Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Adhatok-e a macskáimnak...

Adhatok-e a macskáimnak kutyaeledelt?

Figyelt kérdés
Ugyanis 4 macskám van és ha mindegyiknek kisdobozos macskakaját vennék naponta,az bizony kissé húzós lenne és összetételben nem találtam különbséget a dobozon lévő leírásban.
2007. okt. 26. 18:02
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen adhatsz neki! Az enyém például jobban szereti a kutyaeledelt... Szoktam neki adni cicakaját, de mégis a kutyusokkal szokott reggelizni... :))
2007. okt. 26. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
annyi a különbség, hogy a macskáknak több energiára, zsírra van szükségük. ha megnézed, ebben találhatsz különbséget a dobozokon. de attól még adhatsz nekik kutyakaját, bár azért néha nem ártana macskaeledelt venni nekik :-)
2007. okt. 26. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem írtad le konkrétan hogy száraz vagy konzerv eledel-e?A mi cicánk a száraz kutyaeledeltől hányt.A konzervet még nem próbáltuk,de szerintem azt is csak módjával adj neki.
2007. okt. 26. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
100%
én szoktam neki adni kutyakonzervet is meg szárazeledelt is de még nem panaszkodott de inkább legtöbbet cicakaját adok :))
2007. okt. 28. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Az en macsekom kiszolgalta magat ami a kutyakajat illeti...es egy ido utan minden reggel azt kovetelte tejecskevel....imadta. Bar bevallom nallunk minden allat kap "hazikosztot" is. Nem hiszek a szaraz-konzerv allatoknak keszult eledeben csakis.
2007. okt. 31. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is adhatsz neki kutyakajcsit!

Az én macskuszomnak úgy szoktam néha enni adni, hogy a macskáknak elkészített száraz tápot összekeverem a kutyáknak elkészített kutyakonzervvel és nincs tőle semmi baja...vmikor fordítva keverem össze, de nem mindig azt adok neki enni! =)

2007. okt. 31. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
a kérdésedre egy könyvből válaszolok:Sajnos nem adhatsz neki,árthat.A kutyatápok taurintartalma rendkívűl alacsony.Ez egy macskának nélkülözhetetlen aminosav,amely nélkül szem- és szívproblémáik adódhatnak.A kockázat hosszú távú:6-12 hónapba telik,míg a baj kiderül-ez idő alatt a macska feléli meglévő taurintartalékait. Eléggé tudományosan hangzik de így van:)
2007. nov. 15. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
100%
Természetesen adhatsz neki, de ha felelős gazdi vagy akkor csakis, kizárólag alkalomszerűen, egyszer-egyszer nasinak, mert nem egészséges! Ha hoszzú távon csak kutyáknak gyártott étellel etedet, akkor megvakul! (Az előző hozzászólónál leírt taurin hiány miatt!)
2008. jan. 11. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Taurin hiány? Akkor önts neki tejcsí hejett energiaitalt LOL. Am a kutyusom szereti cicus kaját!
2010. jan. 22. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
A (kutyukáim is eszik) Royal Canin-ban több taurin van lehet hogy az megfelel csak szentem még a macsektápnál is drágább de nem tom nem biztos!
2010. jan. 22. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!