Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit csináljak a macskámmal,...

Mit csináljak a macskámmal, hogy szót fogadjon?

Figyelt kérdés
Egy szoba cicáról van szó, aki egy pár hete nagyon rendetlen. Nagyon sokat foglalkozok vele, ha rosszat csinál rá szóltam eddig, most rá kiabálok és mintha a falnak beszélnék. A tapétát lebontotta a házban nagyon sok helyről, felugrál a falra és tépi a tapétát, szét tép minden papírt ami a szájába kerül és apró darabokba kiköpködi, belekakil a virágcserepekbe, (2 hónapos kora óta szoba tiszta, most 8-9 hónapos). Ki szoktam engedni majdnem minden nap egy kicsit, hogy fusson, mozogjon, de egy pár hete nem bírok vele, minden napra kitalál valami rosszat. (ki is van herélve) nem értem miért em fogad szót nekem?!
2010. jan. 13. 19:51
 1/7 anonim ***** válasza:

Bizonyos ételek hatóanyagai okozhatnak hiperaktivítást.

Én úgy gondolom, ha tényleg nem csak arról van szó, hogy öntudatra ébredt akkor összefüggésben lehet az étkezésével. Bizonyos macskakaják olyan gyenge minősségüek, hogy a bennük lévő hatóanyagok bizony okozhatják.

2010. jan. 13. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ugyan azt a fajtát veszem neki mindig, meg mellette főtt kaját is eszik. Nem tudom mi van vele, és mikor 4X 5X rászólók, ül előttem, néz rám azzal a nagy szemeivel, felugrik a mancsával csap egyet rám és elrohan...nevetsége, de én már ki készültem tőle, ebbe a pár hétbe. Nagyon imádom , de nem tudom már hogy szóljak rá.
2010. jan. 13. 20:11
 3/7 A kérdező kommentje:
arról nem is beszélve, ha rászólok, furcsa hangot ad ki, behúzza fülét, farkát és rohan a lakásban míg valamit le nem ver.
2010. jan. 13. 20:13
 4/7 anonim ***** válasza:

kamaszodik. náluk is van ilyen, mi most éljük ezt az időszakot.

Kicsit kinövi majd. De szólj rá, emeld fel, adj neki taslit. hogy tudj hogy nemjó amit csinál. esetleg vizipisztoly, ez a legjobb de bent nem minig tudod kivitelezni.

2010. jan. 13. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Mint fejlettebb, intelligensebb lénynek, nem jutott esetleg eszedbe az, hogy a macskák kommunikációját esetleg tanulmányozd? Vagy hallottad már egyik macskát a másikra ordítani? Na, és fújni?

Amúgy pedig sok vadászós játékot igényel a macska, egy pálcára zsinórral kötött bojtra nagyon be tud pörögni, sőt, a bújócskára is..simán betámad ilyenkor. Sajnos mostanában a miénk már nem ugrik helyből négylábas szaltót.. Ha meg nem bír magával, kikéredzkedik (tudja, melyikünk nyeri a benti játékot, nem akar rövidet húzni, sem komolyabban megharapni, karmolni).

2010. jan. 14. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

09.04-es!

Kicsit kedvesebb is lehetnél.

Az általad körülírt ötletek hasznossága NULLA.

A fújással és nyávogással én már próbálkoztam, természetesen akkor épp abbahagyja a rosszaságot, de nem tanul belőle. Tehát akkor hogyan is nyávogjuk le a macskáinkat? Kottát tudsz küldeni?

2010. jan. 15. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az én szobámban alig maradt tapéta, mire rájöttem, hogy csak az tartja vissza, ha rásziszegek. Azóta bármi rosszat csinál, sziszegek, és már abba is hagyja. Nem ijed meg, de idegesíti a hang. A kiabálás nem a legjobb megoldás, mert attól viszont szoktak félni a cicák, megfélemlíteni meg gondolom senki nem akarja őket..
2010. jan. 17. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!