Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Tapasztalat nőstény macska...

Tapasztalat nőstény macska ivartalanításával kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Van egy 9 hónapos nőstény cicám, aki sajnos nagyon ,,beszédes,,. Sokat nyávog (nem azért mert tüzel, hanem alapból), elég erős, éles hangja van. Biztos hogy betegsége nincs, meg oltva is van. Mindenképpen szeretném ivartalanítani, de megnyugszik utána? Megváltozik a személyisége? Szobacica, de a párom már nagyon útálja ezért, nem szeretném elajándékozni, ezért kérdezem, hogy lesz e rá hatással az ivartalanítás?
2010. jan. 15. 12:36
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Igen, jobb lesz utána a cica, megnyugszik és tüzelni abszolút nem fog!!!

A műtét kb. 10-12 ezer Ft. Akkor intézd, amikor otthon tudsz rá vigyázni, mert fájni fog neki a seb 1-2 napig és vigyázni kell, hogy ne szedje ki a varratokat magának.

2010. jan. 15. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Az én cicám 10 éves, 2 évesen lett ivartalanítva, az első alom után. Azt hittem a sok szóbeszédtől, hogy egy teljesen más, átszellemült, lusta cicát kapok vissza a műtét után. De nem. Felébredt az altatásból, erre visszament a 8 hetes két megmaradt kölykéhez, és szoptatni kezdte őket. Semmit sem változott, sőt, ma is ugyanolyan játékos. És fizikailag is gyönyörű maradt (perzsa) mert nem tették tönkre a szülések.
2010. jan. 15. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
ja és ha beszédes a cica, miért baj? Inkább a pasidat dobd ki!
2010. jan. 15. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
1 évig könyörögtem neki hogy lehessen egy cicám, erre kifogtam egy hiperaktív, beszédes cicát, hát nem nagyon örül neki :( Nem szereti konkrétan
2010. jan. 15. 12:46
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Változó hogyan reagálnak. Nekem volt amelyik utána egy napig aludt, a másik meg két óra múlva lábra állt és rohantam utána körbe a lakásban, nehogy baja legyen.:) Nem lett semmi baja, csak én őszültem meg, mikor kettesével vette a lépcsőfokokat frissen varrt sebbel.


Hát hallod, a fene se könyörgött volna egy pasinak. Egyszer mondaná nekem az enyém, hogy nem szereti a macskáimat vagy szabaduljak meg tőlük, akkor látnánk egymást utoljára.


Egyébként nekem egy kandúrom volt irtó beszédes és eszelősen rossz. Nem gonosz volt vagy ilyesmi, csak szegénynek szerintem hiányzott egy kereke. Amihez hozzáért, az összetört, ledőlt, felborította a tűzhelyet, vadidegen vendégek nyakába ugrált... Ivartalanították, de semmi. Ugyanolyan maradt.:)

2010. jan. 15. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Az én cicám se rosszindulatú, csak eléggé bugyuta, meg bénácska, de hát ő ilyen.

2010. jan. 15. 14:20
 7/8 anonim ***** válasza:
Mindenképp nyugodtabb lesz, de nem rögtön az ivartalanítás után, hanem ahogy a hormonok működése megszűnik. Ez nálunk a 4 cicánál majdnem rögtön ivartalanítás után volt, de 1 éves korukig befejeződött.
2010. jan. 16. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Az én cicám (házicica) 1 évesen lett ivartalanítva, és előtte olyan volt, mint egy kis vadállat. Aztán visszakaptam egy türelmes, kedves cicát. Nem lett lusta, mert a játékra mindig vevő, de az azelőtti bevett rosszaságait, mint pl. függönymászás, teljesen elhagyta.
2010. jan. 17. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!