Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért viselkedik így az...

Miért viselkedik így az ivartalanított kandúr cicám a tüzelő nősténnyel?

Figyelt kérdés
Sziasztok! A cicaimmal kapcsolatban szeretnek segítséget kérni tőletek. Három cicám van. Egy ivartalanított nőstény,egy ivartalanított kandúr es egy kis fiatal lány cica van meg aki meg nem lett ivartalanitva. A legkisebb most kezdett el tüzelni egy-ket napja. Próbálkozott a kandúr cicankkal akinek viszont nem keltette fel az érdeklődését...mostanáig. Épp a dolgomat végeztem itthon amikor az vettem észre hogy a fiu cicank a kis nőstényre mászik es elkezdenek "pározni". Ez nekem mar eleve furcsa volt mivel azt hallottam hogy az ivartalanított kandúr figyelmet mar nem keltik fel a tüzelő lány cicák. Gondolkoztam hogy akkor most itt mirol is van szo amikor ugy tűnt mintha a kandúr kihúzná a fütykösét mivel a lány elkezdett visongani. Utanna a fiuka el lett zavarva es a lány pedig elkezdett hemperegni,mint minden másik macska párzas utan. Szerintetek most akkor mi történhetett hogy ha a kandúr ki van ivartalanitva? Nem ertem hisz a fiu cicám végig ugy viselkedett mintha nem is lett volna műtéte,mintha meg most is "férfi" lenne. A válaszokat köszönöm szépen es az ékezetek miatt elnézést,telefonról írtam.
2014. aug. 27. 09:50
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Az ivartalanítás visszavesz jócskán a nemi ösztönökből, de azért agya és orra van még a kandúrnak. (A mellékvese is termel nemi hormonokat, ha kis mennyiségben is) Ha egy tüzelő nőstény felkínálkozik akkor azaz inger elég néki hogy "párosodni" próbáljon.

Természetesen mivel nincs heréje és ivarsejtjei, emiatt nincs megtermékenyítés.

2014. aug. 27. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ahogy az elottem levo is irta, agya es orra meg van a kandurnak.

Es ha eleget kereti magat a lany, akkor beindulhat a megszokas, es ramaszik a nostenyre.

Ez foleg akkor igaz, ha nem olyan reg lett ivartalanitva, es elotte is aktiv ivaros kandur volt.

Nos, oszinten szolva, ez neha elofordul, de ritka, es nem rendszeres.

Tehat, ha mar tudja, hogy mit kell csinalni, es eleg inger eri, akkor hiaba a nagyon lecsokent hormonszint, teszi, amit tenni szokas ilyenkor.

Technikai megjegyzes. A kandur peniszen levo tuskek eltunnek az ivartalanitas utan par honappal, tehat ha kihuzaskor tenyleg fajt a nostenynek, akkor az azt jelenti, hogy meg van benne eleg hormon.

2014. aug. 27. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
A mi kandurunkat kb. 1 évei ivartalanitottak ki es meg igy is meg maradhattak volna a tüskék a peniszen? Az gondolom nem lehetséges hogy a lány cica vemhes lesz,ugye?
2014. aug. 27. 12:12
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem, termeszetesen nem lehet vemhes.
2014. aug. 27. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!