Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macska és patkány együtt?

Macska és patkány együtt?

Figyelt kérdés
Hamarosan jön egy új macska, aki a szobámban kell hogy legyen, ahol van egy patkányom is. A macsek kicsi még, ezért reménykedek hogy össze tudnak barátkozni. A patkány nagy, de elég barátságos, kicsit félős idegenek közelében. Hogyan szoktassam össze őket? Nyilván ketrecben van a patkány, de néha azért ki kéne engednem...

2013. júl. 7. 11:18
 1/5 anonim ***** válasza:
Én nem engedném őket össze, mert hiába a nevelés, 90%, hogy az ösztön előbb-utóbb felülkerekedik (akár fiatal macskában is) és csúnya vége lesz a dolognak.
2013. júl. 7. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szerintem megoldhato, legalabbis a 2 macskank melle volt degunk, horcsogunk es egerunk is, ketrec tisztitasnal mindig kiengedtuk oket, es persze figyelni kellett, de nem bantottak oket.
2013. júl. 7. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Amikor kiengeded a patit, rakd máshova a macskát. Az enyémek az ékszertekimet is piszkálják a vízben (!), annak ellenére h nem egy tipikus zsákmányállat :D
2013. júl. 7. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Huhh... hát első olvasásra nekem neccesnek tűnik. Annyi emlékem van a macska vs. patkány dologról, hogy vidéken keményen megy a harc és van mikor a macsek is áldozattá válik. Én a cicát is félteném, bár nyilván egy szobapatkány nem élet halál harcos, de az ösztönök azért működnek mindkét állatban.

Mindenképp figyelném a reakcióikat és csakis úgy próbálkoznék. Gondolom ismered a patkányod annyira, hogy tudd, mikor van baj. A pici cica meg nem hiszem, hogy most még zsákmánynak tekint egy nagy patkányt, de ők meg nagyon szeleburdik és ha kell, ha nem harapnak, karmolnak, elég durván csak úgy játsziból. Baromi kis éles karmuk, foguk van és nem érzékelik, hogy fájdalmat okoznak vele. Nem tudom mennyire díjazná ezt a patkány. Hááááát... inkább nem engedném őket össze, de persze lehet, hogy működne a dolog. Tök kíváncsi lennék rá. :)

2013. júl. 7. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Nyitrai János ***** válasza:

Ha kiskoruk óta eggyüt vannak akkor nem valoszinu h bàntani fogjak egymast! :)

[link]

2013. júl. 13. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!