Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Falusi kertes házbol városba...

Falusi kertes házbol városba panelba költözünk,8 éves harcias kandurunk van, aki védi a felségterületét (udvar) szerintetek megszokna panelban? Vagy jobb lenne ha kint maradna az uj lakokkal?

Figyelt kérdés
2014. okt. 16. 08:41
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
74%

Pedig az vagy, ez tény.


A macskád jó eséllyel már FIV pozitív az állandó verekedések miatt. Ti tényleg azt hiszitek, hogy ez jó neki? A természetben a vadmacskák LEGALÁBB 3 négyzet KILOMÉTER területet sajátítanak ki maguknak. Ha kevés a táplálék, akkor még többet. El tudod képzelni ez mekkora hely? Lakott területen ekkora helyen több száz macska él! Ez egy ivaros macskának folyamatos stressz! Neki ez nem jó, ő nem úgy éli meg, hogy ő a vagány macska a környéken. Folyamatos szociális stresszben van!


Milyen lenne, ha úgy kéne élned, hogy állandóan verekedned kell valami miatt, amit nem is értesz, csak belülről jön, és emiatt folyton kivagy téve rühveszélynek, halálos betegségeket kaphatsz el a verekedés során, mert nem tudod, hogy aki épp beléd harap/mar az AIDSes-e vagy sem, időnként beléd áll a benga és minden szembejövő csajt meg kell kefélned, és szintén nem tudod, hogy mit szedsz össze tőlük, na meg előtt kiveri pár fogad a másik utcából valaki, és lehet a következő sarkon kiütik a szemed is stb.


Ez a harciasság nem azért van, mert akkora király a macskád, meg vagány és menő, hanem azért, mert csórónak a gazdái nem ismerik a felelős állattartás alapjait!

2014. okt. 16. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:

Értem.Akkor szerinted meg kellene kötnöm a macskát,hogy ne tegye ki a lábát az udvarrol?Természetesen ivartalanitanom kellene,de miért is?Talán még jobb lenne ha becsuknám a házba,és akkor lennék felelőség teljes gazdi,ha ki sem engedném?Nehogy valami tortenjen vele?

Te pl hogy szabnád meg a macskádnak,mit csináljon?Tudsz neki parancsolni?Senki se mondja vagy kenyszeriti,hogy mit csinaljon,,hogy megtudnad akadalyozni,hogy mas macska az udvarodra lepjen?Vagy tudnal a sajatodnak parancsolni,hogy azonnal ne fusson oda?

Amugy meg már bocsi,a kérdésem az volt,meg e szokna panelban,nem a véleményedre voltam kiváncsi,hogy én milyen ember vagyok.

M§r b§nom,hogy kôrdeztem,legkézelebb megtartom magamnak.

2014. okt. 17. 06:47
 13/19 Platypus ***** válasza:
84%
Nem megkötnöd kéne a macskát, hanem ivartalanítani. Azok az ösztönök, amik állandó veszélybe sorolják megszűnnek ahogy a hormonok távoznak a szervezetéből. Egy herélt macska nem őrzi a területét és őt sem tekintik veszélyforrásnak a kandúrok, ezért nem bántják és ő sem akar majd bántani másokat. Magyarul nem lenne oka verekedni többet. Amiben 8 évesként egyre kevesebb babér terem neki. Nem te fogod elüldözni a macskát, hanem a többi kandúr. Egy olyan kandúr, ami nem képes megvédeni a területét nem sokáig marad életben.
2014. okt. 17. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
88%

Ő itt arra keres támogatást, hogy kidobja a macskát, bár ő ezt úgy hívja, hogy otthagyja a házzal együtt a következő tulajnak, mert sajnálja a pénzt az ivartalanításra.

Tény, hogy simán megszokna a panelban, ha ivartalanítják.

Egyébként, is embertelenség egy idős állatot kidobni.

