Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Segítség, allergiás lettem a...

Segítség, allergiás lettem a macskámra! Mit tegyek?

Figyelt kérdés

5 éve él velem, ivartalanított benti macska. Az utóbbi pár évben allergiás lettem, rá kellett jönnöm,hogy a macskámra... Megválni nem szeretnék tőle!

Ki volt már hasonló helyzetben kinek mi segített?

Recept nélküli orrsprayt vettem, de nem igazán hadznál. Reggelé ébredés után jön rám egy nagyobb roham, folyik az orrom, tüsszögök,megállás nélkül. A macskát nem engedem az arcomhoz közel, így legalább nappal nem tüsszögök. De mit tudok tenni a reggeli és az esetleges nappali rohamok ellen?

Ágynemű mosást elkezdem. Takarítok is. Olvastam gőztisztító készülékről és levegő tisztító készülékről. Nem túl olcsóak, ezért titeket kérdezlek,hátha valaki próbálta e már.

Orvoson is gondolkodok, bár félek, hogy azt mondja meg kell válnom a macskámtól... Kisebb koromban a hörcsögömtől kellett megválnom allergia miatt, akkoriban még talán nem volt fejlett az orvoslás, nem is akartak gyógyszert adni.

Mi a megoldás, mit csináljak??



2014. júl. 29. 15:57
 1/9 anonim ***** válasza:
Van egy ismerősöm, szintén együtt él a macskájával, és ő is allergiás rá. Az orvos írt fel neki antihisztamint, az segít. De esténként azért fújja az orrát.
2014. júl. 29. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
52%

Pedig talán az orvos lenne a legjobb, hátha tud valami olyan allergia gyógyszert ami hatásos.


Illetve állatorvost is megkérdezhetsz hogy van-e olyan sampon a cicának ami csökkenti a korpásodást. Ugyanis az allergiát nem a szőr okozza hanem a korpa.

2014. júl. 29. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Ha a horcsogre is allergias voltal, akkor szorallergiad lehet (Bar akkor is kell orvos, es teszt)

es akkor a furminator segithet, illetve enyhitheti a dolgot.

2014. júl. 29. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Én is így jártam, csak akkor derült ki az allergiám, mikor már befogadtam egy cicát, és megválni nem akartam tőle. Én allergiagyógyszert szedek, este veszek be egyet, így a reggeli "roham" elmarad. Persze teljesen nem szűnik meg, az arcomhoz én sem engedem a cicát, többet takarítok, furminatorral átfésülöm, stb.
2014. júl. 29. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Hát annak már nagyon örülnék, ha a reggeli roham legalább enyhülne!

Egyenlőre megpróbálok valami vény nélküli szert és bejelentkezek az orvoshoz..

Furminátorom van, igyekszek többet használni.

2014. júl. 29. 17:45
 6/9 anonim ***** válasza:
Párom is allergiás a macskaszőrre. Szerencsére neki nem olyan komoly, viszont allergiás a virágporra, parlagfűre, fűfélékre is. Télen csak a macskától nem jön ki, viszont ilyen időben nagyon rossz tud lenni. Mi kálciumot vettünk, (1x1 vitaday, 500 mg-ost), reggel és este bevesz egyet és szinte teljesen tünetmentes. De hatásos lehet a kálciumos pezsgőtabletta (szintén 500-as) is, főként ha nem megiszod, hanem elrágod.
2014. júl. 29. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszi! És gondolom amúgy is egészséges a kálcium.

A patikus a cetirizint ajánlotta, na meg persze megjegyezte, hogy legjobb lenne, ha nem lenne a macska...

Remélem hatni fog!

2014. júl. 29. 18:50
 8/9 anonim ***** válasza:

Orvos mindenképpen hasznos lenne, ha kell, tud felírni vényköteles gyógyszert. Meg csináltass allergiavizsgálatot is, lehet, hogy van ott még, ahonnan ez jött :\ És jó azért tisztában lenni azzal, hogy mi veri ki nálad a biztosítékot. Pl. a hörcsög alma, takarmánya is kiválthat allergiát, nem csak a szőre.

Cetirizinről épp tegnap volt szó nálunk: ütős cucc, a gyerekek kapták darázscsípésre.

Esetleg, ha "hiszel" az ilyenben, akkor homeopátia (akár gyógyszeres kezelés mellett is - a mi dokink kifejezetten támogatja).

Cicának meg szerezz egy Furminatort, annyival is kevesebb szőrt hagy szét a lakásban.

2014. júl. 30. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Kipróbáltam a cetirizint. Este vettem be egy szemet. Hááááát.... Kicsit csökkentek tünetek, de nem több :/

Érdekes, hogy egész nap semmi bajom sincs, itthon vagyok a macskával egy légtérben, csak reggelre jön ki...

2014. júl. 30. 19:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!