Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Nem hagy aludni a macskám...

Nem hagy aludni a macskám éjjelente, jó megoldás ha berakom egy ilyen kennelbe éjszakára (kép lent)?

Figyelt kérdés

Friss macskatulaj vagyok, eddig csak nyuszim volt, őt ugye éjjelre visszaraktam a ketrecébe és ott elvolt, nem sok vizet zavart. Macskával más a szitu... Még picike, 7 hetes, és nagyon aktiv, nem igazán áll meg egy percre sem. Éjjelente ugrabugrál rajtunk az ágyon, nekifutásból felpattan rám meg ilyenek, csak fél órákra áll meg és piheg picit a párnánkon. Nagyon édi, de sajnos amúgy is rossz alvó vagyok, és hát nem igazán tudok tőle aludni. Így arra gondoltam veszek egy ilyet:

[link]


Éjjelre berakom, alomját is, kaját-vizet mindent, persze a szobában, az ágy mellé.


Ez jó megoldás a cica szemponjából vagy gonoszság? Kibír 6-7-8 órát? Mit gondoltok?


2014. máj. 30. 09:46
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
82%
Sok mindent nem tudok mondani, mert régen volt cicám, de mivel a macsekok éjjeli állatok, ezért szerintem számára ez kínzás volna. Nem tudod kizárni a nappaliba, vagy valamelyik szobába estére, ahol nem tud kárt csinálni?
2014. máj. 30. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Most sajnos ilyen hiperaktív korszakban van. Pár hét és le fog nyugodni, megszokja a helyet és teljesen otthonának érzi majd. Próbáld meg lefárasztani lefekvés előtt! Én kiskorától kezdve kicsuktam a hálóból, ha nyávogott is eleinte, nem engedtem be, így hamar megszokta. Fogalmam sincs, hogy mit csinálhat éjszaka, de szerintem nagyrészét végig alussza és hajnalban kel, de akkor is csöndben van és járkál a lakásban, nézelődik. Szerintem ne zárd be ilyen karámba, mert csak begolyózna, amúgy sem bírják a bezártságot a macskák.
2014. máj. 30. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Hát ez az hogy nem igazán.

Igazság szerint egy lakótözösségben élek. Négyen egy lakásban és a legnagyobb szoba az enyém és a páromé, ami a nappaliként funkcionált. Ezenkivül csak a konyha vagy az előszoba jöhet szóba, de a konyhába nem akarom, az előszobából pedig nyilik a bejárati ajtó, attól félek egyből kisurrana mert ugye jövünk-megyünk.


Nem tudná megszokni ezt a kenelt? Elég nagy, a legnagyobbat venném neki. Nem akarom kínozni őt természetesen, esetleg ha megvenném, és nem bírja benne nem használnám tovább, csak próbálok valami olyan megoldást ami mindhármunknak a legjobb. Imádom őt, csak hát no :) ha elaludna velünk az ágyba nem lenne gond, de így elég zavaró.

2014. máj. 30. 10:03
 4/18 anonim ***** válasza:
Én kiszoktam csukni a enyémet a másik szobába. Rosszul érezné magát ilyen kis helyre bezárva órákig.
2014. máj. 30. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Ha berakod egy ilyenbe és korlátozod a mozgásában akkor sem fogsz aludni az éjjel, mert nagyon hangosan végig fogja nyávogni az éjszakát amíg ki nem engeded. Mint írták a macska éjszakai állat. Tökéletesen elfoglalja magát, így a legjobb megoldás, ha éjszakára bezárod a hálószoba ajtaját, és nem engeded be. A ház többi részében szabadon tudna mozogni, és téged sem zavarna.
2014. máj. 30. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Amúgy az a másik szoba, ahova kicsukom pont a konyha. Vízipisztollyal meg lehet tanítani, hogy ne mászkáljon fel az asztalra.
2014. máj. 30. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
73%
Áruld el nekem. Minek tartasz macskát ha fogalmad sincs, hogy milyen életkörülményeket bír? A macska SOHA nem fogja a kennelt elfogadni. Állatkínzás bezárni még a legnagyobba is. Éjszakai állatként ő éjszaka mozog. Zárd ki a hálószobából vagy vegyél neki játékokat amivel lefoglalja magát.
2014. máj. 30. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Epp kölyök fázisban van, ha beteszed egy ilyenbe, szerintem ugyanugy fog nyávogni merthogy szenved, és igen, kínzás. A macska nem papagáj, amit letakarhatsz - a papagáj is azért van csendben sötétben, mert azt hiszi, éjszaka van.

[link]

Itt is írja, hogy felnőttkorában elmulik...most gondolj bele abba, Te sem örültél volna, ha gyerekként ketrecbe raknak, mert minden érdekelt.

Amugy meg, nálunk pont van két ilyen macska, a nagyobbnak szoktuk mondani hogy beletesszuk ha nem viselkedik, és akkor csendben van. (Megtanitottuk neki, hogy mirol beszelunk). A kicsit meg eszunkbe sem jutna.

Szerintem beszélj velük, mert az előszobából kiszökik (egyébként alap felszerelés rátenni a neved, cimed, nevét, telefonszámod, emailcimed, akármi egy kis nyakörvvel, az oltások után), de én tuti bezárnám a konyhába...Perzse probald meg napközben lefárasztani. Vigyázat, fáradhatatlanok.

2014. máj. 30. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

öhm már megbocsáss, de senki sem úgy születik hogy tisztában van a macskának minden tulajdonságával és dolgaival, és hiába olvasok róluk akkor is csak úgy tudom megérteni őket, ha konkrétan van egy macskám.

nézd, ha szerinted az lett volna a megoldás, hogy ott hagyom ezt a macskát a sorsára a parkolóban, ahol találtuk őt!!! pont a behajtónál gyámoltalanul, akkor gratulálok neked.


utálom az ilyen undorító leba+sz+ásokat. miét kell rögtön a másiknak támadni???

azért írtam ki a kérdést, hogy tanácsot kérjek, mint egy lehetséges megoldás. nyilván nem zárnám be, ha elkezdene megőrülni. azért írtam a kérdés alá "cica szempontjából." mert nem csak a magam érdekeit nézem, hanem a kiscicáét is.

2014. máj. 30. 10:21
 10/18 A kérdező kommentje:
amúgy abszolút nem nyávog, apró cincogást hallat de nagyon néha. napközben mikor én is, párom is dolgozunk, akkor sem nyávog, lakótársamék mondják, akik otthon vannak napközben.
2014. máj. 30. 10:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!