Kezdőoldal » Állatok » Macskák » SOS! VALAKI SEGÍTSEN! Mit...

SOS! VALAKI SEGÍTSEN! Mit tegyek? Tanácstalan vagyok.

Figyelt kérdés
Szóval arról van szó h van egy 6 éves anyacicám. Pár napja fialt le, DE ma reggel úgy jött elő, hogy két cicamellsőláb lógott belőle. Nem tudok vele mit kezdeni, mert beszorult. Állatorvosra nincs pénzem. Mit csináljak?

2014. szept. 27. 18:07
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
hát, ha nem viszed el dokihoz - és mondod az orvosnak, hogy részletekben tudod csak kifizetni - akkor valószínűleg nem marad meg a cicád. Ha nem tudja kitolni akkor egy vérmérgezés elviszi.
2014. szept. 27. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
48%

Ha nem tudsz állatorvost hívni, akkor keményítsd meg a szíved, és segíts a cicát kivenni az anyából. Iszonyú dolog, de muszáj, mert belehalhat az anyacicád. Lehet hogy farfekvéses a kicsi.

Légy erős, és segíts neki. Lehet hogy a kicsi nem marad meg, de az anya igen.

Bocs hogy ilyet írok, de sajnos ebben van egy saját tapasztalatom.

2014. szept. 27. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképpen állatorvoshoz kell vinned, méghozzá sürgősen, mert elpusztul. Próbálj részletfizetés kérni, vagy kölcsönkérni valakitől.
2014. szept. 27. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
48%
Msszírozd a hasát az anyának, és nyomkodjad meg erősen, de nem durván. Segíts a szülőnyílást is tágítani, de mindenképpen vedd ki a kicsit, akármilyen nagyon nehéz is!
2014. szept. 27. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
73%

Persze, vegye ki.

Elképesztő tanácsok. Nem ért hozzá, nem tudja miért állt meg a szülés, az orvos lehet azt mondaná, hogy 2 óra múlva magától is megszülettett volna, vagy szétszakad az anyamacska is. Komolyan, hívjad fel a területi állatorvosotokat, vagy irány valamelyik klinika, ha budapesti vagy.

2014. szept. 27. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
66%
Orvos és utána ivartalanítás is! Ha állatot tartasz nincs olyan opció, hogy nincs pénz! Ha már ilyen felelőtlen vagy, akkor legalább ennyit meg kell tenned, hogy legalább most orvoshoz viszed. Egyszer kell csak ivartalanítani a cicád, utána nem kell többet ilyet átélned. A kiscicák gondolom amúgy sem lesznek féregtelenítve és jó prémium táppal etetve...
2014. szept. 27. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
27%

6-os!

Gondolom akérdező nem kioktatást várt. Amíg élek nem értem meg mire fól oktatnak kinémelyek ismeretlen embereket.

Én egy olyan megoldást javasoltam, amit azonnal meg kell kezdeni, mert tényleg baj lesz. De ez megkezdhető, és elvégezhető (tudom én is voltam így, pedig felelős civca tartó vagyk sok éve). Aztán ha mindeközben nincsen orvos, akkor biztos hogy lesz amint csak lehet. Azonkívül otromba a megjegyzésed, miszerint a cica gazdája felelőtlen, és hogy nem kap megfelelő tápot és féregtelenítve sincsen. Ezt a következtetést miből vontad le?

És mi van ha nem kap prémiunm tápot? Egy egyszerű táp is megfelelhet egy cicának, és kell neki a főtt étel is, amikben vitamin van.

És mi van ha a kérdező messze lakik egy várostól, és ezért sem tud orvost hívni?

De te ezt úgysem érted a magasságból ahol te lebegsz.

2014. szept. 27. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
84%
Ha a 6 éves ivaros macskád szül és elakad egy baba akkor ne ide írj!Segíts neki,ha ez nem megy akkor orvost hívod fel,hidd el segítenek! A pici már meghalt és nagyon remélem,hogy kiszedte valaki,mert a sokktól ami a fájdalomtól van az anya is belehal.
2014. szept. 27. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
sajnos másra nem tudok gondolni, csak arra, hogy nem a kiscicával kellett volna ez történjen..
2014. okt. 4. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!