Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Segítség! Nagyon beteg a...

Segítség! Nagyon beteg a macskám, ilyenkor mit tegyek? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Lassan már több mint egy hete, hogy szegény cicám lebetegedett. Folyamatosan tüsszög, vakarja(inkább kaparja) a fülét. Fáradékony, eddig sokat játszottam vele, most alig akar mozogni és két napja nem eszik semmit. Mindenféle étellel kínálgattuk, amiket eddig nagyon imádott, de most csak szagolgatja, pedig látszik rajta, hogy éhes, de mégsem eszik belőle. Gondoltunk arra, hogy esetleg nem tud, vagy fájdalmas számára a nyelés, ez ma be is igazolódott. Fecskendővel tejet akartam adni neki, pár csepp belőle sikeresen a szájába is jutott, ám abban a pillanatban elkezdett "fulladozni", látszott, hogy nem tudja lenyelni. A legrosszabb az, hogy az előző macskám is ugyanígy, január-február közepén betegedett le, ezekkel a tünetekkel, de sajnos ő az egy hetet sem élte meg utána... Neki még az állatorvos sem tudott segíteni, pedig viszonylag korán kihívtuk hozzá. Nagyon félek, ha van esetleg valakinek ilyennel kapcsolataban tapasztalata, kérem segítsen! (A közeli állatorvos nem érhető most el)
2010. jan. 12. 20:01
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem vidd el akkor másik , elérhető állatorvoshoz, mert az életet jelentheti neki!!!!! Remélem rendbe jön
2010. jan. 12. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
0%

sok tejet adj


aztmondjuk eleve nagyonszeretik

de a kutyáknakisjó

2010. jan. 12. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Amikor elütötte a macskánkat az autó de nem lett komolyabb baja (pár zúzódás, meg letört a foga) minekünk a doki mondta, hogy mézzel etessük. A szájára tettünk pár cseppet és kénytelen lenyalni.
2010. jan. 12. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

Ezt egy macska betegségeről szóló könyvől irom ki :

Ha több mint két napig nem akarnak semmit sem enni,forduljunk állatorvoshoz.Az emésztési tevékenység hiánya a májzsírosodást elősegítheti. Ez további étvágytalansághoz vezetket így a betegség állandósul.

Kiváltó okok: - lehet hogy a zaj miatt nem eszik a macska.Válasszunk valami csendesebb zugot,ahol zavartalanul fogyaszthatja el az ennivalót

-a macskák gyakran visszautasítják a számukra ismeretlen ételeket, különösen a gyárilag előállított eledelt. Némelyik csak szokatlan nekik, sokszor azonban a nem megfelelő tápanyagösszetétel-például túl kevés hús-az oka.

-kezdődő vagy már kialakult betegség szintén okozhatja

-a félelem elriasztja a macskákat az evéstől. Ijedős cicák a vihar, mennydörgés,villámlás idején nem esznek


állatorvosi és otthoni teendők:

Adjunk neki illatozó,friss ételeket, például halat,nyers húst. Biztassuk szeretettel , etessük kézből.A fokozott figyelem meghozhatja a kedvét.

-Előfordul hogy a macskának bőr alá kell infúziót adnia a kiszáradás ellen.


de sztem hívj orvost amint lehet !

2010. jan. 12. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

20:13 vagyok !

néha a cica étvágyát B12vitamininjekciókkal lehet serkenteni.Szintén segíthet a méz és joghurt, valamint a hetente egyszer adott 15dkg nyers máj , akár a egész életében :)


Ez is a könyvből volt ( címe :Macska betegségek, írója : Dr.Carol Osborne)

2010. jan. 12. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
ez mind jó,amit a többiek felsoroltak, de szerintem ne hagyd hogy szenvedjen, vidd el hamar orvoshoz
2010. jan. 12. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Azonnal dokinál a helye, mert komoly baja lehet. Oltott egyébként? Simán lehet akár macskanátha is, ami nagyon veszélyes és rengeteg egész életére kiható szövődménnyel jár és egy idő után halállal, ha kezeletlen.
2010. jan. 12. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Férges is lehet, az enyém tegnap óta nem eszik, ma reggel férget hányt, holnap reggel jön az állatorvos. Vidd el állatorvoshoz!
2010. jan. 12. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
A tünetek alapján én a macskanáthát mondanám, de azt az oltás megelőzi és nagyon el kell hanyagolni ahhoz, hogy egy jól tartott macska odáig jusson, hogy már a szája is fekélyes és enni sem tud a fájdalomtól...
2010. jan. 13. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

[link]


itt megtalálhatod a macskanátha tüneteit is többek között.Olvasd el végig, hátha találsz benne fontos dolgokat.

biztosan faluban laksz, ha nincs elérhető állatorvos.ha tudsz bármely orvos telefonszámát, akár a netről is, akkor hívd fel, mond el a tünetet, mondd, hogy nincs elérhető állatorvos, nem tudod hova vinni, nincs pénzed stb...és készséggel választ fog adni, megmondja mit tehetnél.nagyon sajnálom szegény cicádat, és kérek egy beszámolót, ha már rendbe jött, vagy tudod mi a baja, hogyha más is észlel ilyen tünetet, akkor tudja mit kell tenni.köszi, jobbulást.


30/N

2010. jan. 13. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!