Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért halhattak meg?

Miért halhattak meg?

Figyelt kérdés
A nagymamámnál kb fél éve odakeveredett egy cica és kb 4hónapja született egy kiscica de 1-2 hét múlva eltünt a kiscica, 2hónapja(ugyan attól az anyacicától) született másik 2 cica mikor megtaláltuk nagyon csipásak és taknyosak voltak de vettem állatkorházba cseppet a szemükbe kamillával előtte letöröltem 4-5 napig csepegtettem, a szemük megjavult de továbbra is hapciztak de sajnos ők is eltüntek... nemrég kb 4 hete született(ugyan attól) 5 cica ők is csipásak voltak úgy kb 2 hetesek lehettek mikor megtaláltam őket, de az anyjuk meghalt.. ugyanúgy vettem nekik is krémet a szemükre (antibiotikumosat). Féreghajtót is kaptak, etettem őket cumisüvegből, tettem nekik polárt, másztak játszottak már az egyik tisztogatta is magát, de másnapra a (két legnagyobb) meghalt.. másik napra is másik 2 és a legkisebb is végül meghalt... Gondoltuk biztos az anyukájuk volt beteg és tőle örökölte mind a betegséget... DE 1 hete nagymamám hozott nekem 2 tündérszép kicicát rendes kaját is ettek már ugráltak és ma mondta hogy este még játszottak de az egyik már alig akart enni... es reggelre mind kettő meghalt.. ÉS fogalmam sincs mi lehet ennek az oka.. tipp valakinek??? valamilyen cicabetegség terjengene ??
2014. okt. 29. 16:25
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Macskanátha a legvalószínűbb. Gondolom, oltva nem voltak meg állatorvos sem látta őket. Az oltatlan cicák között igen sokféle cicabetegség terjeng, igen, melyek nagy része oltással megelőzhető.

Macskanáthára nem elég önmagában a szemcsepp vagy krém, hanem antibiotikum tablettás kezelés is kell, amit állatorvos ír fel (nem emberi gyógyszer)!

Javaslom, ha lesz még cicád, azzal kezdd, hogy felkeresed vele az állatorvost és elkezded az oltási programját (plusz féreghajtás, élősködők elleni kezelés). Ha pedig betegnek tűnik, ne magadtól kezdd el kezelgetni, hanem szintén vidd orvoshoz.

2014. okt. 29. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Medvi ***** válasza:
Igen, az előző nagyon jókat írt, teljesen igaza van. A cicákra rengeteg fertőző betegség leselkedik, főleg a picikre. A macskanáthánál is veszélyesebb és gyorsabban öl a panleukopénia, avagy a macskák fertőző gyomor- és bélgyulladása. Magas láz, hányás, hasmenés, kiszáradás, halál a vége szinte minden esetben, ha a cica nem jut el idejében állatorvoshoz és nem kap gyógyszert. Pici cicáknál annyira gyors lefolyású lehet, hogy belázasodnak és fél nap múlva már halottak. Annyira fertőző, hogy ha az előző kiscicák ebben haltak meg, akkor akiket a nagymamád hozott, azok is elkaphatták, ha csak a régi cicák takarójára feküdtek, tányérjából ettek vagy a játékukkal játszottak. Mindent ki kell fertőtleníteni mielőtt új cicát hozol a házhoz és várni kell legalább 1 hónapot, hogy az összes bujkáló vírus elpusztuljon. Védőoltás van ellene, 2 hónaposan kaphatják meg a cicák az elsőt és 3 hét múlva ismételni kell, hogy teljes legyen a védettség. Ha a mamacicátok be lett volna oltva, akkor valószínűleg még ma is élnének a kiscicáitok. Ha új kiscicát viszel majd a házhoz, az első utatok az állatorvoshoz vezessen, hogy megkaphassák az első kombinált oltásukat és féregteleníthesse, bolhátlanítsa őket.
2014. okt. 29. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mindkettőtöknek!! az igaz hogy az előbbi kiscicák plédjén feküdtek es a hasonlók..es ezzel szerintem meg is van az oka :(
2014. nov. 1. 13:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!