Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Benneteket is vert már meg ez...

Benneteket is vert már meg ez miatt a macskátok?

Figyelt kérdés

Nos az enyém egy igen tisztaságmániás macska, ha rendetlenség van valamelyik szobában akkor oda nem meg be, ha tele van pakolva az ágy vagy fotel ahol szokott feküdni akkor mindent lelökdös, vagy addig jön utána és nyávog még el nem pakolok onnan, egyszóval mint egy tipikus macska.


De viszont ha mikor mosakszik, tisztogatja magát és közben hozzányúl valaki megsimogatja vagy valami akkor elölről kezdi az egészet és ha ezt eljátszuk vele 2-3 alkalommal vagy többször egy mosdásnál akkor bemérgesedik és odavág, ha nem hagyjuk rá akkor egyre erősebben és van hogy meg is harap...


Ti is jártatok már így macskával hogy emiatt megverjen?



2014. nov. 7. 09:36
1 2
 11/14 Medvi ***** válasza:
Elhiszem, de a macska teljesen más, mint a kutya. Ő komolyan sosem fog a gazdájára támadni, tudja, hogy ő a gyengébb. De ha direkt idegesítik, akkor ki fogja fejezni a nemtetszését, hisz valahogy ki kell fejeznie, hogy zavarja a piszkálás. Gondolom a kuvaszt nem szokta direkt csesztetni a gazdája, mert attól begurulhat, akármekkorát is kapott a lapáttal. Elhiszem, hogy kutyaszakértő vagy, de a macska nem kutya, abból az alapvető különbségből kifolyólag, hogy ő nem falkaállat, ezért nincs falkavezér az életében, hanem szeretett ( vagy nem szeretett) gazda van. Úgyhogy nyugodtan gratulálhatsz.
2014. nov. 7. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 tabaki ***** válasza:

@Medvi:


„Elhiszem, hogy kutyaszakértő vagy”

-- Hiszed-e, komám, hogy én a tökfőzeléket jobban szeretem a legfinomabb füstölt csülöknél is?

-- Hát, ha te mondod, komám, akkor elhiszem.

-- Na, elég nagy marha vagy, ha elhiszed...


„abból az alapvető különbségből kifolyólag, hogy ő nem falkaállat”

Ez nem egészen igaz. A macskák fejlett és bonyolult szociális életet élnek, és ebben kemény harcok árán alakul ki a hierarchia, nem véletlen, hogy a kandúrok néha alaposan szétcincálják egymást. Normális kapcsolatban tehát a gazda, ha nem is falkavezér, de a rangsorban a kedvence fölött álló tekintélyes csapattag, nem pedig etetőgép, amelyet a macska kezel, és időnkként helyretesz, ha elégedetlen vele.


Mindettől függetlenül van tökéletesen igazad abban, hogy a macskát nem kell babrálni intim tevékenykedése közben -- és egyéb állatot sem, közismert például, hogy a legjobb természetű kutya is odakaphat, ha evés közben zavarják.

A diskurzus közben sajnálatosan elterelődött a figyelmem a kérdésben foglalt cirkumstanciákról, így újraolvasva egyértelműen a macskának adok igazat. Mindent összevetve tehát: Velem ugyan sosem esett meg ilyen csúfság, de őszintén szólva nem is fordult meg soha a fejemben, hogy egy macskát mosakodás közben molesztáljak,

2014. nov. 7. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

Hát igazat énis igazat adok neki, mm a macskának, mert én se szeretném ha mikor fürdök bejönne valaki és böködne meg piszkálna, az meg hogy összepakoltat meg lelökdös dolgokat, szerintem az az én hibám, mármint elég rendetlen vagyok... de viszont előtte jelezni szokta, mármint ha tele van pl a fotel ahol szokott aludni akkor jön és nyávog, hív oda hogy pakoljak ki belőle, ha nem megyek vagyis nem veszek róla tudomást akkor vagy keres magának másik helyet pl ágy vagy lelökdösi a dolgokat úgy hogy ő elférjen... de viszont ha mondom neki hogy várj kicsit majd mindjárt megyek, ha befejeztem amit csinálok, akkor leül és türelmesen vár...


meg egyébként az hogy ha mosakodás közben hozzányúlok, ez teljesen mindegy hogy mivel, vagy mennyire, elég neki annyi hogy pl a mutató ujjam végével megérintem mint mikor bekapcsolok valamit...

2014. nov. 8. 06:31
 14/14 anonim ***** válasza:

igen, engem is vert mar meg a cicam amikor elkezdtem simogatni mosakodas kozben. eloszor odebb ment aztan mikor nem vettem a lapot jol ravagott a kezemre kieresztett korommel.

azota nem piszkalom ha mosdik;-))))

2015. szept. 22. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!