Kezdőoldal » Utazás » Európa » Hova lenne érdemes ellátogatni...

Hova lenne érdemes ellátogatni 3-4 napra egyedül a nyáron, egyetemistaként, kb.50-60 ezerből?

Figyelt kérdés
22 éves srác vagyok, és most fogok államvizsgázni, és a utána szeretnék elutazni valahova feltöltődni. Sajnos a barátaim nagy része nem tudna egy külföldi utat finanszírozni, de szeretek egyedül lenni, úgyhogy nem gond. Igaz, még soha sem voltam egyedül külföldön, de nem árt önállósodni :) Elsősorban nyugat-európai úti célokban gondolkoztam, pl. Stockholm, Amszterdam, de bármi érdekel. Úgy mennék oda, hogy nem terveznék túl sok programot magamnak előre, hanem ott fedezném fel a várost, elmennék túrázni a környéken, vagy ismerkednék a helyiekkel. Költségek tekintetében nagyjából 50-60 ezerből jó lenne kihozni. Szállásoknál hostelekre gondoltam, kaját meg szupermarketben vennék, ez amolyan hátizsákos túra lenne. :) Angolból vagy egy középfokú nyelvvizsgám, illetve ezt-azt megértek németül. Milyen úti célokat javasolnátok nekem, és ott mit érdemes megnézni, kipróbálni? Személyes élményeket, tapasztalatokat is szívesen fogadok! Mivel nem túl sokfelé voltam, minden ország érdekel.
2014. máj. 13. 23:53
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem minden nyugati nagyvárosba érdemes elmenni. Tuti mindenhol lesz látnivaló 3-4 napra. Mivel az anyagi oldala korlátolt, találd ki a kb időpontot, nézd meg hova olcsóbb a repjegy, nézd meg a szállásokat is és az alapján dönts. Stockholm nem a legolcsóbb város. Lehet inkább Londonba kellene menned elsőre.
2014. máj. 14. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az elgondolásod teljesen járható, próbáld úgy időzíteni az utazásodat, hogy utószezonra essen. Rengeteget spórolsz, ha pl. szeptember elején indulsz neki.

Aztán próbáld addig megtalálni a neked tetsző irányt, megtapasztalni a hostel keresés tudományát (avagy szétnézni kanapészörf ügyében), és tisztába jönni azzal, hol keress az utadhoz tovább helyi buszt, transzfert, vonatot.


Mindez néhány egyszerű angol kulcsszavas kereséssel megoldható. Persze ha kezdetnek intuició kell, írd be kedvenc keresődbe a kívánt város nevét, és nézegess róla képeket. A többi megjön magától, meglásd :)

2014. máj. 14. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Valóban, ha lehet, kerüld a főszezont. Sokkal többe jön. Ne menj túl messze, érdemes pár szimpatikusnak tűnő városba való eljutási lehetőséget megnézni, hogy képbe jöjj. repülő/vonat - utóbbi előnye, hogy több helyre mehetsz un. körutas diákjegy kedvezménnyel. ilyenből sokféle van, a konkrét hely/ország lehetőségeit érdemes nézni. Nagyvárosokban több youth hostel van, ezek előnye, hogy van közös konyha, ahol főzhetsz (a legolcsóbb) és rengeteg hasonló fiatal van, akiktől viszont elsőosztályú tippeket kaphatsz, mert képben vannak akkor és ott.

A legolcsóbb az, ha itthon térképezed fel a lehetőségeket, szállást előre foglalod.

Sok észak-olasz város van, ami jó, Hollandiában pedig érdemes biciklit bérelni, olcsó és igen nagy a kultusza.

2014. máj. 15. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Konkrét várost nem javasolok, szerintem ezt te döntsd el, hamár a te pénzed és te szeretnéd jól érezni magad.


Én a következőképpen csinálnám:

"Felcsapnám" a netet és utána néznék a fapados ajánlatoknak. Több időpontot is megnéznék és az olcsó és szimpatikus úticélok közül választanék.

Megnézném a távolsági buszok és vonatok ajánlatait. Én pl. szívesen elmennék már Krakkóba, de Prágába is. Ide egészen biztosan nem éri meg repülővel menni, míg mondjuk egy távolabbi célpontra (Stockholm), nem éri meg (szerintem) busszal, vagy vonattal menni.

A vonat bérletet olyasmikre javasolnám, mint pl. Olaszország körbeutazása, de ahogy elnéztem anno, ezeket nem igen lehet kihozni ennyi pénzből.

Ennyi pénzből szintén nem gondolkodnék túl nagy városokban (pl. Stockholm, Párizs, London), ha csak nem kanapészörfölsz.

Ha hostelbe mész, akkor olyat keress, aminek van konyhája és akár a reggeli is benne van az árban. Sok helyen hajlandóak potom pénzért "uzsi csomagot" is csinálni, ami lehet jobban megéri, mint ott enned, ahol megéhezel.

Ha van konyha a hostelben, akkor is kérdezz rá, hogy milyen a felszereltsége, mert míg mondjuk nekem egyértelmű, hogy egy konyhának alaptartozéka egy rezsó, vagy egy tűzhely, addig sok helyen egy mikro képezi a konyhát és egy mosogató. :)

Ezen felül, én SOHA nem mennék 6 személyesnél nagyobb szobába hostelben. Pont most télen megszívtuk még ezt is. Nem aludtunk 3 éjszaka alatt semmit a szobatársaink miatt. Nálam mostantól a max a 4 személyes szoba. Persze ott is lehet szívni, de ezzel még nem volt rossz tapasztalatom. A 20 személyes dorm-okat messziről kerülném.

Ami még fontos, hogy legyen zárható szekrény a szobában minden ágyhoz. Rá kell kérdezni, hogy lakatot adnak-e, mert sokszor elfelejtik közölni, hogy a szekrény ugyan zárható, de nem kulcsos és nem szám záras, lakatos, de a lakatot neked kell vinned (vagy vehetsz a recepción 5 euróért).

Nagy vonalakban ennyi jut eszembe. Nézegess képeket, árakat és eszerint próbáld belőni az úticélt. Mi az ami belefér és mi az ami tetszik is emellett. (Brüsszelbe pl. baromira olcsón lehet kifogni repjegyet)

2014. máj. 15. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!