Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi lehet vele a baj?

Mi lehet vele a baj?

Figyelt kérdés
Van egy 8 hetes kiscicám, aki egész nap fekszik és alszik. Nem játszik, nem karmol vagy harap, semmi. A testvére, aki másnál van egész nap játszik. Mitől lehet ez? Jó, sőt nagyon jó étvágya van és ránézésre egészségesnek tűnik. Ja és az is érdekes, hogy amikor meglát valakit egyszerre nyávog és dorombol. Ezt miért csinálja? Ha simogatjuk is ez van. Még nem kapott oltásokat, a napokban viszem el az állatorvoshoz.

2014. júl. 3. 16:16
 1/3 anonim ***** válasza:

Az én cicám is egyszerre dorombol és nyávog. A cicáknak különböző nyávogásaik vannak, ráadásul a cica nem a társainak "beszél", mint a kutya, hanem az emberrel kommunikál. Én pl. tudom, hogy az enyém jelzi, hogy jól érzi magát és izgatott, azért nyávog. Másfelől a dorombolás sem csupán a jó közérzet jele, a cica magát és a szervezetét is nyugtatja a dorombolással, stresszes helyzetben és fájdalomérzet miatt is dorombolhat. Hogy megtudd, hogy mért jár együtt a kettő, ahoz meg kell ismerned a cicát, és főként a nyávogási "stílusait" kell, hogy ismerd. Meg kell hogy állapítsd, hogy a simi közbeni nyávogás "jól érzem magam" vagy "valami nem ok, segíts már" nyávogás.


A sok alvás viszont nekem nem tűnik normálisnak, legalábbis az én picim egész nap játszik, de a cicák, amikkel találkoztam, azok mind játszanak. Ha viszed dokihoz, beszélj vele, ő biztos jobban tudja, de lehet, hogy mem ártana neki egy vérkép, abból sok minden kiderül. Remélem, minden rendben lesz!

2014. júl. 3. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Igazából minden cica más, most lett kiscicám nekem is, meg 2 barátnőmnek is:D A kicsik egyidősek kb, és teljesen más személyiségek.

-Az enyém egész nap lustálkodik, ha felkel akkor 10 percig tépi a kutya farkát (a macska 20 deka, a kutya 75 kiló) majd alszik megint. Este bepörög, de vacsora után egyből alszik a kis helyén.

-Egyik barátnőmé egész nap alszik, a táljáig mászik el enni, kicsit bújik, játszik, aztán megint alszik. Úgy működik mint Garfield:D

-Másik barátnőm cicája meg nappal alszik, éjjel meg tépi a haját, rágja a kezét, szétszedi a lakást, mert unatkozik.


Amint látod 3 macska - 3 időbeosztás szerint él, és mind egészséges hidd el. Egyébként a kiscicák nagyon sokat alszanak mivel alvás közben termelődik náluk a növekedési hormon, vmint nekik még sokkal fárasztóbb minden, mivel aprók, ezért is fáradékonyabbak. Úgyhogy ne ijedj meg, de ha nem tudsz megnyugodni semmiképp, kivizsgáltathatod nyugodtan ;)

2014. júl. 3. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Állatorvos tudja megmondani ha valami baj van, de lehet, hogy ilyen. Mennyi ideje van nálad? A miénk az első pár napban szinte csak szunyált, evett, meg dorombolt. Már szépen felélénkült, de átlagos kiscicához képest még mindig lusta. Az állatorvos szerint minden rendben.
2014. júl. 3. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!