Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Melyik humánusabb kis cica...

Melyik humánusabb kis cica eltüntési "módszer"?

Figyelt kérdés

tudom egyik se az csak ha már megvannak a kölykök és nincs olyan pénzügyi háttér vagy nincs ..stb mit lehet kezdeni a kis cicákkal (és csak elméleti kérdésről van mert herélt cicánk van ...)

Régen mamám mesélte úgy intézték el a túl szaporultak a cicák ,hogy amíg nem nyílt ki a szemük 1-2 napos korukban ,hát jobb létre szenderítették őket ,(tanyán éltek)

Ma meg azt olvasni ,hogy fogják a már 1-2 hónapos cicákat(gondolom miután már elkezdik felfedezni a helyet és rosszalkodnak) és kirakják őket erdő szélére

jobb esetben be adják menhelyre (Házi macskákra gondolok )



2014. aug. 18. 21:13
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
92%

eredetileg nem egerészés céljából...


annó az egyiptomiak voltak azok akik beháziasították őket, és ellátták őket minden földi jóval, mert istenként tisztelték őket...

2014. aug. 18. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
azért tisztelték őket istenként mert az élés kamrát megvédte a kígyóktól patkányoktól (volt persze macska fejű istenőjük akit bastetnek hívtak és termékenység szimbóluma volt és miatta védték a macskákat Perbasztetben különösen mert uyge ez a város főleg macska istenőnek volt felszentelve a ha jól emlékszem ott volt a legnagyobb macska múmia (römeg ?) sír)
2014. aug. 18. 22:40
 13/17 anonim ***** válasza:
74%

Az egyiptomiak pont hogy azért háziasította a macskát mert rájöttek hogy megvédi a rágcsáloktól a terményt, ő maga viszont nem tesz benne kárt.

Ezért cserébe adtak neki finom falatokat a házi maradékból.


Kérdésre válaszolva talán egy út szélére kirakni annyiból humánusabb hogy van rá esély hogy valaki rájuktalál és befogadja.

2014. aug. 18. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
81%
Sose értettem ezt a megölés dolgot. Ennyi erővel hagyja sorsukra őket, még úgy is van némi esélyük, hogy túléljék és boldoguljanak...De a minimum lenne, hgoy legalább elajándékozni megpróbálja, vagy menhelyre viszi... A gyilkosságot semmi nem indokolja szerintem. Nem is értem...
2014. aug. 18. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%
Hagyja sorsukra? Tényleg, k...a humánus... napok alatt éhenpusztulnak, megeszik őket a kóborkutyák, vagy vmi unatkozó elmebeteg éli ki rajta a vágyait (szemét kiszúrja, felgyújtja stb. Nem, nem ritka, hallottunk már ilyenről). Vagy ilyen melegben ÉLVE felfalják őket a légylárvák. IVARTALANÍTÁS!!!! Akinek meg nincs rá pénze, zárja be arra az 1 hétre a macskát míg tüzel, viselje el a vernyákolást, ha már nem költ rá (igen, én is így oldottam meg, nem is volt kismacska akit "el kelljen tüntetni" ;)
2014. aug. 19. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
85%
Ha nincs pénzed egy ivartalanításra se, akkor minek tartasz macskát?:DD Inkább ajándékozd el az összeset valami normális gazdának. Szerencsétlen állatok... Kaját legalább kapnak?
2014. aug. 19. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
15 ös ez egy hasznos ötlet lehet szerintem,16 kicsit személyeskedősre veted a dolgot mivel nem kész szituációról van csak különböző lehetőségek össze gyúrásáról azt hogy az etetés ,hogy van meg oldva jelen helyzetben nem gondoltam ki ,de gondolom étel maradékot kapna a cica pl levest
2014. aug. 20. 18:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!