Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Cicások válaszolnátok?

Cicások válaszolnátok?

Figyelt kérdés

Szóval macsakafóbiám van!Ezt úgy kell érteni,hogy rettenetesen félek a cicáktól.Igazából be sem mernék menni olyan házba ahol cica van.

Na de viszont a gyerekem nagy állatfan!Kutyánk van kettő,imádja őket.

Megigértem neki,hogy cicánk is lesz majd egyszer,ha szeretne.

Na én hogy barátkozhatnék meg vele???

Már előre rettegek a szitutól,de a gyereket nézem!


2014. okt. 3. 08:46
 1/6 anonim ***** válasza:
Vigyetek haza pici cicát, annak biztos nem tudsz ellenállni. Nagyon cukik mikor kicsik, és ahogy növekszik, úgy fogod megszokni Te is. Gondolj arra, hogy lesz időd arra, hogy leküzd a félelmedet. Nem hiszem el, hogy egy 4 hetes cicától félne valaki, aki olyan mint egy édi játékplüss:)))
2014. okt. 3. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 catmother válasza:
Azt tudod, hogy mitől alakult ki ez a félelmed? Gyerekkori rossz élmény, vagy mi?
2014. okt. 3. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Szafica ***** válasza:
Az elsővel értek egyet, viszont 4 hetes cicát még nem szabad elhozni az anyja mellől, minimum 8 hetes koráig várni kell vagy amíg az anyja le nem választja.
2014. okt. 3. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nézz körül macskamentő honlapokon (Noénál, facebookon cicamentő angyalok...), nézz ki egy tündéri picit, hidd el, szebbnél szebbek vannak. Ha ilyen helyről fogadsz örökbe egy cicát, akkor nemcsak cicátok lesz, de azzal a tudattal nevelgethetitek, hogy sikerült megmentenetek egy ártatlan kis életet, aki lehet, hogy nélkületek elpusztult volna. Ráadásul ilyen helyeken rengeteg hasznos és jó tanácsot kaphatsz, akár ha a nevelésről van szó, akár ha az egészségügyi ellátásról.


Egyébként tényleg, miért félsz a macskáktól? Zavar, hogy sok betegséget terjeszthetnek? Félsz, hogy megkarmol, megharap? Igazából ugyanúgy nevelhetőek és rendben tarthatóak, mint a kutyák, ha tőlük nem félsz, nem kell tartanod a macsekoktól sem! :)

2014. okt. 3. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Igazából nem is tudom miért félek...

Gyerekkoromban nagymamáméknál volt egy csomó cica,akikből néhány bejáratos volt a lakásba is.Mindig lehetetlen helyekről bújtak elő,amivel természetesen nem gyengén hozták rám a frászt!

Harapásos,karmolásos élményem nincs velük.

Betegségektől nem félek,mert a két kutyusunk is benti kutyus!


Én is egyébként arra gondoltam,hogy kiscicát hozunk el,mert abban reménykedem,hogy így folyamatosan hozzámnő,megszeretem!Meghát asajátomtól csak nem félnék!?

2014. okt. 3. 12:43
 6/6 anonim ***** válasza:
Egy pici cica ellenállhatatlan (éppúgy, mint bármilyen másik kisállat), ha hazavisztek egy dorombolós szőrgombócot, biztosan meg fogod szeretni. Ha a gyerkőcnek megígérted, tartsd be, így két legyet üthetsz egy csapásra: a gyerkőcöt is boldoggá teszed, és te magad is túllépsz egy mérföldkövön, legyőzöd egy félelmed. :) Én csak biztatni tudlak, én imádom, hogy most is itt alszik egy kis szőrgombóc az ölembe :)
2014. okt. 3. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!