Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A szomszédom bezárta az egyik...

A szomszédom bezárta az egyik kiscicánkat a garázsába, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Felhívtam őket, de azt mondták, hogy a balatonra mentek 4 napra, és eszünkbe se jusson a fél millió forintos garázskapujukhoz nyúlni egy ki**szott macska miatt. Teljesen zárt garázs, se ablak, se semmi.

A cica már reggel óra nyávog nem tudom mit tegyek ?????


2014. aug. 26. 14:18
1 2
 1/19 anonim válasza:
Állatvédőknek szólhatsz, ők megkérhetik a hatóságokat vagy valami hasonlót, tűzoltókat pl, hogy szedjék ki, és ahhoz semmi köze nincs a szomszédnak, mert akkor rászállnak az állatvédők :)
2014. aug. 26. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 piriiiiii ***** válasza:
100%

Hát ki kéne deríteni, hogy nem maradt-e valaki a családból itthon, illetve nem hagytak-e valahol kulcsot... nyilvánvaló, nem? :)

Sajnos nem lenne túl jó se a garázst feltörni, de a macskát sem szabadna otthagyni kaja meg víz nélkül...

2014. aug. 26. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Mivel beszéltem velük, ezeket már megkérdeztem. Nincs itthon senki, csak valaki átjön majd ellenőrizni, hogy minden rendben van-e, de neki nincs semmihez kulcsa.
2014. aug. 26. 14:26
 4/19 anonim válasza:
100%
Miután megtetted, hogy értesítetted a szomszédokat, de elutasítottak, először érdeklődnék állatvédő szervezeteknél, hogy mi a szabályos eljárás, de ha ők sem segítenek, valahogyan kiszabadítanám a cicát, még akkor is, ha állnom kellene a garázsajtó helyreállítási költségét. Átok az ilyen szomszéd, mert sajnos később árthatnak a cicának.
2014. aug. 26. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Az állatvédők azt mondták, nekünk kéne állnunk a kapu helyreállítását.

Egyetemista vagyok, a barátom is, nincs félretett pénzünk, minden hónapban abból élünk, amink van. Jelen esetben még következő hónap 8.áig 20 ezer forintból.

Nincs több tíz,száz ezrem, hogy kifizessem a kapujukat.

Hát, csodás....

2014. aug. 26. 14:49
 6/19 anonim ***** válasza:

Allatvedoknek szolni, es talan veluk megtamogatva el lehet erni, hogy valaki leutazzon a balatonra a kapunyitoert, es akar rendori jelenlet mellett kiszabaditani a macskat, es jegyzokonyvezve visszazarni.

Alternativ lehetoseg, hogy bejelented, hogy emberi segelykialtasoakt hallottal a garazsbol, es vernek tuno folyadek folyik ki a garazskapu alol. (ennek a elkesziteset a fantaziadra bizom)

Es akkor kimennek, es szepen kinyitjak. Persze, nevtelenul jelentsd be...

2014. aug. 26. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

Meg valami.

Azt azert erdemes tudatositani a szomszedban, hogy ha szandekosan negy napra bezarjak a macskat a garazsba (Es most, hogy tudnak rola, es elzarkoznak a megoldastol, mar szandekosnak szamit) akkor komoly feljelentesre szamithatnak, amit meg is fogsz tenni, szukseg eseten, es akkor nem a garazskapu ara a lesz a legnagyobb gondjuk. Akar letoldendo is lehet a vege, a biro hozzaallasatol fuggoen.

2014. aug. 26. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 piriiiiii ***** válasza:
0%

Jézusom, Te komolyan ilyen hülye vagy? Te mit csinálnál ellenkező esetben, ha négy napra eljutsz végre nyugiban a Balatonra? Rohannál haza egy szerencsétlen macska miatt? Azért ne essünk már túlzásokba. Oké, hogy cuki, oké, hogy macska, és ösztönállat, és nem ő tehet róla, de négy napot rohadtul kibír ott. Legfeljebb akkor gáz a szomszéd, ha a Balaton csak 1 órára van ettől a helytől. Egy órát simán meg lehet tenni egy cica érdekében...

Méghogy feljelenteni...

2014. aug. 26. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 piriiiiii ***** válasza:
0%
Mondjuk attól is függ a helyzet, hogy mennyire kicsi az a macska.
2014. aug. 26. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Én azt gondolom, hogy ha ezert feljelenteném kinevetnének.

Nem is hibáztatom a szomszédot, a macska ment be a garázsba, nem szándékosan zárta oda. Ha így lett volna, akkor más lenne a helyzet.


Őőőőő, pontosan nem tudom, hogy mennyi idős, de már magától eszik, szerintem kb 2 hónapos lehet, vagy inkább 3. Annyira már nem pici. A tesókájával lakik nálunk.


A balaton meg kb 2 óra kocsival.

2014. aug. 26. 15:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!