Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan kell alkalmazni a...

Hogyan kell alkalmazni a szemkenőcsöt cicánál?

Figyelt kérdés

A cicám Tobrex szemkenőcsöt kapott a szemére (a harmadik szemhéja és a szemhéja piros, olyan mintha kötőhártyagyulladása lenne). Hogyan kenjem a kis szemét, merthogy azt mondta az orvos hogy semmiképp ne kerüljön kenőcs a cica szemébe. De akkor hogyan? Én úgy tudom, kicsit le kell húzni az alsó szemhéját, és pici kenőcsöt ott elkenni. Tegnap este így csináltam (előtte kamillával lemostam), és még csúnyább lett a szeme, egészen megijedtem. De reggelre mintha jobb lett volna.

Valamit rosszul csináltam az este, vagy lehetséges egy olyan reakció, hogy pillanatnyilag irritálja a cica szemét a kenőcs?

Így nem merem este újra bekenni.



2014. szept. 8. 11:20
 1/6 anonim ***** válasza:
Jól csináltad, ne aggódj, sőt az sem baj, ha belemegy a szemébe, lehet picit irritálja neki, de elmúlik. Egyre szebb lesz neki, meglátod.
2014. szept. 8. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A szemgéleket a szembe kell ahogy írtad is,de ha rosszabb lett a szeme akkor lehet,hogy allergiás reakció a szemgélre ami rontani fog a szem állapotán,hívd fel az orvosotokat és kérj más gélt vagy cseppet a cica szemére,mert tapasztalatból mondom,hogy hihetetlen károkat tud okozni a szemen egy rossz szer.
2014. szept. 8. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a figyelmes válaszokat.

Ma este akkor még megpróbálom neki bekenni. Ha ma is csúnya lesz, akkor holnap felhívom megint az orvost, hogy jöjjön, nézze meg, mert ez így nem jó.. De én bízom benne, hogy este megint egy picivel jobb lesz.

Az orvos le akart még először beszélni a kamilláról -sajnos sikerült is neki, de mindenhol olvasom hogy az jó. És én is úgy látom, hogy mégiscsak jó. Majd icsit lemosogatomneki a szőrét a szeme körül ha megfogja a kamilla (fehér a cica).

2014. szept. 8. 15:07
 4/6 anonim ***** válasza:
a kamilla valóban nem jó,mert szárít,inkább használj körömvirágteát,az is gyulladáscsökkentő és hámosít,de nem száraít.
2014. szept. 9. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm, a körömvirág teáról még nem hallottam.

Holnap veszek.

(Azt hiszem orvos lesz a vége, mert nem javul a cica szeme látványosan.)

2014. szept. 9. 19:53
 6/6 A kérdező kommentje:

Kedves 1-es!

Mennyi idő szerinted mire javulást látok? (az az igazság, hogy el vagyok eseredve)

2014. szept. 9. 19:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!