Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan győzzem meg őket?

Hogyan győzzem meg őket?

Figyelt kérdés
Az lenne a problémám, hogy a szüleim hajthatatlanok, és nem engedik meg, hogy kutyám/macskám legyen, pedig kiskorom óta szeretnék. Igaz, panelben lakunk, de annyi mindenkinek van ott is. 17 éves múltam, nem vagyok már gyerek, mégsem engedik meg. Nagyon szeretem az állatokat, el is tudnám látni már ennyi idősen. Ha rendszeresen porszívózol, gondolom a szőr sem látszik meg annyira. Szaga az alomnak viszont nem tudom, van-e. Szerintetek hogyan győzhetném meg őket?
2010. jan. 24. 15:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

szia!én 16 éves vagyok és 1 éve kaptam végre macskát

nekem se engedték pedig kicsi koromtól fogva szerettem volna

most meg az egész család imádja a macskát, annyira a szívünkhöz nőtt

17 évesen már simán el tudod látni a macskát, ezt mond meg a szüleidnek.És panelben is lehet tartani macskát csak sokat kell takarítani, szellőztetni!

2010. jan. 24. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

valószinüleg nem az zavarja szüleidet, hogy nem tudnád ellátni.

Hanem az, hogy nem akarnak macskát/kutyát házba.

szobatisztaságra lehet szoktatni addig oké.

pl macskák esetében is van ciklus ami vérzéssel jár.

Kandur macskák szeretik vizeletüket spriccelni és (megjelölni a területüket).

2010. jan. 24. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Nincs véletlenül valamelyik szülődnek állatszőr allergiája, amiről nem tudsz? Kérdezz rá, ha ez az oka, akkor válassz valami más állatot. Én halakat és papagájt tartok, a legszelídebb nimfám már kisajátított magának egy kispárnát az ágyamon, arra mászik ki, figyel, mikor alszom, volt, amikor odajött felébreszteni (megvakarta az orromat), beszélni is tanul. Egyébként olcsóbb is, mint egy kutya-macska.

Ha mást megtűrnének, csak a kutyát-macskát nem (lehet ennek reális oka is, kérdezz rá), és tudod fizetni a tartását, akkor válassz valami mást, aztán saját lakásban majd azt tartasz, amit akarsz.

2010. jan. 24. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Macskám nekem volt is pár, és azzal azért lehetnek gondok. Úgy értem minden macskának más az egyénisége, és ha szerzel egyet, nem biztos, hogy nem diliset fogsz ki. Van amelyik képes dacból odakakálni a szőnyegre, vagy az ágyra, amitől anyukád aztán bosszankodhat minden nap.

No meg a konyhába egy kaját sem rakhatsz le az asztalra, mert mindent le fog lopkodni..


Ezért én inkább más állatot javaslok neked. Ketrecbe zárhatót.

Veszel egy nagyobb ketrecet, bele egy csincsillát.

A csincsilla lehet nem olyan szép állat, de irtó arnos tud lenni. Az enyim az pl mindig dugja ki a kis fejét, hogy adjak neki mazsolát, amikor elmegyek a ketrece előtt. Teljesen odavan a mazsoláért, nagyon édes pofa.


Azt ki se kell engedned, tehát nem piszkítja a lakást.

De hogy tudjon futkározni, vehetsz neki ilyen kört amibe szaladgálhat :)


Aztán ha anyukád is megszereti, néha kiengedheted a fürdőszobába, csak vigyázz, mert nehéz megfogni :)

2010. jan. 24. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
72%

A macskák nem véreznek, azok a kutyák. Egyébként, ha meg véreznének is, lehet ivartalaníttatni őket és meg van oldva.


Ha jó az alom és rendszeresen kipucolod nem bűzlik.


Nem porszívózok gyakrabban, mint a macskátlanok, de nincs is több kosz nálam (két macskám van, anyáméknál három van, ott kicsit több a homok, de azok kijárnak és behozzák a homokot, mert elég kb. futóhomokon laknak. :) )


Ha rendszeresen kap enni, akkor meg nem jár lopni. Nálam itt van most egy macska, mondtam is, hogy maga az ördög, mert a fazekakról is leszedte a fedőt a tűzhelyen, lelökdöste a sütis dobozot az asztalról és belenézett, mert beteg volt és nem tudott rendesen enni, mindent kihányt így egyfolytában éhes volt. Mióta meggyógyult rá se bagózik az asztalon simán kint hagyott kajára sem. Ha nem éhes nincs oka lopni.


Kérdezd meg a szüleidet, hogy miért nem? De mondd meg, hogy ne azt mondják, hogy "csak" "mert azt mondtam" "mert nem" hanem komolyan. Kíváncsi vagy, és te annyira vágysz egy macskára, hogy ha elmondanák rendesen, hogy miért nem akarnak egyet, akkor könnyebb lenne elfogadnod. Hátha kiderül, hogy valami egyszerű oka van, és az megoldható.


