Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Bolhás lehet a cicám?

Bolhás lehet a cicám?

Figyelt kérdés
Tegnap az ölemben dorombolt, amikor azt vettem észre, hogy egy fekete bogár mászik a szőrén, és mikor le akartam söpörni, a szőrébe bújt, és eltűnt. Azonnal vettem neki egy nagyon jó minőségű, drága bolhanyakörvet. Amióta rajta van, sokszor látom vakarózni (tehát vagy a bolhásság miatt vakarózik,csak eddig ezt nem vettem észre, vagy mindössze csak a nyakörv zavarja, és azért). Viszont többször próbáltam megnézni a szőrét, és amennyire sikerült, a világon semmit nem láttam benne. A barátnőm cicája is bolhás volt, de az a cica teljesen szétvakarta magát, nagyon szenvedett, az enyémnek meg igazából nincsen semmi baja, csak ugye az a vakarózás. Benti cica, és körülbelül egy hónapja nem is járt kint a hidegek miatt, bolhanyakörvet meg végig hordott amíg kijárkált, talán az elmúlt hetekben történ olyan hogy nyakörv nélkül kiszökött. Nem tudom eldönteni, hogy akkor most bolhás-e, vagy sem... Ha valaki tud segíteni, nagyon megköszönném!
2014. nov. 8. 12:57
 1/8 anonim válasza:
az én kiskutyám is bolhás volt. már nincs benne egy sem,mégis vakarózik...ülj le és a kiscicát a hátára fordítva nézd jó alaposan végig hogy találsz-e benn bolhát...főleg a nyaknál mellkasnál és a fején nézd meg. ha nem találsz akkor nincs bolha:) nekünk a bolha nyakörv semmit nem hatot.:o
2014. nov. 8. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod, megnéztem a hasát, mellkasát, a nyakát és a fejét, de semmi sem volt benne. Akkor viszont mi volt az a bolha szerű akármi amit láttam benne mászni?
2014. nov. 8. 13:12
 3/8 anonim ***** válasza:
Ha bolha van benne akkor a bolha ugrik.A bolha utálja a vizet! A cicák és a kutyák akkor is szoktak vakarózni amikor atkásak.A vakarózás helyén szinte nincs szőr vagy a bőrén látszik enyhe pirosasság. Ha fürdeted és nagyon alaposan (megdörzsölöd a bőrét) kimosod a szőrét akkor is vakaróznak.Állatorvostól hallottam,hogy nem szabad ugyanúgy megfürdetni mint ahogy magunkat csutakolnánk. Ha a cicád szőrét sprődnek (kemény,ragacsos,ápolatlannak tűnik) az betegség jele.Náluk is szokott lenni vitaminhiány függetlenül attól,hogy milyen tápot eszik.Nem árt időnként adni nekik nyers tojást ami nemcsak a szőrüket teszi rendbe. Vannak olyan állattápok amit bizonyos állatok nem bírnak:az én cicám beteg lesz a Penny-is száraz táptól.(mire rájöttem mitől hány a cica és vérzett is amikor pisilt) A száraz tápok is válthatnak ki allergiát.Ha megeszi a házi kosztot akkor az lenne a legjobb ha a te főztödet enné.
2014. nov. 8. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Mivel a bolha rejtőzködő állat nehéz néha észrevenni. Főleg, ha még csak 1-2 van az állatban. Úgy lehet a legegyszerűbben megnézni, hogy a hátára fekteted a cicát miközben az öledben van és kicsit távolról ráfújsz a hasára, mert leginkább a hasán tanyáznak, nem tudni miért, de lehet ott a "legfinomabb". Akkor szétnyílik annyira szőre, hogy észrevehesd az élősködőket, vagy az ürüléküket, és közben a kezeddel nem söröd élre őket, vagy nem bújnak el, mert, ha csak ráfújsz attól nem ijed meg annyira a bolha, mintha a kezed elől menekülne.
2014. nov. 8. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Bocsánat, félre írtam: söpröd félre.
2014. nov. 8. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A legbiztosabb, ha bolhafésűvel átfésülöd, főleg a nyaknál és a faroktőnél. Ez egy sűrűfogú fésű, kiszedi a bolhát, ami pár pillanatra megszorul a fogak között, akkor kell gyorsan összenyomni. Egyébként ha bolhás, apró fekete, mákszerű bolhaürüléket is találsz, ami kihullik a szőrébél. Az állatorvosunkat kérdeztem a bolhanyakörvről, szerinte nemigen hasznos, mert alatta elporoszkálnak a bolhák, ugyanisa szemzughoz járnak inni. Ő a Frontline Combót javasolta.
2014. nov. 8. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek! Először is, a cicám teljesen jó állapotban van, puha, selymes, tiszta a szőre, semmi bőrelváltozás, olyan bolhaürüléket sem láttam rajta, jókedvű, semmi baja nincs, az egyetlen dolog ami miatt gyanakodni kezdtem az az egy darab fekete bogár volt amit már fent is írtam, és miután azt észrevettem, figyelni kezdtem, vakarózik-e, és igen, vakarózik, de szerintem minden állat szokott vakarózni. Megfürdetni nem szoktam, utoljára talán 2 éve fürdött, de nincs is rá szükség, tiszta, selymes és jó illatú. Kipróbáltam azt a hasfújást, és semmi nem volt ott, csak a tiszta, rózsaszín hasát láttam :) Ezek alapján még mindig lehet hogy bolhás? Az az egy bogár lehetett más is, mondjuk egy odatévedt akármi?
2014. nov. 8. 15:39
 8/8 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszoló: Igen, olyat fogok venni, mert mástól is hallottam, hogy a bolhanyakörv inkább megelőző jellegű, köszönöm!
2014. nov. 8. 15:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!