Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Megfürdéssem a kiscicákat...

Megfürdéssem a kiscicákat vagy majd megoldja az idő?

Figyelt kérdés
Lassan egy hete van a melléképületünkben 7 árva kiscica.kb 5 hetesek. Eszegetnek különösebb baj nincs velük csak az hogy minden evés után úsznak a kajában. A nedvestörlős aztán száraz ruhás törölgetés nem vált be a legjobban. A szőrük össze van ragava. Mosakodnak ők a maguk módján de nem az igazi. Fürdéssek vagy várjak még?

2014. okt. 3. 16:26
 1/5 anonim válasza:
100%

Ne fürdesd mert megfázik.

A macskákat meg általában nem szokták fürdetni csak ha túl bolhás :D ha nem bolhagond van és nem idős a cicus akkor nem kell fürdetni.

2014. okt. 3. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én egy nedves ronggyal vagy valami nedves zsepivel, WC papírral vagy konyhatörlővel töröltem meg a kiscicámat. De az a lényeg hogy akármivel is törlöd meg, ne legyen túl vizes nehogy megfázzanak.
2014. okt. 4. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Próbálom visszafogni magam a fürdetétől de szegénykéim nagyon rosszul néznek ki. A szőrük a fejükön és a hasukon már teljesen össze van tapadva próbálkozom kiskefével javítani a helyzetet de nem a legjobb.
2014. okt. 5. 16:37
 4/5 anonim ***** válasza:

Én egy lavórban fürdettem kiscicákat, mert muszáj volt őket bolhátlanítani. A víz ne legyen nagyon meleg, csak amennyire egy babának is melegítenéd, és csak keveset tegyél a lavórba. És ne egyszerre tedd bele őket, nehogy gond legyen, hanem egyenként csináld, ügyelve hogy a szemükbe, orrukba és szájukba lehetőleg ne kerüljön. Sampon sem muszáj a vízbe, de ha teszel bele, akkor is csak nagyon keveset.

Fürdés után nedvszívó ronggyal vagy már nem használt törölközővel megtörölgetni őket, és amíg nem száradnak meg teljesen, addig semmiképpen ne vigyétek őket ki, mert megfáznak. Készülj fel, hogy valószínűleg rettentően hangosak lesznek, mintha nyúznák őket, ezen nem lehet segíteni. De a legjobb az lenne, ha akkor fürdetnéd őket, ha meleg van a lakásban, ha van már fűtés. Mert ebben a korban még rizikósabb a megfázás.

Egyébként mi lesz velük? Megtartod mindet? Vagy találsz nekik gazdát?

2014. okt. 5. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó! Nagyon úgy néz ki hogy kettőt elvisz a sógornőm. A többinek még nem találtam helyet de itt is maradhatnak nálunk. Már kezdenek nagyon a szívemheznőni. És köszönöm a jótanácsot igyekszem minden lépést megfogadni.
2014. okt. 5. 20:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!