Kezdőoldal » Állatok » Macskák » SEGÍTSÉG, Beteg a cicám, mit...

SEGÍTSÉG, Beteg a cicám, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Elsősorban tudom orvoshoz kellene vinnem..De nemtudom!

4hónapos, tegnap este befosott, ma pedig nagyon gyenge alig bír járni. Én is beteg vagyok most, tőlem kapta volna el? Attól félek megfososodott?? Mit csináljak vele?



2014. szept. 27. 10:15
 1/10 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom ekkora cica már nem tud megfostosodni.Lehet csak elcsapta a gyomrát.Az enyémnél is volt ilyen.Másnapra kutya baja volt.De ha nem változik,mindenképp orvos.
2014. szept. 27. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nem kapja el tőled. Ha nem eszik,nem iszik,próbáld fecskendőből bébiétellel etetni legalább naponta egyszer és ne adj neki tejet.
2014. szept. 27. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Igen,a tej pont jó a hasmenésre :)

Itt hiába tippelget bárki,ez felelőtlenség.Miért nem tudod elvinni dokihoz?

2014. szept. 27. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Már mozogni sem bír csak fekszik és nyávog... mondjátok mittegyek!
2014. szept. 27. 10:49
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Vidd orvoshoz mindenképpen! Ha hasmenése van, nagyon könnyen ki is száradhat, de ha egy napi hasmenés után nem tud már felkelni, olyan gyenge, akkor valószínű, hogy nem csak egy egyszerű gyomorrontásról van szó. A cica kapott oltásokat? Féregtelenítve van? Mit eszik? Más tünete nincs? Puffadás, láz, remegés, hányás, tüsszögés? Csak a hasmenéstől nem szabadna ilyen gyorsan legyengülnie.

Az emberi betegségek nem fertőznek macskát, ugyanez fordítva is igaz, így a kettőtök betegsége véletlen egybeesés csupán.

2014. szept. 27. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Kedves 3-as a NE szócskát is elolvastad? hogy NE adj neki tejet,hanem bébiételt vízzel higítva,hogy ne száradjon ki?
2014. szept. 27. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Nincs még féregtelenítve, 1évben tudtommal 1szer kell és még vártam vele mert 4hónapos. Jobban van de alig bír menni és nagyon világos fosféleség folyik a seggéből. De nem fosott be sehova! A konzervet és más cicakaját semmit nemszeret, a tejet sem issza, vislivel és hússal, parizellek, sonkával etetem.
2014. szept. 27. 21:28
 8/10 anonim ***** válasza:
Ne haragudj de olyan unalmasak már ezek a kérdések. Az itteni válaszolók 99%-a nem állatorvos és nem gyógyító. Hogy tudnánk megmondani, hogy mi baja van? Vidd el állatorvoshoz és kész. Keress esetleg egy kisebb rendelővel rendelkező állatorvost, ők általában alacsonyabb áron kezelik az állatokat. Az ambulanciák drágábbak, nyilván a jobb felszereltségük miatt.
2014. szept. 27. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nem tudom, kitől hallottad ezt az egy évben egyszer kell féregteleníteni hülyeséget, de főként ha kijárós vagy kinti cicád van, akkor ezt sürgősen felejtsd el. Normális esetben a cicának 4 hetes korában meg kell kezdeni a féregtelenítését (kiscicák körében népbetegség a férgesség és a bolha), a cica 3 hónapos koráig 2 hetente kell ismételni a féregtelenítést, a pontos adagot dokival kell egyeztetni. 3 hónaposan ha megkapta a féreghajtót, onnantól mindig 3 havonta kell megismételni, azaz egy évben a cicát 4 (!!!) alkalommal kell féregteleníteni. Benti cicánál annyira nem gáz, ha ez ritkább, hiszen nem találkozik olyan állatokkal, akiktől fertőződhet, de a kijárós macska saját fajtársaival való érintkezés során is fertőződhet, de aleggyakoribb fertőző forrás, ha a cica férges egeret eszik, márpedig azoknak 99%-a fertőzött. Erre nem csak a cica egészsége miatt érdemes odafigyelni, hanem a saját védelmed érdekében is, mivel nem egy macskákat fertőző féreg fertőz embert is anélkül, hogy ez neked feltűnne. Magyarul ideje, hogy megkezdjétek a féreghajtó programot.
2014. szept. 29. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Szerencsétlen állat.. feltételezem már nem él.
2014. okt. 4. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!