Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Holnap kapok egy kiscicát,...

Holnap kapok egy kiscicát, hasznos tanácsok?

Figyelt kérdés
tavaly találtam egy kölyök cicust és megtartottuk, de minden nyüge baja lett szegényemnek, kandúr volt, így több napokra eltűnt és csúnya sebekkel jött haza. de egyszer csak már nem tért haza, viszont most kapok egy új kiscicát még nagyon picike pár hetes. ő is kandúr, nem lesz szobacica belőle, de hasznos tippeket elfogadok. nagy telkünk van sűrűn arrajárnak a kóbor macskák és féltem már most a kiscicusom nehogy baja legyen. valami ötlet? meg hogy megszeresse az új otthont. Persze amíg kicsi babusgatva lesz de egyéb hasznos tippeket is elfogadok :)
2014. júl. 14. 18:39
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Hát a legfontosabb tanácsom az ivartalanítás. Akkor nem fog napokra elcsatangolni, nem fog a többi kandúrral verekedni. Az előző is azért tért haza összeverve, mert tüzelési időszakban a kandúrok összeverekednek a szukákon.

Tehát, ha ivartalan, nem megy oda, ahová nem kellene.


A betegségeket pedig a megfelelő oltással tudod megelőzni.

Illetve a rendszeres időközönkénti féregtelenítés.


Ha ezek megvannak, sok problémát megelőzhetsz.

2014. júl. 14. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Ebben az évben már semmiképpen se engedd ki az utcára! Nem tud a bundája felkészülni az idei télre! Kinti macskává azután váljon, hogy megkapta a kötelező oltásit és ivartalanítva, féregtelenítve legyen! 9-12 hónapos kora körül ellehet kezdeni a ki szoktatást:Addigra megszeret, bízni fog benned, tudni fogja, hogy te törődsz vele!! Amire szüksége lesz: alom tálca, alommal,egy hozzá tartozó kis lapát, itató-etető edény, kaparófa.

Az alom elkülönítve legyen az etetőjétől és fontos, hogy mindig tiszta legyen, mert akkor mellé fogja végezni a dolgát!

Szóval: 1. OLTÁSOK amit évente érdemes megismételni

2. IVARTALANÍTÁS akkor nem fog verekedni és elcsavarogni!!!!

2014. júl. 14. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
Én arra tudok tanácsokat amikor azt akarod, hogy élvezze azt az időszakot, amikor a lakásban van: Találd meg azt a dolgot ami leginkább felizgatja (az én macskám pl. imádja a tollakat az orrához nyomni és szégyellem, de szereti a lábszagot ezért a cipős szekrényben is szokott turkálni). Alakíts ki neki puhább sarkokat (de ne olyan sokat!), és olyan helyeket amik minimum derékmagasságúak. Természetesen kellenek olyan dolgok, amikbe élesítheti a karmait, így nem fog a bútorok megrongálásán fáradozni! Pár sarokba tegyél macskaalmot és ügyelj arra, hogy azok messze legyenek a vizes és a kajás táljától ( a macska ugyanúgy, mint az ember, nem szeret a vécé mellett enni!). A legjobb az, ha nem vágjátok le tövig a karmait, mert különben felkészülhettek arra, hogy mindent telefog szarni, mert akkor neki az alomköveken fájdalmas lépkedni. Ne felejtsd el, hogy a macska az nem kutya. Ne zaklasd minden egyes pillanatban, ugyanakkor ne is hanyagold el. Általában szeretik, ha a nyakukon, a fülük mögött és néhányan felül a farkuk tövénél vakargatják! Nem tűrik viszont a hasuk, az orruk valamint a talpuk piszkálását! Egy hasznos tipp: Ha nem tudnád, azért ír le nyolcasokat a lábad körül és azért dörgölőzik, mert megjelöl, hogy te az ő "tulajdona" vagy. Csak úgy, mellékesen megjegyezném, hogy a jelölőkéi az orruk mellett két oldalt, a hátukon, a lábaikon illetve végig a farkukon találhatók. Remélem segítettem! :)
2014. júl. 14. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Jah, majd elfelejtettem! Mellette, próbálj nem zajongani, ha megvadul nézz mélyen a szemébe és pislogj lassan, ha meg akarod simogatni tedd úgy a kezed mintha ételt akarnál neki adni, simogatáskor lassan, óvatosan cselekedj, ha már egy jó pár hónapja veletek van már magabiztosabban is közelíthetsz! Tipp: Ha ijedt, akkor nagyra nyitja a szemét, farkát leemeli és kissé lelapul. Ha vidám összeszűkül a szeme, (természetesen) dorombol, felemeli a farkát, dörgölőzik. Sok sikert a macskádhoz!
2014. júl. 14. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

köszönöm! :) az előző tűrte ha csesztettük. a legviccesebb mikor betettem az ölembe a térdemre hosszában (segge a hasamnál)párom meg felüléseket csinált vele... nem reagált semmit csak majdnem bealudt :D

meg elkezdtem játszani egy ággal a földön körbe körbe, macskának tetszett és ment az ág után körbe

2014. júl. 15. 08:27
 6/6 anonim ***** válasza:

Azért nem kell a széltől is óvni, fölösleges egy évig a lakásban tartani.

Nekem most egyéves a kiscicám. Mikor tavaly elhoztuk akkor először ő is bent lakott, az udvarra vezető folyosón kialakítottunk neki egy kis zugot éjszakára, napközben bent volt velem a szobákban. 2-3 hét után elkezdtük kivinni néhány órára (természetesen vele voltunk közben), hogy a másik macska meg a kutya is megszokják. Néhány hónap után már ő állt sorban az ajtónál, hogy menne már kifelé. Azután már "kintibenti" macska volt, este 10-11 óra körül bejött, bent aludt a helyén, reggel 7-8 körül kiengedtük. Vicces azóta, hogy megfordult az egész, most már nappal bejön, alszik egész nap, aztán megy neki az éjszakának.

Oltások, féregtelenítés nagyon fontos! Sajnos én olyan helyről kaptam a cicát, ahol nem kapta meg az első oltását és férges volt mire haza hoztuk. Nem lett komolya baja szerencsére.

Ivartalanítás a mászkálás ellen.

Játéknak szerezz vagy csinálj neki egy (sok, fogyó termék) nemez labdát. Az enyém imád labdázni, de a pingpong labdát nem bírja a szájába venni és ha begurul valami alá nehezen vagy nem is tudja kipiszkálni. A nemez labda viszont puha az apró szálakba bele tudja akasztani a karmát, könnyen a szájába veszi. Sajnos az aktív játék hamar elhasználja, jó ha egyszerre többet is csinálsz.

2014. júl. 15. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!