Kezdőoldal » Állatok » Macskák » 1 hete van cicám. Úgy hoztuk...

1 hete van cicám. Úgy hoztuk el hogy alomhoz van/volt szoktatva. Most mégis szét kakál a lakásban, miért?

Figyelt kérdés
Mindig takarítom az almot,mégis ma reggel is arra ébredtem hogy a folyosón 3 kaka virít.Mostmár mindig ilyen lesz?! hónapos kan cica.
2010. jan. 18. 09:47
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ennyi idősen már megviseli őket a környezetváltozás, a felkiáltójelből arra következtettem, hogy 4 hónapos lehet :)

Nehezebben illeszkednek be ilyenkor, mint kisebb korban, vagy felnőtt korban. Alomhoz szoktatásnál az is fontos, hogy érezze a saját szagát az alomban, tehát ha új az alomtálca és friss az alom, akkor valahogy bele kell pisiltetni, kakáltatni először, vagy beletenni azt ami nem oda sikerült, hogy érezze, hogy az az ő helye, ahová járhat. Ennél jobb tanácsot nem tudok adni, nekünk 5 cicánk van, egy volt ilyen mindenhová kakálós, de ő akkor kakált össze mindent, ha meg volt sértődve, nem tetszett neki valami, nem szeretgettem eleget, stb.

2010. jan. 18. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%

Amikor legközelebb odaszarik kintre, akkor nyomd bele az orrát, azt utálja, aztán fogjad a kakáját, és rakd bele az alomba, majd a macskát is rakd rá erőszakkal, és mond meg neki, hogy: Ide kell kakálni hülyegyerek!

Hátha akkor felfogja.

2010. jan. 18. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Látszik rajtuk, mikor kell kakálniuk. Ha szaglászik, vagy a hasa ritmikusan mozog (nem vicc, hullámzik, gondolom a bélmozgástól), akkor hátulról lesből emeld fel, és tedd bele az alomba.

Ami rossz helyre megy, azt is tedd bele, hogy átvegye a szagot, felismerje.

És NE nyomd bele az orrát, NE szidd, hanem dicsérd, ha sikerül neki!!!


Amúgy az én cicám akkor nem oda végzi a dolgát, ha nem foglalkozom annyit vele (vizsga előtt gyakran történik ilyen :D), vagy megsértődik valamin.

De mivel nemrég került oda, szerintem simán csak szokatlan még neki. :)

2010. jan. 18. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Rakd bele a kakiját az alomba és utána már oda fog kakilni!

De előtte a mancsával kapargasd az almot! 100 %-os hatás! :)

2010. jan. 18. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


De sajna nem tudom kifigyleni mikor kell neki,mert ez éjjel történt.Amúgy meg reggel már oda kakált.Most is.Ez olyan mintha kedv kérdése lenne nála.

2010. jan. 18. 14:40
 6/7 anonim ***** válasza:
nekünk van a hálóban egy nagy kála, és mindig abba csinál! >:( vagy az alomja mögötti újsághalomra...
2010. jan. 25. 03:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
ugyanezen estem át most, mult szombaton kaptam egy cicust a gazdi mondta h teljesen szobatiszta már, erre mikor hazavittem az volt az első h a takarómra pisilt... mindig ki kell mosni vagy felmosni (padló esetében), hogy ne érezze a rossz helyen a kakiját/pisijét, és belerakni az alomba, hogy onnan érezze a szagát. idő kérdése, sok bosszúság de vissza fog szokni az alomra, az én cicámnak már sikerült. talán a környezetváltozás miatt van megzavarodva, ez elég gyakran előfordul.
2010. jan. 25. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!