Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit lehet tenni, ha kiderül,...

Mit lehet tenni, ha kiderül, hogy a szomszédok mérgezik a macskáinkat? Lehet ezt bizonyítani?

Figyelt kérdés
Mármint,hogy szándékosan csinálják.
2008. nov. 12. 12:57
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
19%
Vajon miért csinálják? Talán nem mennek át a macskáitok, és nem szarnak az ő udvarukra? Mert ha igen, akkor talán először neked kellene valamit csinálni a macskáiddal.
2008. nov. 12. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim válasza:
39%

Elsőnek: és szerinted ez a megoldás? gratulálok. Egyszer a gyerekeid járhatnának így..:)


kérdésre: pl ha van bizonyítékod rá akkor bizony állatkínzásért fel lehet jelenteni őket. Ha viszont nincs, akkor max fenyegetni tudod őket.

2008. nov. 12. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
13%

Másodiknak: Én szerintem nem kívántam senki gyerekének a halálát. Azért gondolkozzál már. Most úgy magamba elátkoztalak, remélem hatni fog.

Én csak azt mondtam, hogy a macska tartójának felelőssége is van az állattal, és sokan szarják le, hogy átmegy a szomszédba, és esetleg beleszarik más gyerekének a homokozójába. És akkor mégis mi lehet a szomszéd válasza? Hogy megmérgezi, mert a macska úgyis oda fog járni.

És inkább egy macska, mint egy gyerek egészsége.

2008. nov. 12. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
Azért ez nem túl intelligens dolog a szomszédok részéről, hogy ilyet tesznek! Fúj! A kommunikáció a legfontosabb: kérdezd meg őket, hogy zavarják-e őket a ti macskáitok. Feltehetően elmondják mi is a probléma. Lehet, hogy tudtok rajta változtatni, és akkor mindenkinek jó lesz. (A macskáknak legfőképp...)
2008. nov. 12. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
43%

Milyen igaz! Mérgezzünk le minden galambot, verebet, mókust, sündisznót, békát, gilisztát, rovart és még sorolhatnám... Mert hogy ezek állatok. Természetüknél fogva nem lehet őket kalitkában tartani. Aki kertesházat vesz, nem gondolhatja, hogy majd üvegkalitka tisztaságú lesz az udvar.

Bár az ilyen tuskókat is le lehetne mérgezni, mint az első válaszoló, mondjuk olyan indokkal, hogy a hangja átjut a szomszéd udvarba, vagy a szél az elhullajtott hajszálát elfújja.


TE STERIL VAGY, TE PARASZT? Remélem, igen, és nem örökíted tovább a beteges felfogásodat!


A kérdésre: Fenyegesd meg a szomszédot pár jólmegtermett barátod kíséretében, ha nem elég, tett tönkre az életét, de csak legálisan. (Dobj be halat az udvarán lévő bokorba pl.)

De sajna nem tudsz mást tenni, inkább zárd be a cicókat, csináld meg a kerítst úgy, hogy ne tudjanak átmászni.

2008. nov. 12. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
84%

Megkérdezném attól, aki szerint meg kellene akadályozni, hogy a macska átmenjen: látott-e már macskát?

Senkinek semmi baja nem lesz attól, ha macskák - ráadásul nem kóbor, tehát valószínűleg jól tartott, tiszta, féregtelenített - járnak a kertjébe, ezért nem kell mindjárt gyilkolászni őket. A gyerekek homokozóját meg le kell mindig takarni, ha a környéken állatok vannak.

Szóval a mérget kirakó szomszédot fel kell jelenteni. A bizonyítás nem a feljelentő, hanem a rendőrség dolga.

2008. nov. 12. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
76%

Abszolút nem a témába vág, csak kedves elsőnek: vigyázz azokkal az átkokkal, mert duplán kapod vissza a természettől...


A macska témában pedig. Sajnos vannak olyanok, akik akkor is írtják a macsekokat/kutyákat, ha semmi okuk rá. Szimplán utálják az állatokat. Egy volt szomszéd pl. légpuskával lőtte őket...nagy ész. Sajna bizonyítani nem nagyon fogod tudni. Esetleg elbeszélgethetsz a 'kedves' szomszéddal.

2008. nov. 12. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
25%

Nos, akkor csak hogy visszaadjam: remélem a macskáitoktól a gyerekeitek egytől-egyik elkapják minimum a galandférget.

Mindig az állattartásnál tanúsítandó felelősségről papoltok, akkor hol van a felelősségetek, amikor nem vigyáztok a macskátokra? Attól, hogy valaki kertes házban él, még nem kötelessége elviselni más férges dögjeit. És nehogy már én takargassam a homokozót.

Ha nem tudja megoldani, hogy ne menjen át a szomszédba, akkor ne tartson macskát. Vegyen kutyát.

Vagy menjen minden nap takarítani a szomszéd udvarára, meg pl. cseréltesse ki ő a gyerekek homokját. Az állattartással járó felelősség, vagy mi a fene.

2008. nov. 12. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
A múlt héten elpusztult egy macskánk,azt hittük véletlen volt,de ma reggelre a másik is megbetegedett ugyanolyan tünetekkel.Fél óra múlva jön a párom és visszük a dokihoz,de az a gyanúm a szomszéd mérgezi őket,már szólt érte,hogy a macska átjár a kertjébe,de hát nem köthetem meg őket.Mellesleg a szomszéd egy öreg néni,nincs gyereke,nem szarik a homokozóba a macsek és a környékről jó néhány egeret begyüjtöttek már,ami szerintem nem rossz pont a macska szempontjából.
2008. nov. 12. 14:13
 10/21 anonim ***** válasza:
0%

13:42-es: Paraszt vagy te. És remélem nem vagy steril, hogy kipróbálhasd, milyen, amikor a gyereked el kap valamit a szomszéd girhes macskájától.

A megoldási javaslataid meg igazán megmutatják, hogy milyen ember vagy...

2008. nov. 12. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!