Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macskacsapda, vagy valami más...

Macskacsapda, vagy valami más ötlet?

Figyelt kérdés

Ivartalanítás, állatorvosi ellenörzés miatt kellene félvad kiscicákat becserkésznem. Az édesanyjuk már ivartalanítva lett. Most a kölyköket szeretném. (5 hónaposak)De bizalmatlanok. Ez falun van. Én Bp.-i vagyok, de akarok segíteni az illető néninek.

Valószínű fogok egyet venni. A kérdés, hogy hatásos-e.

Mert ennél jobb nem jut az eszembe, hacsak nincs valami ötletetek.


2010. jan. 21. 19:26
 1/8 A kérdező kommentje:

főleg az érdekelne, aki már használta.

Vagy hasonló ún. élve elfogó csapdát használt.

Állatbarát vagyok, tehát minden olyan válaszolót, aki öncélú hozzászólásokat írogat lepontozom

2010. jan. 21. 19:29
 2/8 anonim ***** válasza:
95%
Én szelidítettem meg vad kiscicát többször is de én nem csapdát használtam. Egyszerüen csak a gyomrukon át kell elérni őket:) Valami "finomságot" kiteszel egy tányérra és mikor odagyültek akkor lassan menny oda, úgy h nem ijeszd meg őket. Néhány alkalom után nem fognak elszaladni. Én innen kezdtem a fokozatosan simogatos részt de innen szerintem már el lehet kapni őket:) Ha pedig csapda akkor ugyancsak tányéron étel, föléje kitámasztott doboz és zsinor:P sok sikert
2010. jan. 21. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
58%
Én még ilyen csapdát nem láttam,nem tudom,hogy müködik,de esetleg olyat nem lehetne,hogy valami bódító szert keverni a kajájukba?Talán az állatorvos tudna valami ilyesmit adni,amitől kicsit elkábulnak,hogy meglehessen fogni őket.
2010. jan. 21. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

így néz ki:

[link]


kösz a válaszokat. Azért még hátha ír valaki. Az általatok mondottak természetesen jók.

2010. jan. 21. 19:48
 5/8 anonim ***** válasza:

Az első válaszoló valószínűleg nem látott még félvad kiscicákat, azoknak hátul is van szemük. Elég feléjük pislogni, és elszaladnak.

Nekünk az a módszer vált be, hogy egy sima macskaszállító kosár legbelső végébe tettünk nyers csirkehusit, ami ugye nagyon vonzó egy cicusnak, méghozzá apróra vágva, hogy ne tudja megragadni és kiszaladni vele, aztán amíg önfeledten majszolta, egyetlen gyors mozdulattal rácsuktuk az ajtót. Ehhez persze jól kell helyezkedni, pl. a ház sarkán, hogy a cica ne lásson minket, mégis pillanat alatt elérjük a kosár ajtaját.

2010. jan. 21. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Macskacsapda hatásos, ajánlani tudom. Viszont lehet, hogy ott kell hagyni, mert csak hosszabb idő után megy be. Ezért érdemes saját területen elhelyezni, ha lehetséges.
2010. jan. 21. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
67%
Elbódítani őket a kajájukkal nagyon veszélyes. Nem fog ott elaludni a tál mellett, hanem érzi hogy valami gáz van és menekül, félig bódultan. Bármi érheti. Ha meg elmenekül, kihülhet mert a bódítás felborítja a hőháztartását.
2010. jan. 21. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező, és Hozzászólók


Az élvefogó csapda tökéletes megoldás, én használom kóbor cicák befogásához, hogy ivartalanítatni tudjam őket. Az elbódítást ne próbáljátok ki, mert a macsek elfut bódultan, és baja lesz.

2010. febr. 5. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!