Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macskám füle mögött van egy...

A macskám füle mögött van egy óriási duzzanat. Mi lehet ez, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Tegnap még nem volt ott neki, sőt még ma reggel sem. Ma este 8 óra tájt vettem észre, hogy mekkora fuzzanat van a fején. A füle mögött van, (picit lentebb) és akkora, mint a fél feje :( Állatorvoshoz nem vihetem, mert így is tizenpárezret költöttünk rá a z elmúlt hónapokban különböző nyavalyák miatt, és a szüleim már nem adnak rá pénz.(Mellesleg sokat kér a doki 1 "látogatás" után...) Ha adnánk neki gyulladáscsökkentőt megmaradna? Annyira sajnálom szegényt :'(

2014. jún. 12. 23:03
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem lehet, hogy csípés? Vizenyős neki és érzékeny? Az én cicámnak a mancsa néz ki borzalmasan, sőt most 11órára már a lábszára is duzzadt lett, valószínűleg valamelyik fullánkossal volt összetűzése

[link]

2014. jún. 12. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ja én calcimuscot adtam neki, bár eddig nem használt semmit. A vizében oldottam fel, és egy kisebb mennyiséget (kb, amennyit kellene adni egy ekkorka állatnak 100mg-ból) oldatlanul adtam be neki szájon át, hogy hasson is neki
2014. jún. 12. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat. Elképzelhető, hogy csípés. Igen, vizenyősnek tűnik, mert nyomára olyan puhábbnak tűnt.. Kissé lehet hogy érzékeny is, mert amikor még nem láttam, meg akartam vakargatni a füle tövét, két kézzel nyúltam felé, és ahogy hozzáértem meghátrált, szóval valószínűleg picit fájt neki.

Ki fogjuk próbálni a calcimusc-ot is és még 1x köszönöm a válaszokat!

2014. jún. 12. 23:28
 4/8 anonim ***** válasza:

Pedig lehet állatorvoshoz kell vele fordulni. Szóval, ha fontos a macsek, akkor nincs más választás, a másik, hogy milyen emberek a szüleid, hogy elnézik egy állat szenvedését.

Másrészt aki nem viseli a pénzügyi rizikót, mely egy állat gyógyíttatásával jár, az ne tartson állatot. (bocsi)

2014. jún. 12. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Általában fül mögötti duzzanat karmolás útján bőr alá került bacilusok okozta gennyes tályogtól szokott lenni, amire a doki antibiotikumot ír.

Ha drága az a doki el kéne vinni másikhoz.

Mond a szüleidnek, hogy ezt kéred karira, szülinapra...

2014. jún. 13. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat.

3. kommentelő: A szüleim mindent kifizettek, ami a cicámmal kapcsolatos orvosi beavatkozással járt, de egyik macskánkra sem költöttünk összesen annyit mint a mostanira. Persze nem hagyom, hogy meghaljon, ha kell én keresem meg a vizsgálat árát, csak kicsit zavaró, hogy 4k ugrik 2 perc alatt amíg ránéz.. :/

4. kommentelő: Köszönöm a hasznos választ, ha ez a baja, akkor mindenképp eljuttatom egy dokihoz!

2014. jún. 13. 00:29
 7/8 Medvi ***** válasza:
Igen, ez tényleg tályog lesz, antibiotikum kell rá és valószínűleg föl is kell vágni és kipucolni belőle a gennyet. Ezt csak állatorvos tudja rendesen megcsinálni.
2014. jún. 13. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Igen tályog volt, de pár napja kidurrant magától, és már szépen gyógyul neki :) Dokira nem volt szükség ^^ Köszönöm a válaszokat :)
2014. jún. 18. 21:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!