Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Cica sétáltatás hámon?

Cica sétáltatás hámon?

Figyelt kérdés

3 hónapos, és ugyan kertes házban lakunk, de úgy döntöttem hogy csak hámon mehet az udvarra, miután tegnap elvesztette a testvérét. Nem szeretném őt is elveszíteni, és mivel egész nap nem akarom bezárva tartani, de macskabiztos kerítésre nincs pénzem, a hám mellett döntöttem.

Ma kapott is egyet, szépen engedte hogy ráadjam, nem is akarja levenni és az sem zavarja hogy fogom őt a pórázzal. Tehát nyert ügyünk van, már vígan ugrándozott a fűben.

Ami a kérdés:

Ahogy hempereg a póráz rátekeredik. Ez normális, vagy valami nem jó, esetleg túl szoros vagy túl laza a hám a hátán? Két ujjam egymásmellé téve befér.


A másik hogy mi a jobb, naponta többször kevesebb időt legyünk kint, vagy naponta egyszer vagy kétszer de akkor több időt. Most nem dolgozom, így az időmbe az is bele fér akár hogy óránként kiviszem 10-15 percre, csak ha végre sikerül munkát találnom akkor már nem fogom tudni megtenni.


A harmadik hogy ahogy meghallotta a szomszéd kutyát ugatni fejvesztve vissza menekült a házba. Megsimogattam, lenyugodott és azonnal vissza kivittem. Nem volt gond, játszott tovább. Amikor megint meghallotta a kutyát kicsit megtorpant, felborzolta a szőrét de már nem menekült.

Jól tettem hogy vissza kivittem, bármitől megijed és vissza menekül ugyan így rögtön újra vigyem ki? Ugyan úgy mint az embernél ha leesik a lóról, bicikliről stb újra vissza kell ülni hogy ne alakuljon ki a félelem, ez igaz a macskára is ugye?


2014. júl. 23. 12:29
 1/1 anonim ***** válasza:
Nos, nálunk a gangon ki van feszítve egy sok méter hosszú drót, amire egy póráz van rögzítve, a másik végén egy cicussal :) Vígan elmászkál, elvan, elszökni viszont nem tud :)
2014. júl. 23. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!