Javasolnám, hogy direkt macskák mentésével rehabilitációjával és örökbeadásával foglalkozó személytől hozz el macskát. Ez azzal jár, hogy egy bizonyos összeget kell fizetned érte (nem nagy, olyan 5ezer, amit eddig maxot láttam 6500volt), de ez az oltás esetleg chip költsége, amit ugye úgy is beadatnál neki, na meg ebből a pénzből a tied helyére egy újabb halálra ítéltet tudnak megmenteni. Ezen kívül megismeri az állatokat, ha elmondod az igényeidet tud segíteni választani, bármi probléma adódik megkeresheted, hogy segítsen, és egy papírt is írtok a macskáról, amiben benne van, hogy milyen kötelezettségeket vállalsz (tkpen annyi, hogy ha beteg orvoshoz viszed, adsz neki rendesen enni, nem bántod és ivartalaníttatod, ha még nincs - ezt minden normális embertől el lehet várni) és az is, hogy ha súlyos beteg akkor szólsz az örökbeadónak, nem adhatod tovább a macskát, viszont, ha bármikor bármilyen okból nem tudod tovább tartani, akkor ha előre szólsz az örökbeadó kérdés nélkül visszaveszi.

Lehet elsőre ijesztő, de nem csoda mikor kivakarnak egy kukából/sintértelepről/utcai kolóniából egy szerencsétlent, kikupálják, a szívükhöz nő és akkor biztosítani szeretnék, hogy többet ne jusson oda vissza, hanem tényleg örökregazdija legyen.


Nekem két ilyen lelencem van, tökéletesen elégedett vagyok velük, tüneményes macskák, egyszerűen nem fér a fejembe, hogy valaki miért akart megszabadulni tőlük. Nem valami jó érzés belegondolni, hogy honnan jött, és ha nem hozzák ki, akkor szépen elaltatták volna ŐT.


Ja és ha végül elhozol egy cicát, adjatok neki időt, ne vigyétek vissza az első kalamajka után, mert először szokatlan lehet kicsit, nem mindenkinek jön egyből az imádlak bármit csinálsz érzés. ;)

2010. jan. 24. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. :) Nem allergiás rá senki sem, és ráadásul testvérem sincs, hogy az lenne az akadály. Egészegyszerűen ezt a fejükbe vették, és ha kérdezem is őket, hogy miért nem, nem tudnak rá reális választ adni. Pedig milyen szép is lenne 18. születésnapi ajándéknak egy cica, vagy egy kiskutya. :( Akik kiskutyát tartanak, pl. york shire-t, vagy más fajta kiskutyát, nekik mik a tapasztalataik? Nagyon szőröznek? Mert igaziból kutyust szeretnék a legjobban, amilyen panelban is eltartható.
2010. jan. 24. 21:46
 7/11 A kérdező kommentje:
Azt viszont nem akarom megtenni, hogy egyszer csak hazaállítok egy cicával/kutyával, mert az szemétség lenne. Ráadásul jó a kapcsolatom a szüleimmel, és ez úgy érzem, hátbatámadás lenne. De gondolhatjátok, mennyire szeretném, ha már ilyen is eszembe jut. :D Persze nem tenném meg. A kiskutyák után egyébként van valami kellemetlen szag? Vagy rendszeres takarítással nincs gond?
2010. jan. 24. 21:50
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Kutya inkább büdikébb. Van neki egy kutyaszaga na, mindegy mit csinálsz vele. Na meg mire szobatiszta lesz. Na meg, ha szobatiszta de nem érsz rá egy nap háromszor lemenni vele.

Kutya macerásabb, elvileg nem is lenne lég csak pössenteni leugrani vele, hanem órákig kellene mászkálni megjátszani vele minden nap. De kinek a pap kinek a papné.

2010. jan. 24. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
44%
Hm, én arra gondolok, hogy valami rossz tapasztalatuk lehet ezekkel az állatokkal. Próbálkozz valami mással, kisebbel, hátha azt jobban megszoknák, és jobban engednék később a kutyát is. Manapság már (nimfa mérettől kezdődően) papagájt is lehet sétáltatni, ha hozzá tudod szoktatni a papagájhámhoz, én most kísérletezek a nálam született legszelídebb kis nimfámnál, akiről fentebb írtam, augusztusban volt 1 éves, még újdonság neki, de szerintem menni fog, és ha eljön a meleg idő, ki is tudom vinni a szabadba. :-)
2010. jan. 24. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Panelban lakotok, merem állítani hogy nem foly titeket körbe a pénz. Lehet hogy a szüleid látják hogy nem lenne rá pénzetek. Még ha nem is prémium kajával etetitek, az oltások, az ivartalanitás mind súlyos tizezrekbe kerül, ami bármennyire is vagy 17 nem te fizetsz. Esetleg ez is lehet a gond.


Az alomnak nincsen szaga, ha jó minsőgégű, esetleg lehet hogy nem szeretnék ha egy állatka ott mászkálna. Sok emberben az él hogy bennt nem jó egy macskának. Ha megfelelők a körülméneyek,van mászófája, sokat játszanak, törődnek vele akkor teljesen jól érzi magát, és többet i él mint a kinti társai. Aprópó mászófa: egy benti macska még ezzel is többe kerül mint egy kinti, 10 ezertől felfelé vannak a mászókák.


Azért én drukkolok;)

2010. jan. 25. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!