Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Házi cicátokat meg szoktátok...

Házi cicátokat meg szoktátok fürdetni?

Figyelt kérdés

2014. aug. 11. 13:39
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
A kijárósakat nem "szokás", a szobacicákat van aki fürdeti. Ha kis korától rendszeresen csináljátok, megszokja, esetleg meg is szereti. Biológiai értelemben a macska tisztán tartja a bundáját, egy lakásban ez azonban nem feltétlenül előny
2014. aug. 11. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Quasar07 ***** válasza:
100%
Mi rendszeresen fürdettük a kinti-benti macskánkat, nem élvezte, de legalább tiszta volt. Szerintem érdemes fürdetni, meg havonta lekezelni ilyen bolhaporral, rühesedés elleni gyógyszerrel, fogamzásgátlás( mondjuk ha benti, akkor ezek nem szükségesek..) Meg én naponta fésülöm a szőrét.
2014. aug. 11. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én nem szoktam fürdetni a lakásban tartott cicámat, igazából volt róla szó, de egyre jobban utálja a vizet. Pedig semmi rossz tapasztalata nem volt, próbáltuk játékosan szoktatgatni hozzá, de csak úgy, ahogy neki jó volt, semmi erőszak. Enyémnek közepesen hosszú szőre van, úgyhogy lehet el kéne vinnem cicakozmetikushoz, hátha ő meg tudja fürdetni.
2014. aug. 11. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Benti, hófehér, hosszú szőrű török angóra cicánkat néha kivisszük, ott jól összekoszolja magát, aztán irány a kád. Nincs oda a fürdésért, de nem is ellenkezik annyira, mert kicsi korában sokat fürdettük, mivel olyan helyről hoztuk, ahol annyi bolhát szedett össze, hogy fél évig tartott mire kiirtottuk szerencsétlenből. Ha nem jár ki, akkor szerintem ne szükséges, takarítja ő magát annyira, hogy ne álljon rajta 2 ujjnyi kosz, büdös pedig macska, ráadásul lakásban sose lesz :)
2014. aug. 13. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!