Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Könnyű, pépesre megcsinálható...

Könnyű, pépesre megcsinálható kajákat tudtok javasolni?

Figyelt kérdés
Ilyenket kellene adni a cicának, most kefírrel kevertem ki neki májkrémet. Gondoltam még pépesített főtt zöldség-főtt húsra is. Más ötlete van valakinek?
2010. jan. 22. 18:53
 1/7 anonim ***** válasza:
Vannak olyan tápok amiket tejben vagy vízben is lehet adni. Vagy vannak azok a lédús alutasakos macskakaják is. De a tej, kefír, tejföl is jó ötlet! :)
2010. jan. 23. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Én rendszeresen főzök a cicámnak kaját, mivel olcsóbb és tudom, hogy mit kap. Az ilyen pépes receptem: fogok egy kilóforma csirkemájat, esetleg felvagdalom, belerakom vízbe, és puhára főzöm. Beledobok még a fazékba némi rizset, tésztát, esetleg reszelt zöldségeket, és addig főzom, ameddig kb szét nem esik az egész, hozzáteszek még némi lisztet vagy ételsűrítőt, hogy összerántsam, és kész :)


A cicám nagyon szereti, gazdaságos is, mert kb. 500 forintból egy hétre elég kaját csináltam, és olyat, amiben tudom, mi van valóban. Amikor kihűlt, műanyag poharakba teszem, és lefagyasztom, minden este kiveszem a másnapi adagot, így nemis romlik meg.


Remélem valamennyire használható.

2010. jan. 23. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ja a lényeg kimaradt: ha a májat eléggé szétfőzted, egyszerűen szétnyomkodod, én mondjuk elvetemült vagyok, és hagymanyomó volt csak otthon, azzal csináltam, de biztos van más mód a pépesítésre.
2010. jan. 23. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
köszönöm! Ezek jók nagyon, kipróbálom. Három macskám van, csak az egyiket kell átmenetileg ilyenekkel etetni, de nem valami egyszerű, mert egyrész válogat, másrészt, a többi kapja a rendes száraz kajáját, és addig őt be kell zárnom a fürdőbe, különben ellopja és hány tőle. Viszont tudja, hogy azok kapnak olyat és képes ott trónolni a kirakott pépek mellett, hogy mikor jön a rendes kaja. :)
2010. jan. 23. 13:13
 5/7 A kérdező kommentje:
Tápszert már néztem neki, ha semmi sem jön be kipróbáljuk, de egy ilyen pépes löttyből 400gr 2000 forint, és mivel nem eszi meg rögtön, mert reménykedik rendes ennivalóban, én meg nem ülhetek mellette egész nap, az kicsit érdekes lenne, ha a másik kettő megenné előle, pedig nekik nem is kell, kész anyagi csőd.
2010. jan. 23. 13:15
 6/7 anonim ***** válasza:

Az egyik válaszoló által leírt receptet én is ajánlom botmixerrel összeturmixolva. Vagy főtt csirkehús, bele rizs, megfőzni aztán összeturmixolni. Sajtkrémet is kaphat nyugodtan (nekem az állkatorvos mondta), azt az enyém nagyon szereti, még akkor is elnyalogatja, ha gyógyszer van benne XD

Egyéb tejtermékek is jók, joghurt, stb, de azokból csak keveset.

Tojásrántottát (zsírral és nem olajjal kisütve) vagy lágytojást, esetleg nyers tojást is kaphat.

Aminek biztos nagyon-nagyon örülne, az a kocsonya. Persze cicáknak valóan elkészítve (fokhagyma meg fűszerek nélkül).

Hát, egyenlőre ennyit tudok.

Remélem tudtam segíteni.

Gyógyulást a kis bolyhosnak!

2010. jan. 23. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

A kocsonya nagyon jó ötlet! Eszembe sem jutott volna, szerintem még akkor sem, ha van a hűtóben! :)


Egyébként őfelsége maga az ördög. Amiből egyszer lelkesen evett aztán üvöltve kérte, az pár órával később már nem kell. Most ezekbe teszek beáztatott és szétnyomkodott száraz kaját is, úgy megeszi. Nem is gondoltam volna, hogy ilyen bonyolult mással etetni, mint amit megszokott.

2010. jan. 23. 23:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!