Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Nem tudom mit csinaljak a...

Nem tudom mit csinaljak a cicussal nagyon furcsan viselkedik. Mit tegyek? Bovebben lent

Figyelt kérdés

Van ket cicusom. az egyik egesz picin kerult hozzam mar 7 eve, egy nagyon pici helyen nott fel velem egy szoba konyhaban hisz akkor meg albiban laktam. azota vettem egy nagy hazat mikro bekoltoztem minden tok jo volt. varta mindig mikro megyek haza, nezett az ablakbol. Szobacicus volt, de reggel mielott munkaba mentem es este miutan hazaertem ki lett engedve a kertbe de napkozben bent volt a hazban. Mindig az alomra jart nem volt vele gond. ez a cica egy hosszuszoru feher nosteny macska. Kb 3 eves lehetett amikro talaltam egy kicsike cicat, nem etettek es ott kodorgott az uton. befogadtam nem volt szivem menhelyre vinni. azota az en cicusom megvaltozott es csak rosszabb es rosszabb lett. a befogadott cicus fiu es cirmos hazi macsek. az idosebbik cica a feher termeszetesen fujt a picire feltekeny volt es mindig bantotta. el lettek szeparalva a hazban. mikor a cirmos cica felnot rajott h a fiu macsek es nagyobb es erosebb igy allandoan tamadni kezdte a feher cicust.

a feher cicus elkezdett ossze vissza pisilni a hazban es hiaba hipoztam mindent nem mukodott. kulon almuk van mind a kettonek a haz kulonbozo pontjaban de megsem megy az alomra. inkabb a parketta vagy a kovezet. nem mertem lerakni szonyeget nehogy arra wc-zen.

a fordulopont ott jott h megismerkedtem a parommal es szuletett egy pici babank. Mivel hosszu a szore es nagyon hullik igy kenytelen voltam a cicusokat kirakni a hazbol. vettunk egy nagy cica ketrecet ami olyan mint egy otthon, vedett fedett teruleten van a pergola alatt igy a hideg szel a tuzo nap nem megy oda. es jo nagy. mivel bazi draga volt igy egyet vettunk es mind a ket cicanak ad otthont. csak estere vannak bezarva, napkozben a kertben vannak hisz anyu nalunk lakik es o mar nyugdijas otthon van egesz nap.

amikor nagyon felmegy a homerseklet akkor beengedjuk oket a hazba. de tobbszor is megjelolte a teruletet a nosteny macska. legutobb a szemem lattara a gyerek jatekai korul csak ugy lespirccelte a fuggonyt. de mar elotte volt mikor a gyerek jatekara spriccelt amit ugye ki kellett dobni. eddig a fiu cicara gyanakodtunk mert nem teljes pisi hanem csak spricceles volt mind addig mig sajat szememmel lattam h a feher nosteny cica csinalja. en sajnalom szegenyt mert tenyleg nagyon kozel allt hozzam szinte betegesen kozel, es osztoznia kellett egy masik cicaval, majd a gyerek. de sajnos igy nem tudom beengedni a hazba barmennyire is szeretnem mert ugye azert a sajat kislanyom fontosabb mint a macska es nem szeretnem ha tobb dolgat lepisilne vagy akar neki tamadna.

hogyan lehetne errol leszoktatni, h vhogy normalis legyen mint elotte? egyszeruen mar tanacstalan vagyok. Sajnalom kirakni a kertbe foleg mikor hoseg van de nem tudok mast tenni.


2010. febr. 1. 04:10
 1/5 anonim ***** válasza:

Legközelebb ne írj ijen hosszan, senki nem olvassa végig(bocs de én se teljesen).

Amúgy: mi egy külön szobába engedjük be a macsekot, ott ne legyenek a lányodnak dolgai, csak a macskának játékok, wc, alvóhely, kaja, víz.Naponta többször bemehetsz játszani velük, ők meg melegben lehetnek, vagy épp hűvösbe.

A másik lehetőség ami nem biztos h bejön: délelőtt az egyik, délután a másik cicus lehet bent. de lehet h így is jelöpni fog. a macskák nem bírják ha felnőttként új cica kerül melléjük.

2010. febr. 1. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
hát egoldáslehet ha mindketöt ivartalanittatod... nehezen szokják meg egymást és területörzö állatok és nem zárhatod be öket egy kis helyre mert összekapnak...a területüket jelölik azért pisilnek...és az is lehet hogy a kisgyerek is új nekik és rá is féltékenyek...
2010. febr. 1. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

mind a ketto ivartalanitott.

a babora inkabb a nosteny macsek feltekeny, a cirmost nem igazan erdekli. az egy eletrevalo macsek. de a feher a nosteny az nagyon butacska. a baj h tanacstalan vagyok h mit csinaljak mert akarhanyszor beengedem a hazba akkor vmit megjelol es ez nem jo. a legutobb a szemem lattara tette.

2010. febr. 2. 01:44
 4/5 anonim ***** válasza:

sziasztok.! csak megerősíteni tudom a kedves kérdező állítását, hogy az ivartalanított nőstény cicák is jelölnek. én sem akartam elhinni, de már évek óta látom én is a saját szememmel, hogy mind a kettő lanycicám és a szomszédék lányciccei is jelölgetnek a kertben.csak úgy rezeg a farkuk, mikor lövik hátra az "illóolajat"van

mikor még a haátsó lábukat is fölemelik. azért írom, hogy

illóolaj, mert az egyik drágám bent is elkezdte, és mikor láttam, hogy mit művel, ne nevessetek ki, de megtapintottam és megszagoltam, hogy mi a frász az.hát olyan olajos valami, szóval nem pisi és nem is pisiszagú.

szerintem valami feromonszerűség ez és a figyelemfelkeltés a célja.én rájöttem, hogy ottbent a cica mérgében csinálta, hogy nem őnagyságára figyeltünk oda, hanem pakoltunk ki a szatyrokból.hát kapott is a

teszkós szatyor.

szerintem a kérdező cicája is így adja tudtára a gazdinak

hogy csak vele foglalkozzon ne mással.

leszoktatni sajnos nem lehet őket,csak takarítani,takarítani.

2010. febr. 2. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Igen pontosan ezt csinalta amit az utolso hozzaszolo irt. rezegtette a farkat. erre lettem figyelmes. H mi a fraszt rezegtet en meg nem lattam ilyet csinalni, es mikor befejezte akkor ugy be akarta kaprni mint a pisit. nem volt sok es javareszt a fuggonyomre ment. igaz nem szagoltam meg. de mar talaltam par nyomot es azok igen budosek voltak. a baj h nem akarom h a gyerek holmijaira csinalja. mert majdnem azt talalta el hisz kozelbe voltak, de igy a fuggonyom banta. Igaz amiota babo megvan nem jut ra annyi idom, es o egy elkenyesztetett macsek volt.

Mivel takaritod es az illo olajszeruseget?

2010. febr. 4. 11:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!