Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tehetnék? Segítsen valaki...

Mit tehetnék? Segítsen valaki mert teljesen tanácstalan vagyok. (Többi lent. )

Figyelt kérdés

Tudom hogy nagyon sok hasonló kérdés van itt fent és biztos unja már mindenki, de azért remélem valaki tud tanácsot adni! Előre leszögezném nem önsajnáltatás céljából írok, hanem azért hogy kapjak egy jó tippet amit megfogadhatnék!


Szóval arról van szó hogy már elég régóta gyötör az öngyilkosság gondolata. Már többször végiggondoltam hogy tenném meg. Már tényleg csak egyetlen dolog tart itt, a legjobb barátnőm! Semmi más nincs amiért még itt vagyok, ő tartja bennem a lelket. De mostanában már ez sem elég ahhoz hogy visszatartson..


Röviden megpróbálom megfogalmazni a fő problémáimat ami miatt szerintem ez a gondolat egyre erősödik. Szóval először is nagyon csúnya és kövér vagyok és ezt nem csak úgy mondom, hanem ez így is van! Másodszor kb 1.5 évvel ezelőtt meghalt a barátom, az egyetlen ember aki feltétel nélkül szeretett és én is őt! Ez talán a legfőbb ok! Harmadszor eléggé rossz a családi légkör..sok a viszály..nem nagyon vagyok jóban egyik családtagommal sem..! És még ezen kívül is van sok kisebb probléma de azt már nem írom le..


Szóval eléggé egyedül maradtam és nagyon el vagyok keseredve! Úgy érzem semmi értelme nincs már az életemnek és így állandóan csak az öngyilkosságra gondolok..Tudom hogy az gyávaság meg hogy hülyeség de nem látok már más kiutat..

És még kiegészítésképpen hogy teljes legyen a kép vagdosom is magam..


Nem tudom mit tegyek, mihez kezdjek.. Ha valakinek van ötlete akkor annak nagyon örülnék!


Köszönöm hogy szántál rám pár percet és elolvastad!

Remélem van valakinek egy jó ötlete!

Előre is köszönöm!

17/L



2014. júl. 1. 22:59
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
Csúnya ember genetikailag nem igazán létezik. Testsúlyoddal való problémáid pedig nagyon egyszerű módon megoldhatóak. Tudom biztosan vannak más problémáid is, de a fentebb említettek nem kéne, hogy ilyen nagyfokú hatást gyakoroljanak rád.
2014. júl. 1. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:

Élj tovább, annyi minden vár rád

Az élet egy rosta, ami kiszűri a gyávákat és a gyengéket, hogy csak az erősebb élhessen

NE ÖLD MEG MAGAD

2014. júl. 1. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim válasza:
Megértem hogy van nagyon sok problémád, csak barátnőd tart vissza, de gondolj arra, hogy magadnak élsz, nem másnak. Muszáj erősnek lenned és tovább lépned valahogy. Tudom, hogy nehéz, velem is megesett, de menni fog. Legyél a barátnőddel annyit amennyit csak tudsz és másokat is majd biztos találsz magad mellé. Csak mutasd magad erősnek és próbálj felállni, mert úgy lesz a legjobb. Ha ezt elkövetnéd lehet hogy könnyebb lenne neked, de az összes barátosnak, rokonodnak és a családodnak ez nagyon rossz lenne, ebbe gondolj bele. Szóval azt tudom mondani, hogy próbálj meg felállni, és mindenben meglátni a szépet és a jót!
2014. júl. 1. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
Valószínűleg puha személyiség vagy kevés önállósággal, aki kívülről és mástól bárja a megváltást és a boldogságot. Neked kell magadat boldoggá, hasznossá, fontossá, értékessé tenned. Foglalkozz másokkal, a valósággal, az élettel, a tárgyakkal, az emberekkel és hidd el, akkor mindez megszépít majd és az emberek szépnek, kedvesnek, segítőkésznek, fontosnak látnak majd.
2014. júl. 1. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim válasza:
Menj el pszichológushoz!!
2014. júl. 1. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

1.Tudom hogy a túlsúlytól egyszerű módon meg lehet szabadulni elvileg. Viszont én már mindent megpróbáltam és semmi értelme..a végén mindig ugyanoda jutok...

És lehet hogy a leírtak alapján te nem érezted át azt a mérhetetlen fájdalmat amit én érzek, de ettől még rám ekkora hatást gyakorol..

Azért köszönöm hogy leírtad a véleményed!

2.Sajnos nekem már nincs miért tovább élnem..És így még egyenlőre ne tudom hogy össze tudom e szedni magam.. Köszönöm a segítséget!

3.Hát épp ezaz hogy magamért már nem akarok élni..

Már barátnőmmel is csak ritkán tudunk találkozni..Próbálok erős maradni de egyre jobban azt érzem hogy nembirom tovább!

Tisztában vagyok vele hogy mennyire rossz lenne a környezetemnek csak tudod már egy ideje ez is hidegenhagy..Próbálok felállni és optimista lenni de minden nap csak egyre nehezebb és egyre kevésbé látom szépnek a dolgokat..Köszönöm a jó tanácsokat!

4.A környezetem nagyon erős személyiségűnek, önállónak és magabiztosnak ismer de ez csak egy álarc, valójában belülről már teljesen összetörtem...A környezetemben egy emberen kívül nem is tud senki semmiről..nem ismer senki igazán..De köszönöm a segítséget!

5.Ugyan a pszichológus miben tudna segíteni?! Hát semmiben..Szerintem.. De azért köszönöm!

2014. júl. 1. 23:39
 7/21 A kérdező kommentje:
És ha esetleg öngyilkos lennék de mégis megmentenének akkor mi történne?
2014. júl. 1. 23:42
 8/21 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy neked más bajod is van a testsúlyodon kívül, amiről nem is tudsz talán. Olyan problémákra, amikre az embernek van ellenszere nem omlik össze, logikus és igaz. Gondolkozz el azon, hogy mi az ami ilyen hatással van rád, mert valaminek muszáj ott lennie!
2014. júl. 2. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Hát nem kell gondolkozni hiszen kapásból feltudnék sorolni vagy 7-et...Szóval jól gondolod a túlsúly csak egy a sok közül!
2014. júl. 2. 00:20
 10/21 anonim ***** válasza:
Nem mondtál újat! :)
2014. júl. 2. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!