2014. okt. 17. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm a kommenteket,nem kidobni akarom a macskát,sem uj tulajnak ott hagyni,csak egyszerűen nem tudtuk mitévők legyünk,mivel mindig is falun volt a cicánk,és olyan ember véleménye érdekelt főleg,de a többiekét is szivesen fogadom,aki faluról beköltözött panelba,és hogy pár jó tanáccsal szolgálhatna ,neki hogy sikerült a cicát megszoktatni,vagy egyáltalán sikerült -e neki.

Bevallom ivartalanitásra nem gondoltunk és kedves kommentelő nem a pénz miatt!(de oszd az eszet nyugodtan ha olyan okos vagy,tuti itt élsz velem,és belelátsz az életünk be)és kötekedni akarsz,de megbeszélem állatorvossal,viszont nem tudom,hogy az ösztönei végett,fog -e jelölni a lakásban,ez itt a nagy kérdés.

Meg hogy meg-e tudna szokni?

Nem kell mindjárt nekem támadni,ha tudok én is segitek másnak!Ha meg nem tudok,akkor inkább csendben maradok,de nem szapolom a másikat.

2014. okt. 17. 14:05
 16/19 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, azért vannak így rákattanva a válaszolók az ivartalanításra mert csak így tudná megszokni a lakásban. Ha ivaros maradna, akkor a hormonjai miatt állandóan csavarogna, pokollá tenné az életeteket. A jelölést nem hiszem, hogy előre meg tudják neked mondani, elvileg megszokásból jelölhet, de azt hallottam, hogy ivartalan cicáknál jóval kevésbé büdös.
2014. okt. 18. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Te kérdező, te hülye vagy vagy max. 12 éves? Mit nem fogsz fel azon, hogy a macskát nem kell bezárni (bár be lehet kertesben is és nem lesz baja tőle), hanem ivartalaníttatni kell és akkor sem a testi sem a lelki egészsége miatt nem kell fájjon a feje az embernek oly mértékben, mint amúgy. A macska nem azért verekszik, mert olyan a természete, hanem azért, mert van két töke meg amiatt hormonjai. Ha ez nem lenne, akkor nem érezné úgy a szerencsétlen, hogy össze-vissza loholnia kell a környéken, meg verekedni mindennel, ami szembejön... Nem abból állna az élete, hogy folyamatosan a testi épségét kockáztatja puszta kényszerből. Komolyan 2014-ben vannak akik ENNYIRE tájékozatlanok?
2014. okt. 18. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim válasza:
34%

Emberek!Álljon meg a menet!

Úgy álltok az ivartalanítási kérdéshez, mint a nácik a zsidókhoz...

Csak és kizárólag nektek lehet igazatok és embertelenül lealázzátok, aki másként gondolja. Ez komoly?


Lehet, hogy nyugisabb lesz a macska a műtét után, lehet, hogy nem. Ahogy vannak nyugis nem ivartalanított macsekok is, akiket ráadásul a környék macskái sem bántanak,üldöznek....


Pl. Az én kandúrom abszolút kinti macska, a házba be sem jöhet. Nem ivartalanított, ereje teljében lévő 2 éves. Imádnak idejárni a környék macskái,akikkel simán eljátszanak. Vagy ha nem nálunk, hát a szomszéd vagy a harmadik szomszéd ház tetején látom őket egymás mellett hesszelni. Sebesülése, harci sérülése sosem volt és azt sem hiszem, hogy ő bántana bárkit is. A nyulakkal, a libákkal, kacsákkal, bárányokkal, kecskékkel, de még a mókusainkkal, meg az aranyhörcsögeinkkel is kedves...


Ennyi. Senki ne érezze úgy, hogy az igazság csak nála lehet...

2014. okt. 19. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 Platypus ***** válasza:
65%
Idézem a kérdezőt: "eléggé harcias,védi az udvart,komoly verekedéseket bonyolit le más macsekokkal,de senkit nem enged be,tele van sebhelyekkel"
2014. okt. 19. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!