Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Struvit hugykő után mikor...

Struvit hugykő után mikor lehet áttérni a szokásos tápra?

Figyelt kérdés
Március-április körül volt húgyköves a perzsa kandúrom, nagyon csúnya betegség volt,majdnem húgyvérűséget kapott, naponta jártunk dokihoz,szörnyű volt. Elkezdtük akkor etetni struvit hugykő elleni marhás táppal (csirkére allergiás), amit csak fressnapfbe lehet beszerezni, ami azért nem jó mert rohadtul körülményes,mindig készlethiány van belőle, pici zacskók vannak csak, hetente rohangálhatok tápért. Előtte acana pacific tengeri halas tápot evett,amit nagyon szeretett, és jó is volt tőle a pocija, és ahol vettem mindig volt készleten és közel is van. Kérdésem hogy most hogy már 9 hónapja tünetmentes, rengeteget pisil,semmi gondja, mikor lehet visszatérni a gyógytápról normális tápra? Vagy még korai?

2014. nov. 4. 19:17
1 2
 1/12 Medvi ***** válasza:
100%
Nem ajánlatos visszatérni a sima tápra ha a cica hajlamos a húgykőre, mert újra ki fog jönni nála. Élete végéig gyógytápot kell ennie, max kérdezd meg az állatorvostól, hogy van e más fajta gyógytáp, pl Hill's, Eucanuba, Trovet márkák gyártanak ilyen diétás tápokat.
2014. nov. 5. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Beszélj az orvosoddal.Elvileg a gyógytáp jó ha megmarad,de mellette ehet mást is.
2014. nov. 5. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Persze úgy is megyünk hozzá lassan, de ez elég borzasztó hogy gyógytápot kell ennie élete végéig :( Nem egy finnyás macska,szereti is, csak gazdinak körülményes beszerezni. Sajnos többi márka struvit gyógytápja mind csirkés, de akkor maradunk ennél.. Mellé szokott kapni heti 1x konzervet (nem gagyit, 70-80 %-os hús/haltartalommal) vagy nyers marhahusit néha. Lehet azt kéne beszélni fressnapf-el ahova járunk hogy ez a helyzet és rendeljenek nekünk 5 kilósat. Régen mindig volt az elég volt hónapokig,most meg hetente járogatok mert csak kicsi 800 g-os van,de van hogy csak 1 db hát köszi. Gondolom ezt nem viszik olyan gyakran mint a többi népszerű tápot,azért nem rendelnek.
2014. nov. 5. 12:38
 4/12 A kérdező kommentje:
Voltam bent fressibe,de sajnos nem rendelnek kérésre,ha jön jön ha nem nem, most 1 db se volt nem tudtam mit csináljak 1 adag vacsira való maradt csak, így eladó tanácsára vettem ivartalanított macskáknak való halas tápot,azt mondta ugyanúgy védi a húgyutakat, rá is van írva. Ez igaz lehet? Mindenesetre most muszáj volt vennem s.o.s-be valamit.
2014. nov. 5. 17:49
 5/12 Medvi ***** válasza:
Átmenetileg jó lesz, az állatorvos nem tudja neked megrendelni a gyógytápot? Nekünk az állatorvos rendelte a Trovet RID-et amíg kellett.
2014. nov. 5. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

allatdoki.hu


Itt jó áron és nagy kiszerelésben is van gyógytáp, nem kell a fressnapfban venni.


Nem mindnél lehet visszatérni a normális tápra. Én visszatértem, mert az én macskám nem jó minőségű tápnál kapott húgykövet, és a jó minőségű, de nem húgyköves macskának szóló táptól nincs is neki baja, az optimális értéken tartja a vizelete pH értékét. De a hogy olvasom a te macskád jó minőségű tápot evett és mégis. Szóval szerintem esélyes, hogy mindig olyat kéne neki enni.

2014. nov. 5. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Hát igen minden cica más..De, ezt írja a száraztápunk hátoldala:

Az alkalmazás tartama: A struvit-húgykövek feloldására 5 – 12 hét alkalmazási időtartamot javasolunk, a kövek kiújulásának megakadályozására a diéta 6 hónapig meghosszabbítható. Az alkalmazás idejét a diagnózistól és a betegség lefolyásától függően állatorvossal kell egyeztetni.


Tehát 6 hónap már bőven letelt, de igen ahogy írja dokival kell egyeztetni, holnap megyünk úgy is szokásos havi injekcióra,akkor majd megkérdezem hogy visszatérhetünk -e, most addig elkevertem a régi maradék kis tápját ezzel az újjal aztán kiderül. Januárba úgy is tervezzük ivartalaníttatni, akkor meg úgy is jó lesz neki HA leállhatunk a gyógytáppal, az ivartalanított cicusoknak való táp. Ha..:)

Köszi azért a segítséget :)

2014. nov. 5. 20:22
 8/12 A kérdező kommentje:

Megkérdeztem dokit,szerinte kockázatos de meg lehet próbálni, mivel a macskám nagyon fiatalon esett át ezen a betegségen lehet csak időszakos gyulladás váltotta ki és azóta rendbejön és nem jön elő, b verzió hogy ha leállunk a táppal akkor kiújul. Viszont találtam egy tápot sokkal jobb összetétellel mint a medica táp,igaz nem gyógytáp de a leírásába ír a húgykő ellenességről.

Mi a véleményetek? Ma tervezem megrendelni.


[link]

2014. nov. 7. 13:07
 9/12 anonim ***** válasza:

Fontos: a húgykő elleni gyógytápot középkorú macskáknál már nem ajánlott rendszeresen adni, mert veseelégtelenséget okozhat!

Az én cicám fél éves korától kapta majdnem 6 éves koráig. 6 és fél évesen veseelégtelenségben meghalt..

2014. nov. 7. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
petissimora nézz fel, onnan lehet rendelni akár 12 kilósat is. Sokféle gyógytápjuk is van, ma megrendeled holnap szállitják is
2014. nov. 7. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!