Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Véleményetek szerint nincsenek...

Véleményetek szerint nincsenek kicsit túltenyésztve a mai macskák?

Figyelt kérdés
Van két perzsa kandúrom imádom őket, de kiakadtam ma. Az egeret mi fogjuk ragaccsal és ami tényleg poén felmászik a fára és nem mer lejönni. Keservesen nyávog és mentőakció keretében nekünk kell leszedni. Mi lesz pár év múlva? Már nem fognak tudni talpra esni?
2010. jan. 29. 21:37
 1/6 anonim ***** válasza:
Pár év múlva már fára mászni is ti fogtok helyette... De félre a tréfával, nem biztos, hogy ez a túltenyésztés következménye, inkább csak az elkényelmesedés.
2010. jan. 29. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

ez nem mindenre igaz.. Az én macskám(házimacska) tökéletesen feltalálja magát...

Az egyetlen, amiben megnyilvánulaz elkényeztetése, hogy hihetetlen válogatós...


Régen is csak a whiskast ette meg meg a nyers húst, mostmár a whiskast is alig, sheba-t meg ilyen prémium kajákat hajlandó a leginkább... Meg szárazat whiskast.. ételmaradékot sose eszik meg, csak a nyers húst..

Én mondtam már anyámnak hogy szüntesse be ezeket az extrém drága kajákat, hozzá kell szoktatni.. az nem lehet hogy ő mindig a legjobbat kapja, szokjon hozzá, azt kap ami van és nem kell finnyáskodni mindenre.. más macskák az 50ft-os teszkó kajának is örülnek, ez meg csak kiröhögi és követeli a 250ft-os shebat..

2010. jan. 30. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A tesómék tenyésztetlen akármilyen házi macskája nem tud fára mászni és egeret fogni sem. Nekem a jó családból származó ígéretes sziámim mindkettőt nagyon tudja és élvezi is.
2010. jan. 30. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
a fajtiszta cicusok nagyon tulvannak tenyésztve (nem mindegyik) de a házimacskák szerintem nemszenvednek ijen gondoktól
2010. jan. 30. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Igaz, elkényelmesedés-szindróma.

Biztos elkapattátok, mint én az enyémet, aki ugyan csupán közönséges (noha extragyönyörű!) házimacska, és itt DÖGLIK az ölemben, én meg meg sem merek moccanni, nehogy megzavarjam őfelsége álmát. :)

Ha perzsád van, eleve maga után vonja, hogy nem egérfogásra tartod, továbbá ráadásul fiúk, vagyis tuti ivartalanítva vannak, ha tenyésztőtől vetted őket, és az ivartalanított macskák köztudomásúlag ellustulnak.

Vagyis ne várd, hogy Rambó módjára fognak akciózni.


Megjegyzés: az enyém is nagyon finnyás, Gourme-t eszik, és Purina ONE-t, más semmit nem hajlandó elfogyasztani, inkább koplal. Az elvakultan imádó és ajnározó gazdik hibája, hogy a macskák ellustulnak. :)

2010. jan. 30. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Akkor mondok valamit. Az hogy túl van tenyésztve nem erre szokták mondani, hanem a magas beltenyésztettségre, amikor túl sok rokonnal hozzák össze a kölyköt, és belsőleg/külsőleg gyengébb cicák jönnek létre. Az hogy liusta teljesen más. Ilyenkor télen amugy sem mozognak többet. Egyébként a tenyészcicákat nem nagyon adják kinti "használatra", vagy csak benti, vagy elkerített, jól lezárt udvarban tarthatók. A szüleik nem tanítják meg őket ilyesmikre. Gondolom a ti perzsáitokkal nem ez a helyzet, mert a perzsa motanság már a házikkal került egy "vonalba", egy időben mindenki ezeket szaporította és annyi van belőlük hogy csak na.

A mienknek sincs mindig kedve fára mászni, szeret tespedni.

De ha kiengednék egy pedigrés cicát teljesen ugyanugy viselkedne mint házi társai, ebben biztos lehetsz. Ők is macskából vanak, csak ismerjük a véronalaikat, és egységes kinétzetben akarják őket tartani.


üdv

2010. febr. 2. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!