pontosan 4 hetesen múlthét pénteken kaptak először,2 rögtön ivott is. aztán szerdán már a 3. cica is ivott,és ma pont 5 hetesek,és már a 4. is ivott! Még szopiznak rendesen,így csak kiegészítő táplálékként kapják minden nap dél körül a tejet! Ma adtam a 4 picinek egy negyed zacsi whiskas baromfis alutasakos,természetesen juniort,és 3 cica azonnal neki is állt szó szerint zabálni! :) Nagyon aranyosak,amikor kiürült a tál,akkor kezdték el a tálkájukat rágni! :) Amúgy nálam rendes kis tálkából sznek a kezdetektől fogva! Ja,és tudom,hogy egy negyed alutasak kevés 4 picinek,de ugye szoktatni kell a kis pocijukat a rendes kajához! Így holnap is negyedet kapnak,majd növelem az adagot vasárnap fél zacsira,majd hétfőn a száraz tápot is kipróbáljuk! Az is whiskas junior,és csirkés!

2013. máj. 31. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ja,és reggel alutasakasos,délben tej,és onnantól már csak szopi van! :)

De már ha délben megyek a tejjel a kezemben,akkor azonnali visítás jelzi,hogy add már oda,éhesek vagyunk! :)

6 hetesen már este is kapnak majd enni,így anyának sokkal könnyebb lesz,mert szegénykém már elég nyúzott a 4 hatalmas picitől! :)

2013. máj. 31. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Uppsz,szobatisztaság! Amikor nekem bent ellett a KINTI cicám (sajnos ő eltűnt) :( ,akkor raktam be neki homokot,mert hirtelen csak az volt otthon,és anya mintha világ életében azt használta volna,már rögtön oda ment! Így a picik is amint tudtak rendesen mászkálni,ők is azt használták,mert ezt látták anyától! :) A lényeg,hogy elég alacsony legyen a piciknek! :) De eleinte figyelni kellett,mert szerettek benne hemperegni! Amint kicseréltem,abban hancúroztak,és rögtön bele pisiltek! :D
2013. máj. 31. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
Nekem a második macskámnál volt ez hogy megint végigjárni azt az utat ameddig alomba fog járni. Ezen paráztunk anyuval, de mivel volt már itt egy nagyobb macsek, amint hazahoztuk a kicsit, első dolga az volt hogy bemászott az alomtálcába és elvégezte a dolgát. Nekem meg anyunak az álla a földön hogy "jéé ez ilyet is tud?!:)))))" Amúgy mi kifejezetten macskatejet vettünk neki, amit fel kell langyosítani és úgy issza mint a gép.:) A junior macskakajával szerintem várj még.:))
2013. jún. 1. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Kaparj bele az alomba a mancsukkal, innentől már fogják tudni!!:)
2013. jún. 1. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Nagyon örülök, hogy ennyi tanács érkezett! Nem tehéntejet adok nekik, hanem speciális cicatejet,amit egy állateledel-boltból vettem. De szerintem még várok egy kicsit ezzel, mert nekem még nem esznek, csak szopiznak. Viszont ma végre teljesen maguktól használták az almot, aminek nagyon örültem! Olyan aranyosak voltak! Mintha mindig is ezt csinálták volna, persze, azért egy kicsit bátortalanok voltak. De tényleg, nálam is üríteni kellett, mert bizony a kis lükék után abban hemperegtek, meg ott birkóztak! :-)
2013. jún. 1. 19:56
 8/8 anonim ***** válasza:
:D :D
2013. jún. 1. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!