Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mihez kezdjünk? Kérhetünk...

Mihez kezdjünk? Kérhetünk bőrkaparékot az állatorvostól?

Figyelt kérdés

13 éves cicánk hasa elkezdett kopaszodni, már voltunk vele 3 dokinál is, de mindhárom mást mondott, egyik bolhaallergiára tippelt, másik hormonális problémára, harmadik meg hazaküldött minket, hogy semmi baja, ez a korral jár... Kijárós cica amúgy, szabadon bejöhet/kimehet. Kezeltük már élősködők ellen, kapott szőrkondicionálót, de csak kopaszodik tovább... Egyik nap észrevettem, hogy amikor mosakodik, akkor kitépkedi a saját szőrét, az állát is vakarja, már ott is kezd kopaszodni. Szerintem valami ekcéma lehet, allergia, lehet hogy valamelyik szomszédunk kertjéből szedett össze valamit, mert mindkettőnek egy putri a kertje, a jobb oldali szomszédunkban kutya is van, nem szedik a kertből a piszkát, a gaz benőtt mindent... a bal oldali kertjében meg tetvesek a növények, szóval borzasztó...


Holnap megyünk vissza az állatorvoshoz, de nekünk már elegünk van a totózásból, nem lehetne mondani az orvosnak, hogy vegyen bőrkaparékot és azt laborban vizsgálják be, hogy mire allergiás a macska? Nagyon idegesek vagyunk és féltjük, hogy nem tudjuk mi baja van.


2014. szept. 8. 14:01
 1/2 anonim ***** válasza:
Jogotok van kérni a vizsgálatot. Te fizetsz egy szolgáltatásért, az orvos pedig megcsinálja a vizsgálatot. Még akkor is, ha az szerinte felesleges. Kárt nem okozol a cicának.
2014. szept. 8. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Kérhettek.Kárt vele nem tesztek.Én is ideges lennék a helyedben mivel 13 éves, azért már védett korban van ha mondhatom.Remélem hogy kiderül mi a baja:) Jobbulást a cicának
2014. szept. 8. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!