Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Minden macska tartó ilyen,...

Minden macska tartó ilyen, vagy csak az én barátaim?

Figyelt kérdés

A párommal összebarátkoztunk,egy fiatal párral, akikkel egész jól elvagyunk.Panelba élnek ( mi is egyébként) és van 2 felnőtt macskájuk.

Mi nagyon szeretjük a cicákat,és egyszer majd mi is szeretnénk ( volt régen mindkettőnknek ) de úgy érzem, olyan hanyagok ők ezzel kapcsolatban.

A cicák szépen vannak tartva, nem arról van szó, csak megengedik, hogy az ebédlő asztalra felugorjon,mikor ott vagyunk mi, akkor is.

Hullik a macska szőre, de azért kaja közbe az asztalnál , a csaj az ölébe simogatja... még meg is jegyzi, hogy hullik a szőre,mert most dobja le a téli bundát. oké, de miért kaja közbe kell ezt?


Az egyik cicának valami balesete volt, és így nehezen veszi a levegőt, illetve sokat köhög, hörög, és prüszköl. tudom, sokat vitte e miatt a lány orvoshoz, de nem tudnak mit csinálni már vele ( nekem ezt mondta) viszont a konyhába a fal fehér színű,és ahogy a macska mindig ott köhög, meg fuldoklik,az egész fal tiszta "köpet" meg takony. Sajnálom hogy beteg, de miért a konyhába engedik akkor be? aztán segítettem mosogatni, és a tiszta tányérokhoz felugrott a cica.mikor le akartam zavarni, a gazdája rám szólt, hogy szabad neki.

tiszta szőr a tányér meg a pohár, de nem baj.


Páromat főleg idegesíti a dolog,ő nem is szereti ha bent vannak az állatok a lakásba.

Volt olyan,hogy mentünk hozzájuk át, a csaj lejött elénk,és nagy büszkén mondta, hogy a Párja még dolgozik, de ő sütött sütit nekünk.

Mikor felértünk, láttuk, hogy a süti szépen ki volt készítve egy tálcára, a nappaliba egy alacsony dohányzó asztalra, amit a 2 cica körül zsongott. Gondolom amíg a csaj lejött elénk, a macskák még az asztalon is fönt voltak.

Amíg beszélgettünk, és leültünk a macskák a kis mancsukkal nyúlkáltak fel a sütik felé. Úgy voltam vele ( és a Párom is ) hogy majd a tálcán azt a sütit veszi ki,ami úgy a tálca közepén van,ahhoz csak nem ért oda a macska, erre neeem, a csaj nekünk vette le a tálcáról 3 sütit, és azt amelyiket ő választotta, úgy a széléről, amit a macska lesett. Azt se lehetett mondani, hogy nem kérünk,mert azt mondta ez új süti recept, és megsértődik, ha nem eszünk belőle. Amíg ettünk, babusgatta a cicákat, a dícsérte őket hogy segítettek neki sütni, hiszen ott voltak végig a konyhába, és olyan cukin lestek, hogy mi készül.

Aranyosak, nevetgéltünk, aztán beleharaptam a sütibe, és benne volt egy fehér szőrszál. az egyik macska fehér, szóval tuti tényleg ott voltak sütés közben. Reméltem hogy a Párom nem talál a sütijébe semmit,mert ő illedelmesen szólt volna, hogy inkább nem kéri.Én kipiszkáltam a szőrt és megettem, nem akartam megbántani a lányt.


De eléggé zavar. pedig mi is játszunk a cicákkal mikor ott vagyunk, csak nekünk ez sok hogy felugranak az asztalra, meg benne van a sütibe a szőrük.

Nem akarok szólni ezért a csajnak, hiszen az ő lakása, azt csinál amit akar, csak így meg menni sincs kedvem hozzájuk



2014. jún. 22. 13:23
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

A macska, bármily fura is némelyeknek, társas lény. Nem szeret egyedül lenni. Nekem négy macskám van jelenleg és mindegyik kiszemelt magának egy gazdit. Mindegyik megtanulta a játékszabályokat, bár a kicsik meg betanulós korban vannak. A konyhában és a nappaliban tilos az asztal, de máshol lehet. Oda mennek, másznak ahová akarnak. Az öregebbek már megtanulták, a kicsik most tanulják ezt is.

Nekik természetes, hogy mindenhová felmásznak.

Ha valaki úgy van a macskával, hogy kell neki, de a lakásba ne tegye be a mancsát, attól előbb utóbb elmegy. Ha nem kap elég szeretetet, egyszerűen odébb áll.

Ezt kockáztatjátok, ha "ridegtartásra" álltok be.

Nemrégiben veszítettem el a kedvenc cicámat és rettentően megviselt. Ő volt a legjobb barátom, születése óta mellettem volt. Amikor beteg voltam, odabújt mellém és el nem mozdult mellőlem. Ami érdekes a dologban, hogy dorombolni is csak nekem volt hajlandó.

2014. jún. 23. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:

Ezzel nem értek egyet, hogy ha a macska nincs bent tartva, akkor elmegy.

5 éves koromban kaptam egy cicát, sose volt beengedve, mindig kint volt, nagy udvarunk volt. És öreg korába ott halt meg nálunk. Kapott elég szeretett, mert szerettünk kint lenni az udvaron, sose ment el,mert nem kapott elég szeretett. Szüleimnek most is van egy macskájuk, kinti cica, fogja az egeret, és dicsekszik vele, fára mászik, és élesíti a körmét. Boldog cica, és kap elég szeretetet.

2014. jún. 24. 13:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!