Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Most akkor ezek után honnan...

Most akkor ezek után honnan lehet tudni hogy valóban az van-e a tápban ami rá van írva?

Figyelt kérdés

Napok óta kutatok normális, de megfizethető tápok után.

Rátaláltam a NutraGold indoor kitten tápra ami az összetevői alapján nagyon jónak tűnik kedvező áron:

[link]


Ír az összetevők között minden jót. 18% csirke, 18% lazac, 3% pulyka, 3% kacsa ezeken kívűl pedig zabpehely, rizs, alma, áfonya , moszat, és még sok más. A linken olvasható.


Ezek után megnéztem a nutragold amerikai weboldalát. Ugyan ír csirkét is meg lazacot is, de %-ot nem, és a lazacot is csak úgy mellékesen megemlíti a sor közepén. Kacsáról és pulykáról szó sincs az összetevőkben. Ellenben a zöldség összetevőket százalékosan írja, igaz a magyar leíráshoz képest pont tized annyi zöldséget tartalmaz ami nem baj.

[link]


Most akkor vajon mit is tartalmaz?


Amúgy aki ismeri ezt a tápot az megoszthatná a tapasztalatát hogy milyen.


Mellesleg ezek után már ki sem akadok azon hogy az igen drága royal canin, hill's stb tápok leírásában csak annyit látni hogy csirkeliszt. Na de hogy annyi pénzért mennyi csirkét mernek bele tenni még sehol nem láttam...


2014. aug. 13. 18:20
 1/2 anonim válasza:

A mi cicánk Hill's tápot eszik, 34% benne a csirke (elvileg!). Szerintem jobb, ha a hivatalos amerikai oldalnak hiszel. [link]

Talán nézd meg ezt a tápot, elég jónak tűnik, mi is gondolkozunk rajta, hogy ilyet etessünk a mi macskánkkal, miután meggyógyult. Ez sem túl olcsó, de biztosan jobb, mint amiket áruházban venni lehet.

2014. aug. 15. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszi.

Továbbra is kutattam és már most ami szimpatikus annak utána nézek a GYÁRTÓ weboldalán is. Mert az általam említett tápnak csak a gyártó weboldalán másak az össze tevők, de amerikai, német, angol, francia webáruházak is a magyar webáruházakban feltüntetett összetevőt tüntetik fel. Esküszöm ha milliomos lenék ezek után vennék belőle egy kis csomagot és laborban bevizsgáltatnám szívem szerint. :)


Az Acana Wild Praire és az Orijen Cat & Kitten között vacilálok. Árban és hústartalomban van különbség 400Ft kilonként, és elvileg 10% hústartalom. Nem tudom hogy megéri-e 3000Ft-al többet kiadni 10%-al több húsért, de majd azt még megálmodom. :)

2014. aug. 15. 17:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!