Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mérgezik a macskáinkat! Mit...

Mérgezik a macskáinkat! Mit tehetek?

Figyelt kérdés

Nagy macskarajongók vagyunk párommal mindketten és a gyerekek is. Van is cicánk sok. Ill. volt :(. Falun lakunk,nincs baj belőle. A napokban viszont 3 a kezeink közt pusztult el, meg 1 eltűnt. Állatorvos tehetetlen volt. Kaptak valami szurit,de mondta is,hogy reménytelenek :(. Azt mondta tipikus idegméreg tünetek. Gondolhatjátok milyen most a hangulat nálunk...


Van még 2 cicánk,de ha így halad nem sokáig. Gyanítom,hogy melyik szomszéd, csak nem tudom hogy lehetne bizonyítani, ill. Egyáltalán mit lehetne csinálni? Mihez van jogunk, mire van lehetőségünk. Van valami állatvédelmi törvény újabban, ezt szoktuk hallani a médiákban rendszeresen, hogy erre hivatkoznak. Segítsetek,merre tovább?

Csináltassunk toxikológiát? Mennyibe kerülhet és mire megyünk vele? Nem vagyunk nagyon tele pénzzel. Az egyik kimúlt cica még itt van dobozban,az éjjel pusztult el.


Köszönök minden infót,segítséget! :)



2014. jún. 25. 06:57
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
54%
Ha tényleg tudatosan mérgezték meg, akkor nyomtasd ki az erre vonatkozó törvényeket és szórólap formájában dobd a postaládákba. Ez lehet, hogy megfélemlíti őket. Vagy híresztelj pletykát, hogy valakit ezért tartóztattak le. A kamerás szerintem bonyolult, ügyvéddel meg max te szívsz, mert az állatvédés nem a legjobb itt...
2014. jún. 25. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

A kérdező:


Először is kösz a válaszokat.

A helyzet a következő:


Kamerák vannak,de macska esetében tényleg nem segít. Ha macskát akar valamelyik szomszéd ölni elég darabig kaját kirakni nekik,hamar odaszoknak. Aztán mehet a méreg... :(


A macskára szerelhető jobb,de az sem mutatja meg melyik étel a mérgezett. Igaz szűkíthető a kőr. Viszont mivel hamar elpusztul elég nehéz kifogni, hogy pont aznap megy a rajta kamera és pont az a macska és pont jár is ott. Másnap ugyanis már nem megy sehova :(


Igen,sok macskánk is volt néha,pedig nem tenyésztettük. Szaporodnak maguktól is. Meg a természetes kopás is nagy. De eddig sose volt ilyen probléma,ill. volt mérgezésgyanús eset,de az csak 1-1, összesen tán kétszer. Csakhát más ám mikor az embernek a kezei köz pusztul el a kis kedvence szörnyű kínok közt. aztán napokon belül megismétlődik többször ugyanez...


Az utoljára elpusztult cicust elvittem toxikológiai vizsgálatra,mégis kb. képben legyünk egyáltalán milyen típusú méreg okozhatta. Amikor haldokoltak kihívtuk a helyi állatorvost, ő mindenképp idegméregre tippelt. Kaptak valami szurit,de nem adott sok esélyt nekik. Igaza lett sajnos :(. Az állatorvosnő ahová toxikológiára vittem a tünetek alapján egyetértett vele,de mondott még egy tippet ami,ha bejön, egész más fényben tünteti föl az esetet. Botulizmus, ha jól írom. Hasonlók a tünetei,viszont a nem szándékos állatölés esete is játszik. Ugyanis,ha valahol romlott húst kidobnak kukába,az tartalmazhatja ezt a baktériumot. A macskák meg köztudottan szeretnek kukázni. Az persze mindenképp baj,ha hozzáférnek a kukák tartalmához, ez közegészségügyileg is problémás. És hát van a közelünkben egy étterem,ahol bizony keletkezhet ilyen hulladék. Plusz egy közért is,ahol szintén. Lehet a hulladéktárolással van a baj. Na de ez persze csak egy plusz lehetőség.


Toxikológiai eredmény 1-2 hét, utána talán pár dolog kizárható.


Ja igen! Még annyit mondott az állatorvos nő,hogy általánosságban idegméreg pl. csigairtószerekben található. A rágcsálóirtók véralvadásgátlót tartalmaznak,annak másak a tünetei. A rovarölők meg melegvérű állatokra kevéssé hatnak és szintén mások a tüneteik. Közben én is lekértem a kertünkben használt rovarölők gyártóitól a szerek specifikációit,plusz emilben megkérdeztem az egyik gyártó szakemberét, mit gondol a dologról. Az van, hogy teljes mértékben kizárható,hogy a bundájukkal annyit összeszedjenek ami halálos dózist jelentene,mikor ezt lenyalogatják ugyebár tisztálkodáskor. Ahhoz vagy az összes krumplit le kéne legelniük, vagy a a zacskó teljes tartalmát (4g) meg kéne enniük. (1g lett kifújva az eset előtti napokban)


Mindenesetre ma megteszem a rendőrségi feljelentést,aztán majd lesz valami -vagy nem-. Persze tudom nem fogják holnap bilincsben elvezetni a tettest,de megteszem,hátha más is megteszi,ha így járt esetleg és ha ismétlődő az eset akkor talán inkább foglalkoznak vele. Meg lehet ránézetnek az étterem,bolt hulladéktárolására. Aztán megjön közben a toxikológia is,azt is benyújtom.


Bocs,ez hosszú lett... :)

2014. jún. 26. 07:20
 13/16 emir72 ***** válasza:

Mindenképpen a feljelentéssel jársz a legjobban! Ha kifogsz egy lelkiismeretesebb rendőrt, aki képes arra, hogy végigkérdezze a szomszédokat (tudnak-e valamit az esetekről illetve gyanakodnak-e valakire), annak a híre megállíthatja a Mérgezőt. Ha a rendőr nem ilyen, akkor minden újabb esetben tegyél feljelentést ismeretlen tettes ellen. Előbb-utóbb a rendőrség is rá fog jönni, hogy ha már megoldani ne tudják az ügyet, akkor a fenti módszer megelőzheti az újabb mérgezéseket!

Részvétem!

2014. jún. 26. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

Tegnap megtettem a följelentést. Emir72 teljesen igazad van,ezt gondoltam én is és a rendőrök is mondták,hogy azért körbekérdeznek pár szomszédot. Aztán ha nem is találják meg -ami roppant esélyes-, de lehet megijed. Meg az sem kizárt,hogy a rendőr esetleg kiszúrja a testbeszédéből,hogy hazudik. Erre van szemük a fiúknak egész biztos,szerintem tanulják is,meg az évek alatt kialakul.

Kösz a részvétet,ha lesz fejlemény mesélek.

2014. jún. 27. 07:36
 15/16 anonim ***** válasza:
Nem értek az ilyesmihez, de ha tudnám ki volt, azt biztos, hogy én is bosszúságot okoznék neki. Pl.: hajnalban egy kővel betörni az ablakát... Azt ő sem tudja bizonyítani, mivel az ő szava van a tied ellen.
2014. júl. 3. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:

ez az ablakbedobálás nem az én stílusom. viszont mondanék neki eztazt szívesen. egy biztos,hogy a lófasz lenne a legbarátibb kifejezés benne... nameg persze hírét venné a környék,hogy mit csinált az illető és akkor nem lennék a helyében. bár tudnám ki az.


egyenlőre várunk a toxikológiára. hátha kiderül, hogy balesetnek tudható be,akkor meg nem szeretnék ok nélküli vádaskodásba keveredni.

2014. júl. 4. 07:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!