Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Bolhainvázió! Nektek mi jött be?

Bolhainvázió! Nektek mi jött be?

Figyelt kérdés

Lassacskán fél éve tart a kálváriám és kezdem unni, valaki segítsen!

Egy 8, és egy 6 hónapos cicám van.

Amíg csak a "nagy" volt meg, semmi problémánk nem volt, tiszta volt teljesen, de a kicsit egy olyan helyről hoztuk el... áááh, inkább le sem írom.

Minimum egy centis dögök araszoltak benne, pillanatok alatt megfertőzték a lakást, aprócska volt, semmit nem adhattunk neki, fürdetővel és sprayvel próbálkoztunk, de semmi.

Ahogy elérte a megfelelő kort, kapott Frontline combo spot on-t. A szer hatott kb. egy hétig, majd újra bolhás lett, lassacskán a másik is.

Kapott bolhanyakörvet, allergiás lett rá, le kellett venni (a nagyobb már jóval előbb letépte magáról).

Próbáltunk különböző fújós készítményeket, de meg sem rezdültek.

Most az állatorvos tanácsára Effipro cseppet kaptak. 1 hétig bírták bolhák nélkül a 6-ból, megint fertőzöttek. Szabályosan cseppentünk, és azt se hagyjuk hogy lenyalják, tehát elvileg be kellett szívódnia...

A lakást minden egyes próbálkozás után többször végigfújtam irtószerekkel, egyszerűen már el sem tudom képzelni mi lehet ez, valami átok, vagy nem tudom...

A vegyszerekre meg én vagyok allergiás, szóval nem permetezhetek körbe minden nap.


Nektek mi vált be? Mit tehetnék még??


2014. nov. 5. 10:43
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Miután ilyen régóta van bolha és nem is tudod kiírtani így nem gondolkoztál ,hogy rovarírtót hívj ki?Az biztosan maradéktalanul elintézné.
2014. nov. 5. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Tartok tőle, a probléma nem itt kezdődik.

Ha elvileg egy készítménynek 4-6 héten keresztül védelmet kéne nyújtania, miért mond csődöt már az elsőn?


Rovarirtóra nincs pénzem, sajnos elvesztettem az állásomat, örülök, ha ezeket a sz@rokat meg tudom venni. De egyszerűen egyik sem hatásos.

Hogy a lakásban ténylegesen be vannak-e fészkelve, abban nem is vagyok biztos; macskán kívül még nem találkoztam velük. Lehet, rajtuk kelnek ki újra.

2014. nov. 5. 11:26
 3/15 A kérdező kommentje:
A vicc, hogy bolhafésűvel is állandóan átmegyünk rajtuk a férjemmel. Ilyen egyszerűen nincs.
2014. nov. 5. 11:26
 4/15 A kérdező kommentje:
Bár valóban n írtam félreérthetően, elnézést kérek, csak kicsit kiakadtam már :)
2014. nov. 5. 11:41
 5/15 anonim ***** válasza:

A cicák féreghajtva is vannak? Általában sajnos a kettő együtt jár, és amíg nincs kiirtva bentről, addig jönnek vissza a dögök kintre is. Ha nincsenek féreghajtva, az első lépés, hogy féreghajtó tablettával legalább 2 hónapig kéthetente féreghajtózni mindkét cicát a súlyuknak megfelelő adagban. Amikor ez megkezdődig, akkor egy spot on-os csöpögtető meget ismét a cicáknak. Közben minden szövet anyagot (cica fekhely, szőnyeg, ruhák, cipők stb.) 90 fokon, ami csak felszedhető, mosógépbe tuszkolható, mosógépben kimosni. Mielőtt a kimosott cuccokat visszaraknátok, mindent, főként az olyan dolgokat, amiket nem tudtatok kimosni (kanapé, cicakosár...) Inseticide 2000-el lepermetezni, ezt állatorvosnál, állatpatikában kaphattok. Miután mindent visszapakoltatok, 1 hét múlva az Insecticide-t meg kéne ismételni, akkor már a korábban kimosott cuccokra is nyugodtan fújhatsz, majd azt követően még 2 hét múlva ugyanígy. A cicákat meg folyamatosan figyelni kell, lehet, hogy egy spot on még nem lesz nekik elég, a féreghajtó program végén újra kell őket csepegtetni.

Ezek után pedig nagyon szigorúan oda kell figyelni a negyedévente történő féreghajtásre (nem drága, két cicának elég 1 tabletta, ami 150 ft körül van), valamint én félévente egy Inseticide-s fertőtlenítést szoktam tartani az elővigyázatosság kedvéért.

2014. nov. 5. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Ja és teszem hozzá, befogadott cicáim vannak, én is átmentem ugyanezen, csak nekem 3 tiszta cicám volt és ahhoz jött egy kis bolhás. Ellepték a fél lakást, de tulajdonképpen 3 nap alatt sikerült kiirtani őket. Az utolsó, az alap fertőtlenítést követően 3 hét múlva azért kell, mert a peték 3 hét alatt kelnek ki, így még csírájában kell elfojtani a dolgot, közben pedig hetente 2x nyugodtan porszívózhatod a szőnyegeket, kanapét, mindent, amit lefújtál, hogy kiszedje a tetemeket.
2014. nov. 5. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Féreghajtva vannak, mindketten. És azt a szert használom, amit te is említettél...

Egyszerűen nem értem, mit kéne még tennem :(

Már az is megfordult a fejemben, hogy kifogtam valami mutáns bolhatörzset :D

2014. nov. 5. 12:52
 8/15 A kérdező kommentje:

A spot on-t pedig konkrétan havonta kapják (vagy a többit, amit fentebb említettem)...


Ez az égető kérdés, hogy ha 6 hétig védettséget ad, hogy lehet a macska 1 hét után bolhás? Meg kéne döglenie azoknak is, de nem...

Esetleg spot on-ra tudnátok tippeket adni? Mert ez a kettő eddig nagyon nem jött be.

2014. nov. 5. 12:55
 9/15 Medvi ***** válasza:
Az Advocate nálunk mindig bejött, a Frontline nem mindig kellően hatásos.
2014. nov. 5. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm, akkor legközelebb megpróbáljuk azt... Ha az sem, én feladom :)
2014. nov. 5. 13:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!