Kezdőoldal » Állatok » Macskák » 9 éves cicának megéri a...

9 éves cicának megéri a fogamzásgátló?

Figyelt kérdés

az van hogy a 9 éves cicánkat nagyon féltem! mi van ha meghal már? ilyen idős korban ez a macskának sem tesz jót! milyen megoldások vannak műtéten kívül?


vagy ha csak a műtét lehetséges mennyibe kerül?


2010. jan. 18. 11:13
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Figyelj, egy oltott, jól tartott macska kb 18-24 évig él. A 9 éves nem öreg. Nyugodtan ivartalaníttasd. A fogamzásgátlótól sokkal több baja lehet mint a műtéttől.

Az enyémek 20 év felettiek, igaz ők egyszer sem ellettek, fél évesen ivartalanítva lettek.

2010. jan. 18. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

nem éri meg. Még sokáig fog élni remélhetőleg, így maga a gyógyszerezés sokkal több lenne. Nem mindig százszázalékos.

És mégis csak egy kemikália.

Az ivartalanítással nem csak a nem kívánt szaporulatot előznéd meg, hanem a gennyes méhgyulladást, mindenféle ivarszervre vonatkozó betegséget. Én mindenképpen ezt javaslom. Tavasszal lesznek ivartalanítási akciók. Egy olyat csípjél el. Én már ivartalaníttattam 10 éves cicát.

Azóta is jól van. Alszik a radiátoron.

2010. jan. 18. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Örülök, hogy a ti kedvencetek ilyen sokáig él, én is jól tartom a cicáimat, mégis Zizi most halt meg nem olyan régen, ivartalanítva volt, és még csak egy éves, nagyon fiatal volt.
2010. jan. 18. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Az ivartalanítás sokkal olcsóbb mint a gyógyszerek és még hatékonyabb is! Inkább ivartalanítsd!
2010. jan. 18. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Mindenképp ivartalanítás. A hormonkészítményektől nagy százalékban daganatuk vagy gyulladásos betegségeik lesznek, ami miatt el kell távolítani a méhüket (csak petefészkes ivartalanítás helyett, ami kisebb és kevésbé megterhelő műtét), ami nagyon veszélyes beteg állapotban egy 8 éves állatnál.
2010. jan. 18. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A 9 éves cica egyáltalán nem öreg! Mindenképp műtét!
2010. jan. 18. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Kérlek ne! Ne mérgezd szegény cicát! Mindig az ivartalanítást javaslom, ezt már 5- 6 hónapos korban ajánlatos megejteni! A cica már elég idős, és a szuka cicáknál rizikósabb a műtét. Mégis arra kérlek, hogy inkább az ivartalanítást válaszd, mint a gyógyszert! Hosszútávon a műtét takarékosabb mint a tabletta! Nem tudom, az ár attól is függ, hogy hol laksz. Általában 8 és 15 ezer között mozog. Itt nálunk Miskolcon 8 ezer, Pesten nem tudom, de ott mindig drágább.
2010. jan. 23. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!