Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Lebénult macska?

Lebénult macska?

Figyelt kérdés
Néhány hete hozzámkerült egy balesetes kiscica, a hátuljára ráesett egy lóca, agyon akarták csapni így magamhoz vettem, voltam vele dokinál, kapott injekciót, nincs eltörve semmije, a doki szerint csak borzalmasan megzúzódtak a lábai, rendbejön. Hetek teltek el ezóta, nem látok érdemi változást, húzza maga után a két lábát, néha használja őket, de el is esik. Mint kiderült, nem zárnak rendesen a záróizmai, simán az ölembe pisil/kakil, ha a földön van meg szétkeni a terméket, ahogy menni próbál. Hogyan tudnám bepelenkázni? Bolti pelenkával vagy varrni kell rá? Már az összes szőnyeget fel kellett szedni szegény miatt. Mennyi esélye van így szerető gazdát találni? Vagy végleg beköltözött, 12. macskaként? Köszi a válaszokat

2014. okt. 9. 14:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
76%
Jobban járt volna szerencsétlen, ha agyoncsapják. Ez nem élet.
2014. okt. 9. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nem kéne megszabadítani a szenvedéseitől? Élet ez így neki?
2014. okt. 9. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
normális állatklinikára vinni, nem egy falusi kutyaoltóhoz, akkor talán van esélye a műtétnek, vagy megmondják mit lehet tenni, lehet érdemesebb elaltatni.
2014. okt. 9. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Elfogadta a helyzetét, boldog, dorombol, játszik, pofozza a kutyát, semmiképp nem altatom el. Amint lehetőségem lesz, felkeresek egy másik dokit, habér akinél már voltam vele, neki nagy a szakmai tudása. Köszönöm a válaszokat
2014. okt. 9. 18:25
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Az a baj, hogy az ilyen jellegű problémákhoz sajnos szakmai tudás nem elég, felszerelés is kell. Az meg leginkább állatklinikákon van (röntgen pl.). Úgyhogy szerintem is mindenképp érdemes lenne egy állatklinikán megnézetni. Esetleg Patadoki...
2014. okt. 9. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Olyan is van, ami nagyon kitartó, gondos és drága kezelésekkel regenerálható. Meg olyan is, ami szépen egyre tovább bénul és csak az altatás a megoldás..


"Hetek teltek el ezóta, nem látok érdemi változást"

és ha lehetőséged lesz majd elviszed máshova?


Ne haragudj, de neked folyamatosan hordani kellett volna a hetek alatt, mindenféle kezelésekkel, meg kúrákkal próbálkozni.


Béna macskát is lehet kezelni, próbálni regenerálni, de nem úgy, hogy nézed, hogy hátha lesz belőle valami, meg esetleg varrsz rá pelenkát...

2014. okt. 10. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Mint írtam, nagyon jo dokihoz vittem, másik városba (falun élek, nem bíztam volna az itteni dokira), ezért adtam a szavára, követtem a tanácsait stb. És igen, amint anyagilag lehetőségem lesz, elviszem másik orvoshoz
2014. okt. 11. 09:58
 8/11 anonim ***** válasza:
66%
Mindenkivel tudatnám azt a szomorú tényt, hogy a gerinctörést és egyéb idegbénulást még maga a Jóisten sem tudja meggyógyítani, illetve lehet, hogy meg tudná, ha akarná, de nem akarja sajna... Ha a cica ennyi idő alatt nem regenerálódott magától, akkor azon semmilyen állatorvos nem tud segíteni. Egyébként minden tiszteletem a tiéd, kedves kérdező, hogy egy ilyen kis beteg cicát gondozol, és elhiszem, hogy te úgy látod, hogy jól érzi magát, hisz az állatok nem is tudják, mit veszítenek ilyen esetben, nem lesznek depisek tőle, mint az emberek. Nekem is volt vak cicám is és gyagyás cicám is, ők is vidám életet éltek a lehetőségeikhez képest.
2014. okt. 11. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Kedves nyolcas, van ami műthető, kezelhető, később gyógytornázható. Csak megfelelő helyre kell vinni és IDŐBEN. Szar ügy, ha nincs pénz, de az ilyen dolgok nem várhatnak. Lehet, hogy ha időben oda kerül, akkor javulhat. Ha erre sehogy sincs lehetőség, még alapítványt sem sikerül bevonni, akkor viszont elképzelhető, hogy a kíméletes altatás a legjobb megoldás.
2014. okt. 11. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Szerencsés ember vagy, hogy ilyen mély a hited és ennyire tudsz még bízni az orvostudományban.
2014. okt. 12. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!