Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Valakinek akinek volt már...

XXx_CloUd_o.O_xXx kérdése:

Valakinek akinek volt már huskyjai segítsen mert én már teljesen tanácstalan vagyok? (első kutyáim)

Figyelt kérdés

NAh szóval arról van szó,hogy van 2 szibériai husky-m(fajtatiszta tk-s) 1 hónap van köztük 2 szuka és azt vettem észre ,hogy az ídősebb (8 hónapos) szótfogad bármit megcsinál nekem ,még a fiatalabb(7 hónapos) az mintha probálgatná a határokat lassabban ül le mindig várakozik és csak utána csinálja meg a parancsot.Na és azt szeretném ,hogy a fiatalabb is rögtön csinálja meg a parancsokat,ezt,hogy birnám elérni?:O

pedig elöző hónapba még poráz nélkül is tudtunk sétálni nyugisabb helyen.Én vagyok a falkavezér (elméletileg) mert mindig előre engednek az ajtóba , csak akkor esznek ha engedélyt kapnak rá (én "eszek"belöle elöször ). Amugy okosok csak mintha a kicsi sokat probálkozna.bocsi a pontatlan fogalmazásért meg a helyesírási hibákért de melóba vagyok itt meg sietnem kell.Válaszotokat előre is köszönöm és bocsi ,ha már volt ilyen kérdés.



2011. dec. 1. 10:35
 1/4 anonim ***** válasza:

Jól látod, kezdi feszegetni a határokat.

Úgy néz ki, hogy a fiatalabb dominánsabb fazon.

Ezért nem szokta soha senkinek két kutyát adni.

Ha már az elsőt megnevelték, akkor jöhet a következő.

A póráz nélküliséget felejtsd el egy időre, mert most kezdenek kamaszodni és kipróbálják meddig mehetnek el.

Sok-sok gyakorlás kell, és nulla engedékenység. Ajánlom a 20 méter hegymászókötelet a behívás gyakorlásához.

2011. dec. 1. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Egyszerűen más a két kutya. Valószínüleg többet kéne foglalkozni a fiatalabbikkal és jobban meg kéne törni a husky lelkét. Az is csoda,hogy az idősebbik csinálja azonnal,bár ez még változhat,ha elkezd kamaszodni. Ha azt akarod,hogy azonnal csináljanak mindent amit kérsz cseréld le őket német juhászra.
2011. dec. 1. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Természetesen tisztába vagyok 1 husky makacsságával és ezért szeretem bele ebbe a fajtába :).

Az idősebb már tűzlt és azóta "lenyugodott" bár ő mindig is megadó kutyus volt inkább megadja magát minthogy konflikusba kerüljön,a másik kutyusom meg jól látjátok picit dominánsabb ,és ezt néha még más kutyákkal is elakarja játszani pl.:megakarja hágni amit nem nagyon engedek mert én úgy vagyok vele,hogy ne fitoktasság a dominanciájukat amikor velük vagyok,sőt még akkor sem ha esetleg egyedül vannak.

A poráz nélküli sétákat már elfelejtettem mert most jön a "nehéz ídőszak".Pedig eddig mind a kettővel úgyanannyit foglalkoztam:) nah de akkor rástartolok még többet a kicsire.Köszi a válaszokat ,ment a zöld kéz.

és a rögtön megcsiálját idézőjelbe értettem :D utána olvastam a fajtának még mielőtt megvettem őket:)

2011. dec. 1. 11:09
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha a fiatalabb kutyával gyakorolsz javaslom a klikkert, nekem segített.
2011. dec. 1. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!