Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mivel kezeljem a kiscicákat?

Mivel kezeljem a kiscicákat?

Figyelt kérdés
Két kb. 1 hónapos kiscicára leltem a garázsba. Nem tudom hogy jutott be az anyacica oda, a tetőn keresztül-e vagy hogy, mert az ajtón keresztül nem, ritkán megyünk oda. Egyszer csak elkezdtek nyávogni, megfogtam őket, nagyon könnyűek voltak, biztos nyávogni is azért nyávogtak mert már éhesek voltak. Az egyiknek a szeme olyan volt mintha kötőhártya gyulladása lett volna, a másiknak is kezdődő volt. Ez már kb. két hete történt azóta kamillázom, meg a gyógyszertárba adtak egy szemcseppet ami semmit nem használt. Ráadásul olyan mintha valami lenne az orrukba, mert néha fújják de váladékozni nem váladékozik. Tudom, hogy állatorvoshoz kellene vinni őket, félek is hogy elpusztulhatnak, de esetleg ha valakinek előtte lenne ilyen tapasztalata ossza meg velem. Köszönöm.

2014. júl. 8. 21:41
 1/2 anonim ***** válasza:
Hát a legjobb esz ha elviszed.Nem egy nagy összeg vagy ki is hivhatod ,hogy ne stresszeld az ilyen kicsi cicát.
2014. júl. 8. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Hasonló tünetekkel az én talált cicámnál macskanáthát diagnosztizált a doki. A szemei be voltak csipásodva, az egyiket ki sem tudta nyitni, a másikon is csak egy pici lyukon látott ki. Közben tüsszögött, de az orra nem folyt. Én mondjuk másnap reggel vittem is orvoshoz, aki mondta, hogy hiába kamilláztam a szemét, nem gyógyult volna meg, mert attól a betegség, ami ezg kiváltja, az ott van a kis szervezetében. Kapott két szurit (4 nap különbséggel) meg egy szemkenőcsöt, összesen fizettem 3670 ft-ot és az 5. napon az egészséges pici ébresztett. :)


A doki egyébként azt mondta, hogy ez a pici nagyon rossz állapotban volt, a szaruhártyáját is érintette a gyulladás, de még időben mentünk, így nem pattant ki a szaruhártya, ami végleges vakságot okozott volna. Azt mondta, hogy a kezeletlen macskanátha okozhat vakságot, de pici cicának az életébe is kerülhet.

2014. júl. 9. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!